[EXCLUSIVE] „Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że spotkamy się z widzami w Gliwicach” – Ida, Olek i Roksana gospodarzami Eurowizji Junior 2019!

Znamy już nazwiska trzech prowadzących Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019! Wielka tajemnica TVP ujawniona – w Gliwicach widzów z Europy powitają Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. Wiadomość podała Telewizja Polska na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl i mediach społecznościowych, a oficjalna prezentacja trio odbyła się w trakcie uroczystej gali przedstawiającej ramówkę jesienno-zimową stacji. W wydarzeniu brało udział wielu celebrytów związanych z TVP, pojawili się m.in. reprezentanci Polski na Eurowizji Tanecznej 2007 – Kasia Cichopek i Marcin Hakiel. Na scenie zaśpiewali zaś Rafał Brzozowski (preselekcje 2017) i Cleo (ESC 2014). Aleksander Sikora i Ida Nowakowska prowadzili rozmowy z zaproszonymi gośćmi, a Mateusz Szymkowiak współprowadził show z czerwonego dywanu. Event rozpoczęła jednak minuta ciszy dla ofiar wypadku w Tatrach oraz dla tragicznie zmarłego producenta Piotra Staraka-Woźniaka, męża Agnieszki, która w 2006 roku współprowadziła polskie preselekcje „Piosenka dla Europy”.

Po raz pierwszy w historii Telewizja Polska będzie organizowała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior – wielkie święto muzyki” – powiedział ze sceny Maciej Kurzajewski, przedstawiając Idę i Olka. „Osoby obdarzone wyjątkowo pięknymi uśmiechami” – powiedział o duecie, dodając, że JESC jest dla TVP wydarzeniem bez precedensu. „Wydaje mi się, że to co kocham najbardziej to dzieci, ich pasję, prawdę, którą mają w sobie. Te dzieci, które występują na Eurowizji są takie, jeszcze niezniszczone przez ten cały świat, więc jestem podekscytowana, że będę mogła być w środku tej atmosfery” – powiedziała Ida Nowakowska, urodzona w 1990 roku tancerka, aktorka, prezenterka i osobowość telewizyjna, solistka Teatru Muzycznego Roma, uczestniczka, a później też jurorka „You Can Dance”, jurorka show „Dance, Dance, Dance” i prowadząca tegoroczną edycję „The Voice Kids”.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że spotkamy się z widzami w Gliwicach, to jest niezwykłe przedsięwzięcie i TVP od dawna przygotowuje się do tego, byśmy 24 listopada spotkali się w Gliwicach” – dodał Olek Sikora, nowa twarz polskiego nadawcy, niezwykle prężnie budującego swoją karierę na antenie. W tym roku zdołał już współprowadzić „Pytanie na Śniadanie” i koncerty letnie dla TVP2, a w nowej ramówce dostał nowy program. W 2017 i 2018 roku śledził Eurowizję za kulisami, poznając atmosferę konkursu w Centrum Prasowym Kijowa i Lizbony. Wraz z Maciejem Kurzajewskim poinformowali też, że poprzez „Szansę na Sukces” wspólnie wybierzemy reprezentanta Polski na Eurowizję Junior.

Największe wejście miała Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, która znów tworzy historię! Jest bowiem pierwszą triumfatorką JESC, która rok później wraca do konkursu jako współprowadząca. Po raz trzeci z rzędu Eurowizję Junior współprowadzić będzie osoba niepełnoletnia i po raz trzeci jest to piosenkarka. Roksana Węgiel zaśpiewała dziś na scenie „Anyone I want to be”, a TVP zaprezentowała fragment specjalnego klipu do piosenki – nagrano go na Śląsku. Po jej występie na scenie pojawili się reprezentanci TVP ABC, jednak na razie nie wiadomo, czy to właśnie ten kanał będzie transmitował listopadowy finał. Fani Eurowizji głosujący na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego zdają się być zadowoleni z takiego wyboru TVP. 83% uważa, że trio to dobra decyzja!

źródło: Relacja Dziennika Eurowizyjnego, TVP, fot.: Eurowizja.tvp.pl

%d blogerów lubi to: