Kolejne próby przed nami! Dziś II próba techniczna Tulii oraz konferencja prasowa polskiej reprezentacji! Bądź na bieżąco! Oglądaj i czytaj relacje!

Dziennik Eurowizyjny powraca do Centrum Prasowego w Tel-Awiwie! Dziś pierwszy dzień II serii prób technicznych uczestników I półfinału Eurowizji 2019 – od Cypru po Portugalię! Próbę i konferencję prasową będą miały też dziś reprezentantki Polski – zespół Tulia. Pełen terminarz dostępny jest TUTAJ. Relacje pisemne z prób znajdziecie na stronie – ten artykuł będzie aktualizowany przez cały dzień.

Szczegółowy plan dla Tulii:

  • 9:15 – przybycie do Areny
  • 10:00 – pobyt za kulisami
  • 10:15-10:35 II próba techniczna
  • 10:45 – Viewing Room
  • 11:20-11:40 – Konferencja prasowa Tulii

Najwięcej relacji oczywiście na żywo poprzez Facebooka – zapraszam więc do śledzenia grupy ogólnej oraz specjalnej grupy DE VIP przez cały dzień! Warto też zaglądać na Instagram @dziennik_eurowizyjny oraz na InstaStory! 

🇨🇾 Tamta na scenie występuje z czterema tancerzami i wykonuje skomplikowaną choreografię. Ubrana jest w dość skąpy strój, a jego część jest z niej w trakcie prezentacji scenicznej zdzierana. Wokalnie próba na razie wypada słabo – sporo było fałszu. Ujęcia kamer zdają się być już dopracowane, chociaż czasami obraz drży. W refrenie pojawia się też efekt powtarzanego ujęcia, tak jak w teledysku. Niestety reprezentantka Cypru chyba zawiodła oczekiwania wielu, ale też trudno by jej było przebić Eleni Foureirę.

🇲🇪 Kolejna słaba próba zespołu D mol – zespół nie jest zgrany, przez co ich ruchy są niespójne i źle wyglądają w kamerze, zwłaszcza tam, gdzie miały wywrzeć jakiekolwiek wrażenie. Wokalnie nie jest źle, ale we wspólnych partiach brakuje harmonii. Ekipa wygląda też na dość zmęczoną. Niestety, najpewniej Czarnogóra może w tym roku osiągnąć swoje najniższe w historii miejsce na Eurowizji.

🇫🇮 Finowie wykorzystują całą scenę do swojego występu. Na środku mamy tancerkę na białym podeście, Darude ze swoim stanowiskiem DJ-skim znajduje się po lewej stronie, a Sebastian Rejman biega od podestu do wybiegu. Wokalnie było lepiej niż podczas I próby, chociaż nadal prezentacja sceniczna nie powala. Sebastian ponownie wystąpił w dość nietypowych dżinsowo-skórzanych spodniach, które dają wrażenie jakby był na scenie w wysokich kozakach.

Tulia na scenie

🇵🇱 Zespół Tulia rozpoczyna występ stojąc na obracanym podeście. Stroje i woalki wyglądają niezwykle efektownie. W trakcie pierwszej zwrotki woalki są ściągane, a w trakcie refrenu dziewczyny schodzą na podest i zaczynają śpiewać już przy statywach. Z przodu stoją Joanna i Patrycja, z tyłu Dominika i Tulia. W drugiej połowie piosenki dziewczyny wykonują proste ruchy jak podczas pre-parties, ale co ciekawe, tak żywiołowo zachęciły do klaskania, że zrobili to nawet dziennikarze w Centrum Prasowym. Ujęcia kamer już znacznie lepsze, jest sporo dalekich kadrów, by pokazać efektowne wizualizacje z sylwetkami członkiń zespołu. Wokalnie – jak oryginał!

Występy pozostałych półfinalistów (🇸🇮🇨🇿🇭🇺)

🇷🇸 Nevena Bozovic występuje na scenie sama w stroju bardzo podobnym do tego z preselekcji. Sporo dzieje się w wizualizacjach, widzimy m.in. popękane szkło, wiry świetlne – jest dynamicznie i pasuje do melodii. W kulminacyjnym momencie pierwszego refrenu pojawia się dodatkowa grafika na ekranie, z którą Nevena będzie zgrywać swoje ruchy. Wokalnie bez zarzutu, chociaż sama piosenkarka ma jeszcze zastrzeżenia co do odsłuchów i na pewno zaraz zostanie to poprawione.

🇦🇺 Kate Miller-Heidke po raz drugi trenowała dziś swój występ, niezwykle trudny do zrealizowania. Wciąż pojawiają się jeszcze problemy z kamerami, a w kulminacyjnym momencie, gdy wokalistka już dość intensywnie się buja, światła za nią nie nadążają. Kate mocno dziś oszczędzała głos.

 

%d blogerów lubi to: