Sergey Lazarev wystąpi na scenie samotnie! Madonna sąsiadką Kirkorowa! Kto wystąpi podczas Opening Act Eurowizji 2019? Znamy kolejne szczegóły scenariusza!

Ostatnia z tegorocznych eurowizyjnych imprez już w środę, a dziś w Moskwie 🇷🇺 odbywa się „Welcome Party” organizowane w restauracji „Zhyt’ horosho”. Z dziennikarzami i fanami spotkają się zaproszeni uczestnicy Eurowizji 2019, a zaśpiewają m.in. Ivan (Białoruś 2016), siostry Tolmachevy (zwyciężczynie JESC 2006 oraz reprezentantki Rosji na ESC 2014), Yulia Samoylova (Rosja 2018) i Artsvik (Armenia 2017). Jutro od 17:00 czasu polskiego koncert reprezentantów Eurowizji 2019 na żywo w moskiewskim Vegas City Hall. Wystąpią przedstawiciele Austrii, Białorusi, Irlandii, Mołdawii, Danii, Czech, Wielkiej Brytanii, Serbii, Chorwacji, Hiszpanii oraz połowa zespołu Dmol. Niestety, zabraknie reprezentanta gospodarzy – Sergey’a Lazareva, który dziś wziął udział w specjalnej konferencji prasowej poświęconej Eurowizji 2019. Zapowiedziano, że Rosjanie nie zdradzą żadnych szczegółów dotyczących występu Lazareva i liczą, że nie będzie żadnych przecieków z prób. Wiadomo jedynie, że Sergey wystąpi na scenie sam, by zdobyć więcej punktów od jurorów, którzy niekoniecznie głosują na show. Reprezentant Rosji przyznał, że ryzykuje startując z tego typu piosenką, ale dodał, że nie byłby sobą, gdyby nie spróbował. Co ciekawe, pierwotnie chciał zaangażować swojego syna Nikitę do udziału w teledysku piosenki „Scream”, ale ostatecznie okazało się, że chłopczyk jest za mały do roli głównego bohatera. Zdradzono też, że delegacja rosyjska wylatuje do Tel Awiwu 4 maja i będzie nocować w tym samym hotelu co Madonna. „A Filip Kirkorow nawet na tym samym piętrze” – chwalił się Sergey.

Coraz bliżej do rozpoczęcia prób, więc przyspiesza i głosowanie OGAE. Znamy już wyniki z 25 oddziałów. Cypryjczycy (32 osoby) i Czesi (51 osób) przyznali swoje dwunastki Szwajcarii, Australijczycy – 77 osób – najwyżej ocenili Włochy. Po 25 głosowaniach liderem jest Szwajcaria 🇨🇭 – Luca Hanni uzbierał 228 punktów. Punkt mniej ma Włoch 🇮🇹 Mahmood, a miejsce trzecie należy do Duncana z Holandii 🇳🇱 – 221 punktów. W czołowej piątce są też piosenki z Norwegii 🇳🇴 (122) i Cypru 🇨🇾 (118). Polska 🇵🇱 wciąż czeka na kolejne punkty – na razie mamy ich 7 (dzięki OGAE Słowenia) i zajmujemy 20. miejsce pomiędzy San Marino 🇸🇲 (9), a Izraelem 🇮🇱 (4). Łącznie 26 państw ma jakiekolwiek punkty. Przypominam, że rok temu klubom OGAE udało się przewidzieć zwycięzcę – Netta zebrała w plebiscycie 456 punktów i ponad 100 punktów przewagi nad Francją (352). Trzecie miejsce zajęła Finlandia, a w top5 były też Australia oraz Czechy.

Ruszyła sprzedaż limitowanych wejściówek do Euroclubu w Hangarze 11 🇮🇱. Klub otwarty będzie od 11 maja i pierwszą imprezą będzie legendarne Nordic Party, z udziałem reprezentantów państw nordyckich i Estonii. 12 maja w Euroclubie odbędzie się oficjalne AfterParty po „Orange Carpet”. Przez 8 nocy Euroclub pełen będzie fanów, dziennikarzy, gwiazd Eurowizji i konkursowej muzyki, a wystąpić mają tam m.in. Emmelie de Forest, Linda Martin, Chiara, SunStroke Project, Anna Sahlene, Dafna Dekel czy Shiri Maimon. Sporo gwiazd także w Eurocafe, organizowanym przez OGAE Izrael. Wystąpią m.in. Selma, Imri Ziv, Mei Finegold, Dana International, Charlotte Perrelli, Conchita Wurst, Slavko Kalezic czy Harel Skaat. Oczywiście zarówno na imprezach w Euroclubie jak i Eurocafe, a także w Eurovillage pojawiać się będą (i występować) uczestnicy tegorocznego konkursu.

Dana International wystąpi podczas Opening Act finału Eurowizji 2019 🇮🇱 z utworem „Tel Aviv” (znanym jako „Tel Aviv, ya Habibi, Tel Aviv”) oryginalnie wykonywanym przez Omera Adama. Oczywiście Dana wykona też swój eurowizyjny przebój „Diva”. Jej występ będzie połączony z paradą finalistów – każdy uczestnik ESC 2019, który dostanie się do finału, ma być pokazany w momencie wychodzenia z samolotu (materiały będą nagrane wcześniej) i powitany na scenie przez Danę, jako ambasadorkę Izraela. W trakcie finału Dana pojawi się na wizji ponownie, tym razem w towarzystwie brytyjskiego komentatora – Grahama Nortona z BBC 🇬🇧. Zwyciężczyni ESC 1999 ma występować także w półfinałach. Media izraelskie donoszą, że najbardziej znana aktorka izraelska na świecie – Gal Gadot – ma wziąć udział w „taksówkowym” skeczu, który będzie emitowany podczas jednej z części konkursu. Scenariusz zdaje się być coraz ciekawszy! Tymczasem w Tel Awiwie trwają próby statystów, podczas których zakazane jest robienie zdjęć czy nagrywanie sceny i tego, co się na niej dzieje. Jutro drugi dzień prób i przetestowane będą występy Estronii, Portugalii, Armenii, Irlandii, Mołdawii, Szwajcarii, Łotwy, Rumunii, Danii, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Próby statystów zakończą się 26 kwietnia.

de-vip-logotypy (1)Przypominam, że Dziennik Eurowizyjny relacjonować będzie próby i przygotowania do Eurowizji 2019 na żywo od 5 maja. Większość relacji dostępnych będzie na Facebooku, za pośrednictwem dwóch grup: głównej oraz specjalnie przygotowanej na okres eurowizyjny grupy VIP dostępnej dla stałych czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Znajdziecie tam m.in. relacje na żywo, filmy, zdjęcia i mnóstwo ciekawostek! Sporo materiału na pewno trafi też na profil instagram Dziennika Eurowizyjnego oraz na InstaStory. Oczywiście najważniejsze informacje i podsumowania każdego dnia prób publikowane będą na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl!
Serdecznie zapraszam do spędzenia sezonu eurowizyjnego z Dziennikiem!

Źródło: ESCkaz, Moscow Eurovision Party, Instagram, OGAE International, Euroclub, Eurocafe, OGAE Israel, EBU/KAN, inf. własne, fot.: Instagram, grafika logo – Szymon Bolek

%d blogerów lubi to: