Z kim Kobi Marimi wystąpi na scenie? Które kraje awansują do finału według bukmacherów? Kazachstan wyśle reprezentanta na Eurowizję Junior do Gliwic!

Telewizja holenderska 🇳🇱 jest świadoma sporych szans na wygraną tegorocznej Eurowizji. Jak podają media, stacja NPO ma już plan na wypadek organizacji konkursu na terenie Holandii. Jak dowiedział się RTL Nieuws, przygotowany jest już zarys strategii, jaką obierze nadawca w przypadku konieczności bycia gospodarzem Eurowizji 2020. Co ciekawe, nie jest to plan nowy, gdyż praktycznie co roku Holenderzy przygotowują go licząc, że w końcu będą mieli okazję na jego zrealizowanie. Rzecznik NPO zapowiedział, że plan zostanie uruchomiony i zmodyfikowany na potrzeby ESC 2020 dopiero po wygranej Duncana Laurence w Tel Awiwie. W kwestii finansowania konkursu NPO planuje kontaktować się z Europejską Unią Nadawców, ale mówi się, że kwestią samej organizacji zajęłaby się telewizja AVROTROS, która wchodzi w skład unii nadawców publicznych Holandii, kraju, który ma dość skomplikowaną strukturę jeśli chodzi o telewizję. Do tej pory Holandia czterokrotnie wygrała Eurowizję – w 1957, 1959, 1969 (remis z trzema innymi krajami) oraz w 1975 roku. W top3 znaleźli się także w 2014 roku (2. miejsce) i w 1974 (3. miejsce). Czterokrotnie organizowali konkurs – w 1958 roku w Hilversum, w 1970 w Amsterdamie oraz dwukrotnie w Hadze – w 1976 i 1980 roku. Tegoroczny reprezentant, Duncan Laurence, jest głównym faworytem do wygrania ESC – to aktualny lider zakładów bukmacherskich i większości ankiet i sondaży fanowskich.

Reprezentant gospodarzy 🇮🇱, Kobi Marimi, wystąpi na scenie w finale ESC 2019 z pięcioma chórzystami. Będą to Ofree Israeli, Yossi Mark, Lera Axelrod pochodząca z Uzbekistanu, Liron Nathan Levo oraz Maayan Bukris, która powraca do roli chórzystki po tym, jak reprezentowała Izrael w 2018 wspierając Nettę. Izraelska Wikipedia podaje, że Kobi Marimi (rocznik 1991) zaczął śpiewać w wieku 13 lat. W szkole średniej miał spore problemy z akceptacją środowiska, ze względu na problemy z nadwagą. Udało mu się jednak zrzucić ok. 50 kilogramów, co zdecydowanie poprawiło jego pewność siebie. W ramach studiów grał w wielu spektaklach i musicalach. Podczas udziału w preselekcjach Izraela 2019 przyznał, że występy przed publicznością i jurorami wywoływały u niego sporą tremę. Zanim stanął w szranki podczas talent-show, pracował jako kasjer w kinie „Lev Cinema” oraz za barem.

Dostępne są już zakłady bukmacherskie dotyczące dwóch półfinałów Eurowizji 2019. W pierwszej grupie przewidywany jest aktualnie awans Cypru 🇨🇾, Grecji 🇬🇷, Islandii 🇮🇸, Słowenii 🇸🇮, Belgii 🇧🇪, Węgier 🇭🇺, Australii 🇦🇺, Estonii 🇪🇪, Portugalii 🇵🇹 oraz Czech 🇨🇿, a pod kreską jest Serbia 🇷🇸. Polska 🇵🇱 w tym notowaniu zajmuje 12. miejsce, a gorzej niż „Pali się” notowane są utwory z Finlandii, Białorusi, San Marino, Gruzji i Czarnogóry. W drugiej grupie najlepiej radzą sobie Rosja 🇷🇺, Szwecja 🇸🇪, Holandia 🇳🇱, Szwajcaria 🇨🇭 i Malta 🇲🇹, a do top10 typowani są też Azerbejdżan 🇦🇿, Norwegia 🇳🇴, Armenia 🇦🇲, Dania 🇩🇰 oraz Litwa 🇱🇹, co oznacza, że wyeliminowanie grozi Macedonii (pierwsza „pod kreską”), Albanii, Irlandii, Rumunii, Chorwacji, Austrii, Łotwie i Mołdawii. Zapewne typowania będą się jeszcze zmieniać, bo już w kwietniu imprezy eurowizyjne, co będzie dla niektórych reprezentantów pierwszą okazją do zaśpiewania swojego utworu na żywo. Prawdziwe szaleństwo bukmacherskie zacznie się w maju, podczas sezonu, gdy obserwować będziemy próby uczestników. Czy Tulii uda się wskoczyć do top10 zakładów? Przekonamy się niebawem!

Telewizja Kazachstanu 🇰🇿 nie weźmie udziału w Eurowizji 2019 i na razie nie ma szans na debiut podczas tego konkursu, ale kraj pojawi się w Gliwicach-Śląsku na Eurowizji Junior 2019! Jako członek stowarzyszony Europejskiej Unii Nadawców, Khabar Agency zadebiutowała na JESC w 2018 roku. Preselekcje zorganizowane w Ałma-Acie wygrała faworytka Daneliya Tuleshova z „Ozine sen”. Była jedną z faworytek finału Eurowizji Junior w Mińsku, ale ostatecznie zajęła tylko 8. miejsce u jurorów i 3. u internatów co dało jej szóstą lokatę. Jury z Kazachstanu dało Polsce jeden punkt, z kolei nasza komisja Kazachstanowi nie dała nic. Dziś parlament Kazachstanu przegłosował zmianę nazwy stolicy kraju z Astany na Nursułtan, w ramach hołdu złożonego prezydentowi kraju – Nursułtanowi Nazarbayevowi, który zrezygnował ze stanowiska po prawie 30 latach władzy.

Weź udział w akcjach specjalnych Dziennika Eurowizyjnego!

źródło: Wiwibloggs, Wikipedia, ESCkaz, Eurovision Odds, inf. własne, fot.: Instagram

 

 

%d blogerów lubi to: