Premiera „Replay” z Cypru! W środę poznamy miasto-gospodarza Eurowizji Junior 2019! A kiedy dowiemy się jaki utwór w Tel Awiwie wykona Tulia?

Już w środę o 13:00 konferencja prasowa prezesa TVP 🇵🇱 – Jacka Kurskiego – na temat organizacji Eurowizji Junior 2019. Pewne jest, że poznamy wtedy miasto, które zorganizuje konkurs. Najpewniej w spotkaniu z dziennikarzami udział weźmie też prezydent miasta, które zostało gospodarzem JESC. Na ten moment wiadomo, że ostatnie dwa miasta, które były brane pod uwagę to Szczecin i Gliwice (Aglomeracja Śląska). Nie potwierdziły się więc wcześniejsze informacje podane przez dyrektora EBU o tym, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie. W przypadku Szczecina, konkurs trafi do Netto Areny, z kolei jeśli wybór padł na Gliwice, to JESC odbędzie się w jednym z największych tego typu obiektów w Polsce – Gliwice Arena. Nie należy się spodziewać, że jutro poznamy też termin finału. Pozostałe szczegóły związane z konkursem podawane będą w kolejnych miesiącach. Konferencja prasowa transmitowana będzie z gmachu TVP na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego od godziny 13:00. Ma potrwać ok. 30 minut.

Międzynarodowy Dzień Kobiet (8 marca) zapowiada się dla fanów Eurowizji niezwykle gorąco! Na ten dzień zaplanowano ogłoszenie reprezentantów Azerbejdżanu 🇦🇿 oraz Irlandii 🇮🇪. Telewizja Ictimai przesunęła termin publikacji z dzisiaj na piątek, ale opublikowała też interesujący zwiastun zawierający fragment utworu oraz teledysku. 8 marca rano odbędzie się oficjalna premiera utworu „Limits” reprezentantki Austrii 🇦🇹 – Paendy oraz „Proud” Tamary Todevskiej z Macedonii Północnej 🇲🇰 (pierwotnie premiera odbyć się miała w poniedziałek). W Dzień Kobiet dowiemy się również, jaki utwór zaśpiewają na Eurowizji nasze panie, czyli kwartet Tulia 🇵🇱. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej formie Universal Music Poland przedstawi wybraną piosenkę. Tego samego dnia ma się również odbyć premiera teledysku do nowej wersji piosenki z Albanii 🇦🇱, ale pojawiły się już głosy, że Jonida nie zdąży przygotować teledysku na czas i premiera może się opóźnić.

Dziś o 20:00 oficjalna premiera „Replay” reprezentantki Cypru 🇨🇾 – Tamty (foto). Jutro (środa) o 21:00 Katerine Duska z Grecji 🇬🇷 po raz pierwszy zaśpiewa swoje „Better Love”. Z kolei w czwartek zaplanowano premierę teledysku do nowej wersji „La Venda” Miki’ego Nuneza z Hiszpanii 🇪🇸. Tego samego dnia poznamy też utwory z San Marino 🇸🇲 i Holandii 🇳🇱. Swojego reprezentanta oficjalnie ogłosi też Szwajcaria 🇨🇭, chociaż pewne jest, że do Tel Awiwu pojedzie Luca Hanni z angielskojęzycznym utworem. Dopiero w niedzielę swoją piosenkę na Eurowizję zaprezentują gospodarze – Izraelczycy 🇮🇱. Na koniec tygodnia planuje się też premierę teledysku do „On a Sunday” z Rumunii 🇷🇴. Nadal nie wiemy co z Rosją 🇷🇺 i Maltą 🇲🇹, a spekuluje się, że premiera piosenki Srbuk z Armenii 🇦🇲odbędzie się dopiero 12 marca. Pełen terminarz znajdziecie TUTAJ.

Źródło: TVP, Inf. własne, Ictimai, Eurovision.tv, EuroShqip, Facebook , YouTube, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: