Pełen skład finału Beoviziji 2019! Premiera „Wake up” z Belgii! Dalsze plany Ukrainy i sprzedaż biletów na Eurowizję 2019

Pełny skład finału Beoviziji 2019 🇷🇸 już znany! Zakończony przed chwilą drugi półfinał okazał się szczęśliwy dla Neveny Božović (foto), Dženana Lončarevicia, Any Popović, Lorda, Jany Šušteršić oraz formacji Majdan. Pełne wyniki półfinałów (z podziałem na głosowanie widzów i jurorów) poznamy po zakończeniu finału 3 marca. Od razu rozlosowano też pozycje startowe – Nevena wystąpi jako ósma, Dženan będzie czwarty. W czwartkowym półfinale telewizja serbska ponownie zaprezentowała ciekawe występy specjalne – Lea Sirk i Jelena Tomašević zaśpiewały piosenkę Salvadora Sobrala, a Balkanika utwór „Halo Halo” formacji Aska (Jugosławia 1982). Świetnie wypadł też występ zwyciężczyni Eurowizji 1989 – Emiliji Kokić, która wykonała „Rock me” ze wszystkimi gośćmi oraz prowadzącymi. W materiałach archiwalnych przypomnieliśmy sobie m.in. wszystkich reprezentantów Serbii oraz najciekawsze eurowizyjne występy ostatnich lat.

Piosenka reprezentanta Belgii 🇧🇪 już wczoraj wyciekła do sieci, ale dziś rano oficjalnie zaprezentowano ją w popularnej audycji radiowej. Urodzony pod koniec 2000 roku Eliot Vassamillet zaśpiewa w Tel Awiwie piosenkę „Wake up” autorstwa Pierre’a Demoulin, lidera formacji Roscoe i współtwórcę „City lights” Blanche z Eurowizji 2017. Do piosenki powstał teledysk wyreżyserowany przez Jefa Boesa. Eliot znany jest w Walonii jako finalista siódmej edycji „The Voice Belgique”. Wokalista przyznał, że zanim powstało „Wake up” sporo rozmawiał z Pierre’m i wyjaśnił mu kim jest oraz jakie ma oczekiwania wobec eurowizyjnej piosenki. „Wake up to wołanie do młodych by poprawić stan świata i zmobilizować się w walce o pokój. Świat śpi, ale musi się przebudzić” – tłumaczy piosenkarz dodając, że „Wake up” ma zdecydowanie pozytywny przekaz.

Dość niespodziewanie ruszyła dziś sprzedaż biletów na Eurowizję 2019 🇮🇱. Przy „wejściu do kolejki” pół godziny po oficjalnym starcie prawie 66 tys. osób oczekiwało na dostęp do platformy sprzedażowej, co oznacza, jak ogromne jest zainteresowanie konkursem pomimo drogich biletów. Mówi się jednak, że kolejka uformowana była znacznie wcześniej niż o 19:00, kiedy oficjalnie ruszyć miała dystrybucja. Bilety są dostępne (chociaż na finał szybko się wyprzedały) zarówno do głównej hali, w tym na „Golden Circle” czyli stojące miejsca najbliżej sceny oraz na trybuny, jak i do osobnej hali gdzie znajduje się Green Room. W tej drugiej lokalizacji dostępne są specjalne pakiety VIP-owskie, a właściciele takich wejściówek nie tylko będą mieć najlepszy widok na Green Room i ekran transmitujący Eurowizję, ale też dostęp do napoi, przekąsek i specjalnych upominków. Telewizja KAN opublikowała już zresztą projekt Green Roomu w Pawilonie 1. Jak widać, stanowiska delegacyjne znajdować się będą na wprost ekranu. Pośrodku zbudowany będzie podest, a po dwóch jego stronach znajdą się miejsca dla widzów.

52514007_10156222784761305_7701511011865460736_n

Podczas specjalnej konferencji prasowej władze telewizji UA:PBC 🇺🇦 potwierdziły, że Ukraina nie wystąpi w Eurowizji 2019 oraz nie wróci do konkursu w 2020, jeżeli w Tel Awiwie wygra Sergey Lazarev, a show przeniesie się do Rosji 🇷🇺. Tegoroczną Eurowizję Ukraińcy planują transmitować, ale przyszłorocznej (jeśli odbędzie się w np. St. Petersburgu) na pewno nie. Podkreślono też, że na tym etapie nadawca ukraiński nie zostanie ukarany finansowo za rezygnację, ale nie uzyska też zwrotu składki, jaką opłacił. Oznacza to, że Ukraina ma prawo transmitowania konkursu, a UA:PBC obiecuje pokazać również w całości występ reprezentanta Rosji – zgodnie z regułami EBU. Zapewniono również o chęci dalszej współpracy z STB przy organizacji preselekcji, a konkurs odbędzie się nawet, jeśli Ukraina nie wróci na ESC w 2020. „Vidbir” zmieni się wtedy w ogólnoukraiński konkurs piosenki „The Best Song Of Ukraine”. Odniesiono się także do ostatnich doniesień jakoby Andriy Danilko był gotowy uratować sytuację i ponownie reprezentować Ukrainę na Eurowizji. Uznano, że do 10 marca jest jeszcze trochę czasu, więc jak Verka chce, to oczywiście może zacząć z nadawcą rozmowy, ale nie ominie jej kontrowersyjny temat koncertowania na terenie Rosji, a postać Verki jest w Federacji dobrze znana.

Źródło: RTS, ESCkaz, YouTube, UA:PBC, KAN, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: