Drugi ćwierćfinał litewski już nagrany! Zaproszono go na Eurowizję 2019 – odmówił z powodu szabatu!

Znamy skład drugiego ćwierćfinału preselekcji litewskich 🇱🇹! Odcinek został nagrany w środę, w związku z tym opublikowana została już punktacja jurorów, którzy mają 50% wpływu na wyniki. Pierwsze miejsce zdobyła Justina Budaitė-Juna z litewskiego „The Voice” za utwór „Strength of a woman” autorstwa dwukrotnego reprezentanta Litwy – Donny’ego Montella. Drugi był Edgaras Lubys, weteran preselekcji. Jego „To the sky” zdobyło 10 punktów. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Lukas Bartaška („The Voice”) za „River of hope” i Paola Hart czyli Paulina Paulauskaite („X Factor”) za „I’ll be alright”. Na dnie tabeli znajdują się aktualnie grupa Tiramisu, Valdas Lacko (którego piosenkę „Dare” przygotował m.in. Niklas Bergqvist, od lat współpracujący ze szwedzkimi siostrami Persson, także przy „Momentum” Moniki Urlik) oraz Banzzai (fot.). Łącznie o sześć miejsc w finale powalczy 13 wykonawców, a piosenki niektórych dostępne są już w Internecie. Emisja odcinka w przyszłą sobotę.

W piątek telewizja szwedzka SVT 🇸🇪 ogłosi kolejność startową wszystkich półfinałów Melodifestivalen 2019. Nie jest tajemnicą, że producenci show dokładnie przyglądają się piosenkom i ustalona przez nich kolejność może sugerować, kto jest uznawany za faworyta. Przypominam, że w drugim półfinale (transmisja 9 lutego) wystąpi Margaret z piosenką „Tempo”. Z kolei 22 stycznia odbędzie się losowanie kolejności w półfinałach preselekcji na Ukrainie 🇺🇦. Telewizja UA:Pershyi wczoraj ogłosiła nazwiska wykonawców, a wśród faworytów wymienia się Tayannę i grupę Kazka. Dziś kończy się przyjmowanie zgłoszeń w Chorwacji 🇭🇷 – według różnych źródeł telewizja HRT otrzymała ok. 200 propozycji, a wśród najnowszych nazwisk pojawia się m.in. Kim Verson. Spekulowano też o popularnej wokalistce Mai Šuput, ale już wiemy, że nie zgłosiła się do „Dory”. Najpewniej w piątek dowiemy się kto dołączy do stawki półfinałowej preselekcji rumuńskich 🇷🇴. Telewizja TVR dziś zakończyła przyjmowanie zgłoszeń do selekcji „wild card” i jutro ma ogłosić zwycięzców. Fani liczą, że padnie jutro nazwisko Belli Santiago.

Omer Adam nie wystąpi jako gość specjalny Eurowizji 2019 🇮🇱. Wokalista zdecydował się odrzucić propozycję ze względu na próby, które muszą odbyć się w czasie szabatu. Podziękował jednak organizatorom za ofertę. Tymczasem w HaKokhav HaBa L’Eurovizion kolejne eliminacje. We wczorajszym odcinku 100% poparcie jurorów otrzymali Ofri Halfon oraz Wanna Wanna, a do trzeciego etapu dostali się też Shahaf, Liat Eliyahu (video poniżej) oraz Kobi Marimi. Tym samym z rywalizacji odpadło czterech uczestników. Dziś ostatni odcinek eliminacyjny w drugim etapie talent-show. Łącznie do trzeciego etapu przejdzie 20 kandydatów.

Od piątku do poniedziałku Dziennik Eurowizyjny nie będzie aktualizowany o najnowsze informacje, ale to nie znaczy, że nie będzie na stronie nowych treści! Już jutro zapraszam do przeczytania wywiadu z węgierskim duetem yesyes, w sobotę znajdziecie tu wszystkie informacje o weekendowych preselekcjach, a w niedzielę poznacie 10 najlepszych haseł w konkursie na slogan Eurowizji Junior 2019! W poniedziałek zaproszę Was do udziału w specjalnej akcji związanej ze zbliżającymi się 15. urodzinami Dziennika Eurowizyjnego. Oczywiście zapraszam również na grupę facebookową oraz na profil na Instagramie!

Źródło: Wikipedia, Eurodiena, Eurovoix, SVT, UA:Pershyi/STB, 100posto,

fot.: E. Blaževič/LRT nuotr.

%d blogerów lubi to: