Pora na ósmą część cyklu Dziennika Eurowizyjnego, promującego polską muzykę i prezentującego nowe polskie piosenki – wydane po 1 września 2018, czyli spełniające jedną z najważniejszych zasad Konkursu Piosenki Eurowizji.
W siódmym odcinku serii poznaliśmy piosenki Kamp!, Melo.Kids, Olgi Polikowskiej, Administratorr Electro oraz Otsochodzi. Nadal aktywne są wszystkie ankiety, więc zapraszam do słuchania i głosowania! Nadal czekam też na kolejne zgłoszenia nowych piosenek – zarówno od Was, czytelników i słuchaczy, jak i od wykonawców, kompozytorów czy producentów, którzy chcieliby swoje utwory zaprezentować eurowizyjnym fanom! Propozycje utworów wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com lub poprzez Facebooka lub Instagrama (dziennik_eurowizyjny).
Oscar Jensen (na zdj.) to młody wokalista i muzyk polsko-kanadyjski. Uwielbia mocne brzmienia i takie właśnie chce prezentować słuchaczom. W tegorocznych Krajowych Eliminacjach startował z utworem „The same boat” jednak nie zakwalifikował się do finału. Obiecuje, że jeśli TVP zorganizuje preselekcje w 2019 roku, to on na pewno się do nich zgłosi. Czy wykorzysta do tego swój najnowszy singiel pt. „Alive”, którzy stworzył razem z Kamilem Borzeskim? A może będzie to inny utwór z nadchodzącego albumu?
Jeremi Sikorski to piosenkarz popowy, a także tancerz i aktor. W 2014 roku wydał debiutancki singiel, a w 2015 pierwszy album. Druga płyta pojawiła się pod koniec 2016 roku i dotarła do 13. miejsca listy OLiS. Najnowszy utwór „Mayday” to piąty singiel zapowiadający trzecią płytę pt. „Soon”. Wokalista nagrał go z raperem B.R.O., który wydał już 6 albumów i sporo hitów. Premiera nowego albumu Jeremiego odbędzie się na początku października. Czy „Mayday” to dobry materiał na Krajowe Eliminacje? Posłuchajcie i oceńcie!
Piosenkarka jazzowa i producentka Anna Jurksztowicz także w październiku wydaje swój nowy album pt. „O miłości, ptakach i złych chłopakach”, a piosenka „Mój Książe” jest jedną z zapowiedzi. Za piosenką stoją Michał Zabłocki (słowa) i Andrzej Bonarek (muzyka). Anna aktywna jest na rynku muzycznym od 1975 roku, reprezentowała Polskę na festiwalach w NRD, Antylach Holenderskich, na Łotwie, Szwecji czy we Włoszech. Znana jest też z nagrywania piosenek do filmów i seriali, np. do „Na dobre i na złe”. Prywatnie jest żoną Krzesimira Dębskiego. Czy chcielibyście, by Anna z „Małym Księciem” pojawiła się w preselekcjach?
Żelka to wokalistka, która zajęła 4. miejsce w najnowszej edycji „Idola”. Teraz prezentuje słuchaczom swój debiutancki singiel pt. „Za swoje”, który opisany jest jako wybuchowa mieszanka rockowego zacięcia i wyrazistej osobowości. Produkcją utworu zajął się Sir Mich, który współpracował m.in. z Tede. Słowa i muzykę napisał Juliusz Kamil, który najpewniej stać będzie za eurowizyjną piosenką Roksany Węgiel. Czy Żelka z „Idola” powinna trafić na preselekcje? Poznajcie jej utwór!
Power of Trinity to polski zespół założony w 1996 roku w Łodzi. Tworzy muzykę z pogranicza rocka, dub, reggae i elektroniki. Wokalistą jest Jakub Koźba, a zespół do tej pory pojawił się na wielu festiwalach, m.in. Eska Rock Tour, Ostróda Reggae Festival czy Union of Rock w Węgorzewie. Do tej pory wydali cztery albumy, a piosenka „Kontra” pochodzi z płyty „Ultramagnetic”, która ukazała się 7 września. Co sądzicie o takiej propozycji?
Kolejna porcja nowych piosenek już niebawem! Wyniki ankiet będą brane pod uwagę przy miesięcznym podsumowaniu, więc głosujcie uczciwie!