TVP wkrótce ogłosi metodę wyboru do Mińska! Eurowizja Junior: Finały w Armenii i Kazachstanie w ten weekend!

Zespół rzecznik TVP 🇵🇱 poinformował Dziennik Eurowizyjny, że do piątku postara się przekazać więcej informacji na temat sposobu wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2018. Należy się jednak spodziewać, że po raz pierwszy w historii na konkurs pojedzie wykonawca wskazany wewnętrznie, bez finału narodowego. Brak organizacji preselekcji na pewno będzie sporym zawodem dla wielu młodych wokalistów, którzy pod okiem doświadczonych producentów i kompozytorów pracowali nad piosenkami-propozycjami. W sobotnim wydaniu „Dzień Dobry TVNPaula Biskup przyznała, że jej marzeniem było wystąpić w Eurowizji. Zdradziła też, że pomysł by przygotować piosenkę pod preselekcje wymyśliła wytwórnia Sony Music. Niestety nie wiadomo, czy wokalistka będzie miała szansę wykonać „Wyliczankę” na żywo w TVP i czy jest brana pod uwagę w ewentualnym wyborze wewnętrznym. Częściej spekuluje się, że do Mińska trafi Roksana Węgiel, która niedawno wystąpiła w programie „Pytanie na śniadanie”.

Dziennik Eurowizyjny zaprezentował już kilka utworów przygotowanych pod kątem preselekcji, a dziś pora na kolejną propozycję. Tym razem jest to piosenka Wiktorii Zwolińskiej, 13-letniej wokalistki i uczestniczki takich programów jak „Mali Giganci” czy „Hit Hit Hurra”. Piosenka pt. „Tam gdzie anioł” jest jej debiutanckim singlem. Nad przygotowaniem utworu Wiktoria pracowała z Mateuszem Hrynkiewiczem, ale słowa napisała samodzielnie. Do utworu powstał już teledysk, który obejrzycie poniżej.

Gdy fani w Polsce nadal czekają na krok ze strony TVP, w Armenii 🇦🇲 zakończyły się już półfinały preselekcji Depi Mankakan Evratesil. Widzowie i jurorzy wpuścili do finału kolejną piątkę kandydatów. Są to Serzh Arakelyan, Vova, Lily, Anahit Arakelyan oraz Harut Harutyunyan. Łącznie w finale, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, wystartuje 10 kandydatów, a o tym, kto pojedzie do Mińska, zadecydują widzowie oraz jurorzy. Będzie to już 12 reprezentant tego kraju na Eurowizji Junior, a Białoruś jest dla Ormian szczególna, bo to właśnie tam, w 2010 roku, Vladimir Arzumanyan zdobył Grand Prix Eurowizji Junior.

Jak już wcześniej informowałem, preselekcje Kazachstanu 🇰🇿 do Eurowizji Junior odbędą się 22 września w Ałma-Acie, na terenie Halyk Areny (Almaty Arena), która jest drugim największym lodowiskiem na terenie b. Związku Radzieckiego, a wielkością niemal dorównuje Minsk Arenie, czyli miejscu, gdzie odbędzie się międzynarodowy finał JESC. Obiekt otwarto w 2016 roku, może pomieścić ok. 12 tys. widzów. Preselekcje będą miały aż czterech prowadzących. Będą to Maya Bekbaeva, Nursultan Qurman, Marat Oralğazïn i Erkebulan Mırzabek, oraz sześciu gości specjalnych: Youngsters, Amre, Newton, Alem Band, Asil i Madina Sadvakasova. O wyjazd do Mińska walczy 10 finalistów, w tym faworytka Danelia Tuleshova. Finał pokaże stacja Khabar TV w sobotę o 15:00 czasu polskiego.

Źródło: TVP, inf. własne, Eurovoix, Khabar TV, fot.: Interia.pl

%d blogerów lubi to: