Eurowizja 2019 w Izraelu – EBU dementuje plotki o przeniesieniu konkursu! Zwyciężczynie opolskich „Debiutów” w preselekcjach 2019? Posłuchaj ich propozycji do Lizbony

Eurowizja 2019 w Izraelu! EBU nie planuje przenosić imprezy do Austrii, a stacja KAN na razie nie straci prawa do organizacji! Girls on Fire o preselekcjach 2019 – czy wezmą udział? Trwa głosowanie w Eurovision Internet Song Contest 2018! 

Po ostatnich rewelacjach, jakoby Izrael miał stracić prawo do organizacji Eurowizji 2019 na rzecz Austrii, głos w sprawie zabrała Europejska Unia Nadawców, która potwierdziła, że to Izrael będzie gospodarzem przyszłorocznego konkursu. Przedstawiciele Unii są już po spotkaniu z telewizją KAN (logo na zdj.) w Genewie, gdzie m.in. ustalono harmonogram przygotowań. Tak jak wcześniej informował Dziennik Eurowizyjny, na decyzję co do miasta i terminu konkursu będziemy musieli jeszcze poczekać najpóźniej do września. Media eurowizyjne zwracają uwagę, że do momentu ogłoszenia decyzji obowiązywać będzie logo konkursu z napisem „Israel 2019”.

d7505c7fe485daaf373ef219d0b48ee2

Premier Izraela, Benjamin Netanyahu, po raz kolejny zapewnił, że rząd kraju będzie działał zgodnie z regułami EBU, co oznacza, że nawet jeśli zapadnie decyzja o rozdziale stacji KAN na część informacyjną i rozrywkową, to proces ten zostanie wdrożony dopiero po Eurowizji 2019. Może być tak, że na okres przemian w strukturze telewizji publicznej Izrael straci status aktywnego członka EBU, który jednak szybko powinien być przywrócony, więc udział tego kraju w Eurowizji 2020 nie będzie zagrożony. Przypominam, że nadawca IPBC (KAN) rozpoczął oficjalną działalność 15 maja 2017 roku, zastępując telewizję IBA. Aktualnie KAN posiada dwa kanały – KAN11 oraz arabskojęzyczny Makan33.

Niespodziewane triumfatorki opolskich „Debiutów”, trio Girls on Fire jeszcze nie ma sprecyzowanych planów na polskie preselekcje 2019, ale nie wyklucza, że ponownie zgłosi się do konkursu.  „Eurowizja zmierza w bardzo ciekawym kierunku, a izraelska laureatka Neta Barzilaj pokazuje również, że w kobietach jest siła, która potrafi prowadzić do zmian stereotypów i przemian kulturowych! Po ostatnich doświadczeniach inspiracji nam nie brakuje i w myśl zasady, że „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, już tworzymy kolejne piosenki” – powiedziały w rozmowie z portalem Plejada. W tym roku Girls on Fire zgłosiły do TVP utwór „Break the walls”, który jednak nie zyskał sympatii fanów Eurowizji oraz komisji wybierającej piosenki do finału Krajowych Eliminacji.

Trwa głosowanie w pierwszym ćwierćfinale Eurovision Internet Song Contest czyli konkursu muzycznego zorganizowanego przez Dziennik Eurowizyjny! Każdy czytelnik może zdecydować o wynikach tej rundy – wystarczy wejść TUTAJ, posłuchać 18 piosenek i zagłosować na swoich faworytów w specjalnej ankiecie. Głosowanie potrwa do piątku, a kolejne rundy rozgrywane będą w czerwcu i lipcu! Serdecznie zapraszam do głosowania!

%d blogerów lubi to: