OGAE Second Chance Song Contest z udziałem Ifi Ude – znamy terminarz konkursu! Kolejny problem z Izraelu. Co tym razem? Demy z Grecji w stawce festiwalu NEW WAVE! Turkowizja – stawka rośnie, a szczegółów brak

OGAE Second Chance Song Contest, New Wave Festival, Turkvizyon 2018 – Dziennik Eurowizyjny obserwuje konkursy i festiwale muzyczne w Europie! Problem z Pais Arena w Jerozolimie – sport kontra Eurowizja! Kolejne spotkanie EBU ze stacją KAN – czy przyniesie poprawę sytuacji?

OGAE Szwecja opublikowało już listę utworów, które wezmą udział w OGAE 2nd Chance Song Contest 2018. Łącznie w stawce jest aż 27 utworów, a organizatorzy wylosowali już kolejność startową, na podstawie której utworzono oficjalną playlistę. Stawkę otworzy Asanda z Wielkiej Brytanii z utworem „Legends”, a reprezentantka Polski – Ifi Ude – „wystąpi” jako czternasta pomiędzy Armenią (Zespół Nemra „I’m a liar”), a Litwą (Paula „1 2 3”). Ostatnia będzie Portugalia, reprezentowana przez Catarinę Mirandę z utworem „Para sorrir eu nao preciso de nada”. O wynikach decydować będą zarówno członkowie klubów OGAE, które mają piosenkę w stawce jak i kluby, które pełnią rolę „guest jury”. Łącznie 44 kluby. Głosowanie wewnątrz klubów rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 1 września. Wyniki opublikowane zostaną w ramach specjalnego nagrania 13 października. Faworytem do wygranej jest piosenka „Lo Malo” Any i Aitany z preselekcji hiszpańskich – w ankiecie na Wiwibloggs duet ma ponad 10% poparcia. Drugie miejsce zajmuje Emmy Liyana z Francji, a trzecie Saara Aalto z Finlandii. Najmniejsze szanse daje się Serbii, Słowenii i Islandii. Pełna lista wykonawców dostępna jest np. TUTAJ, a cała kolejność startowa na Facebooku OSC – TUTAJ.

Klub koszykówki Hapoel Jerusalem B.C. nie jest zbyt zadowolony z faktu, że Pais Arena w Jerozolimie jest brana pod uwagę jako obiekt mogący gościć Eurowizję 2019. Ekipa sportowa na co dzień gra i trenuje na terenie tego obiektu i menadżer ma obiekcje względem opuszczenia Pais Arena w kwietniu i maju by pozwolić na przygotowania do konkursu. Liga, w której uczestniczy Hapoel Jerusalem B.C. ma swoje mecze od października aż do maja, a brak obiektu będzie dla sportowców sporym problemem. Jak twierdzi przedstawiciel klubu, obiekt może być oddany na użytek Eurowizji przez dwa tygodnie, ale zrezygnowanie z niego na cały miesiąc powoduje wiele komplikacji. Wierzy jednak, że znalezione zostanie rozwiązane pozwalające pogodzić interesy sportowe i eurowizyjne. Ciężko jest sobie jednak wyobrazić, by team trenował pomiędzy rusztowaniami i kablami…W tym tygodniu trwają kolejne rozmowy EBU z telewizją IPBC (KAN) na temat organizacji Eurowizji 2019 w Izraelu. Żadnych szczegółów na razie nie podano i raczej nie ma co się spodziewać decyzji o mieście-organizatorze w ciągu najbliższych tygodni. Zapewne niedługo media znów zbombardują nas doniesieniami o np. przeniesieniu Eurowizji 2019 do innego kraju. Pewne jest, że Cypr, który zajął 2. miejsce i był przez media uznawany za opcję alternatywną, nie zdecyduje się na organizację konkursu w 2019 roku.

Od 4 do 9 września 2018 organizowany będzie w Sochi (Rosja) festiwal „New Wave”. Rok temu konkurs wygrała mołdawska formacja DoReDos, a i w tym roku stawka finalistów zawiera akcenty eurowizyjne i preselekcyjne. W dniach 17-18 kwietnia zorganizowano specjalne przesłuchania, a spośród ponad 9 tys. zgłoszeń wyłoniono najlepszą grupę, która zaprezentuje się widzom i jurorom we wrześniu. Grecję reprezentować będzie Demy (Eurowizja 2017), Armenię Gevorg (finalista selekcji „Depi Evratesil 2018”), a Maltę Klinsmann (uczestnik selekcji narodowych). Łącznie o Grand Prix festiwalu rywalizować będzie 16 wykonawców. Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Chociaż nadal nie podano gdzie i kiedy odbędzie się czwarta edycja Turkowizji, lista uczestników rozszerza się w zawrotnym tempie. Spośród 43 krajów i regionów aż 23 ma już wybranych reprezentantów, a w stawce mamy m.in. Napoli z Polski, Aidę z Rosji, Tahminę Niyazovą z Tadżykistanu, Enedę Tarifę z Albanii, Seyrana z Niemiec czy Leonorę Jakupi z Kosowa. Oficjalna strona konkursu na bieżąco informuje o kolejnych uczestnikach, jednocześnie nie podając żadnych detali związanych z organizacją show. Wiemy jedynie, że konkurs odbędzie się w Turcji, a przygotuje go muzyczna stacja TMB. Jeżeli faktycznie do rywalizacji dopuszczonych będzie aż 43 uczestników, konieczne będzie podzielenie ich na dwa półfinały, co jeszcze nigdy nie miało miejsca w Turkowizji.

fot. Nasze-Miasto.pl

%d blogerów lubi to: