Krajowe Eliminacje 2018: Mniej niż dwa tygodnie do finału! Artyści przygotowują się do konkursu, promują utwory i…rozdają wejściówki!

Poznaj Lukasa Meijera, wokalistę w utworze „Light me up”! Nowa wersja „Momentum” już dostępna! Co z pozostałymi utworami? Happy Prince przygotowują się do Krajowych Eliminacji! Jak zdobyć wejściówki na preselekcje? 

Lukas Meijer, wokalista śpiewający utwór „Light me up” przygotowany przez Gromee, udzielił wywiadu portalowi Wiwibloggs, w którym opowiedział o współpracy z polskim DJ-em, a także przyznał, że „Without you” (pierwszy wspólny utwór Gromee i Lukasa) również był zgłoszony do Krajowych Eliminacji 2018. Zdradził też, że wielu fanów Eurowizji pisało do niego prośby, by namówił Gromee na udział w polskich preselekcjach. „Myślę, że Eurowizja, Melodifestivalen i Krajowe Eliminacje są uniwersalne, można znaleźć wokalistę stąd, kompozytora z innego kraju. Ja związany jestem teraz z Polską, kocham ten kraj, więc czemu nie?” – stwierdził, dodając, że uczy się naszego języka i zna już parę słów. Lukas byłby też chętny do udziału w Melodifestivalen, bo uważa ten konkurs za wspaniałą platformę muzyczną. Wokalista jest fanem mocnych ballad, ale uważa, że „Light me up” byłoby czymś nowym i świeżym z Polski na Eurowizji. Plany występu preselekcyjnego są na razie utrzymywane w tajemnicy, ale wiadomo, że będzie to prezentacja oparta na grze świateł, związana z tytułem piosenki. Wkrótce zaprezentowana zostanie akustyczna wersja „Light me up”, natomiast trzyminutową, preselekcyjną wersję piosenki usłyszymy dopiero 3 marca podczas finału preselekcji w Warszawie.

Chociaż do finału pozostały już niecałe dwa tygodnie, nadal niektóre utwory nie są dostępne. Czekamy na premierę utworu „Skin” Mai Hyży. Najpewniej piosenka zostanie opublikowana dopiero z teledyskiem, który jest aktualnie nagrywany. Wciąż nie wiadomo co z „Krakowiacy i Górale” grupy Future Folk. Utwór miał już swoją premierę w piątek, ale szybko zniknął z sieci, być może przygnieciony mnóstwem bardzo krytycznych komentarzy. „Piosenkę można było odsłuchać na YouTubie, ale bardzo krótko, bo… szybko została usunięta. Czy to przez ostrą krytykę fanów zarówno konkursu, jak i zespołu?” – czytamy na portalu Party.pl  . Chodzą słuchy, że angielska wersja piosenki Marty Gałuszewskiej nie pojawi się w Internecie przed finałem Krajowych Eliminacji, by nie konkurować z polską wersją. Dostępne są jedynie fragmenty refrenu. Z kolei Monika Urlik zaprezentowała niedawno nową wersję „Momentum” wraz z lyrics-video.

Do preselekcji intensywnie przygotowuje się Happy Prince. Duet uruchomił już swój oficjalny fanpage, a dziś gościł w „Teleexpressie”. Wieczorem odbyła się też premiera „Don’t let go” w radiu Eska. Jakub i Tomasz mają już pomysł na występ sceniczny, ale na razie nie chcą zdradzać szczegółów. Chcą jednak wypaść dobrze i cicho marzą o występie na Eurowizji, zwłaszcza, że bardzo chwalą ostatnie zmiany jakie w konkursie zaszły po zwycięstwie Jamali i Salvadora Sobrala. Twierdzą, że na Eurowizji znów zaczęła liczyć się piosenka. Wkrótce na Eurowizja.org dostępny będzie video-wywiad, który członkowie duetu przeprowadzili…sami ze sobą!

W tym tygodniu fanpage Eurowizja TVP uruchomi konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki na finał Krajowych Eliminacji 2018 w TVP. Warto śledzić profil, bo (jak co roku) dystrybucja spotyka się z ogromnym zainteresowaniem i takie konkursy szybko się kończą z powodu wyczerpania puli wejściówek. Do północy trwa konkurs na wejściówki na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego. Zachęcam też do obserwowania profili wszystkich wykonawców – zapewne wielu z nich również będzie takie wejściówki rozdawać. Do 23 lutego można powalczyć o przepustkę preselekcyjną w konkursie Saszan na jej Facebooku – TUTAJ.

Na zdjęciu autor Dziennika Eurowizyjnego z Happy Prince

%d blogerów lubi to: