Dziś Ceremonia Otwarcia JESC 2017! Kto wystąpi w finale Eurowizji Junior?

Dziś ok. 15:30 portal JuniorEurovision.tv będzie transmitować ceremonię otwarcia Eurowizji Junior, na żywo z gmachu Biblioteki Narodowej w słonecznym Tbilisi. Podczas imprezy odbędzie się m.in. spacer reprezentantów po czerwonym dywanie, będą też pierwsze wywiady i sesje zdjęciowe. Uczestnicy przejdą po czerwonym dywanie do budynku, gdzie odbędzie się gala otwarcia z udziałem prowadzących JESC, a także organizatorów konkursu z ramienia EBU i GPB. Poza występami artystycznymi będzie też losowanie połówek stawki konkursowej.

Telewizja gruzińska ogłosiła, że podczas finału byli reprezentanci Gruzji z JESC wykonają nowy utwór pt. „Atsababa” za którym stoi Giga Kukhianidze. Wystąpią zespół the Virus, Bzikebi i Candy Girls, którzy piosenkę wykonają wspólnie z prowadzącymi show – Lizi Pop i Helene Kalandadze. Wszyscy reprezentanci wystąpią wspólnie podczas Opening Act, wykonując utwór-hymn konkursu pt. „Shine Bright”.

Niestety, pojawiają się też pierwsze problemy organizacyjne. Chociaż w Pałacu Olimpijskim stoi już scena i wszystko, teoretycznie, jest gotowe, to jednak zawodzi komunikacja z mediami. Do tej pory EBU i GPB nie poinformowały dziennikarzy gdzie i kiedy można odebrać akredytacje prasowe, nie ma też żadnych szczegółowych komunikatów dotyczących dzisiejszej Ceremonii Otwarcia. W samym mieście Eurowizja Junior nie jest zbyt widoczna – przy jednej z głównych ulic widać nieliczne flagi z logiem konkursu, a w mieście, przy głównych punktach turystycznych postawione są stoiska w formie balonu, do którego można wejść by zrobić sobie zdjęcie.

%d blogerów lubi to: