Rafał Brzozowski został podczas preselekcji do „dorosłej” Eurowizji doceniony przez jedną z jurorek za osobowość i grę na fortepianie, chociaż fani konkursu zgodnie okrzyknęli jego balladę „Sky over Europe” za najgorszą piosenkę w stawce. Ostatecznie zajął 2. miejsce w konkursie, przegrywając jedynie z Kasią Moś. Grę na fortepianie z play-backu pokazał na scenie w TVP, a osobowość będzie miał okazję zaprezentować 1 października, bo to on został prowadzącym Koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji Junior 2017 – podaje portal Plejada.pl. Mamy nadzieję, że dzięki temu nie będzie na scenie śpiewał. Portal Plejada.pl dotarł również do informacji na temat grona jurorskiego. W tym roku kandydatów oceniać będą Artur Orzech, Natalia Szroeder i Sylwia Lipka. Orzecha – komentatora eurowizyjnego oraz Szroeder – finalistki preselekcji 2016 nie trzeba nikomu przedstawiać. Sylwia Lipka to 21-letnia wokalistka, wideoblogerka i prezenterka telewizyjna, która w lipcu ubiegłego roku wydała debiutancki album „Szklany sen”. Podczas finału preselekcji jurorzy oraz widzowie wspólnie wybiorą nowego reprezentanta Polski. Podobnie jak rok temu, do wiadomości publicznej podany będzie jedynie laureat pierwszego miejsca po złączeniu wyników głosowań komisji i publiki. Preselekcje transmitowane będą w niedzielę od 17:30, czyli pomiędzy „Teleexpressem” i pogodą a „Wiadomościami”. Show pokaże również TVP Polonia, a Dziennik Eurowizyjny (tradycyjnie) będzie na miejscu w studiu, więc zapraszam wszystkich na facebookowe relacje na żywo przed i po konkursie.

Wczoraj odbyła się premiera ballady „Anioły” Dominiki Ptak. Lyrics video jest już dostępne na YouTube, a cały tekst piosenki znaleźć można m.in. TUTAJ. Od wczoraj klip obejrzano prawie 5 tys. razy. Radio eMKa nazywa ten utwór „najlepszym singlem” Eurowizji Junior 2017 i oferuje bezpłatne mp3 do ściągnięcia TUTAJ. Za utworem stoi Doniu – „Nierzadko jako ghostwriter staram się wspierać młodych i utalentowanych” – napisał na swoim Facebooku.

Dziś premierę miał utwór „Pod prąd” grupy ASMki. „Będzie zupełnie inaczej niż w zeszłym roku” – napisano na fanpage ASM i faktycznie tak jest. Po dziewczynkach w „zwierzęcych piżamach” (tak zaprezentowały się na preselekcyjnej scenie rok temu) nie ma już śladu. Teraz prezentują bardziej buntownicze oblicze, które dobrze oddaje charakter tegorocznego utworu. Piosenkę skomponował Kasper Zborowski-Weychman do tekstu Liwii Pawłowskiej. W teledysku wystąpiła młodzież z Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie.

Na fanpage Stasia Kukulskiego pojawiło się już nagranie utworu „To co żyje w nas”. „Bardzo się cieszę, że ta piosenka może dzięki temu trafić do szerokiej rzeszy słuchaczy. Jest piękna i warta Waszej uwagi. Posłuchajcie, a jeżeli Wam się spodoba to 1 października będziecie mogli oddać na mnie swój głos, który być może przybliży mnie do udziału w finale” – czytamy na fanpage młodego wokalisty.

Już jutro premiera utworu „Mój Dom” Alicji Regi. Do kompletu piosenek brakuje nam jeszcze „Jesteś mym marzeniem” WAMWAY, „Pochodnie” Tomasza Bao i „Tacy sami” duetu Maya&Marcel.

Reklamy