Temat eurowizyjny powrócił ostatnio do polskich mediów, jednak nie ze względu na ogłoszenie stawki finałowej Koncertu Krajowych Eliminacji Eurowizji Junior 2017, ale za sprawą choroby Salvadora Sobrala. O planowanym przeszczepie serca informują czołowe polskie portale informacyjne, na czele z TVN24. O polskich preselekcjach artykuły przygotowały m.in. Radio Zet, Interia, Plejada czy Jastrząb Post. Podobnie jak rok temu, młodych artystów wspierają głównie media lokalne, zwłaszcza z miast w których mieszkają kandydaci na Eurowizję Junior. Dobrym przykładem jest Alicja Rega (fot.), o której piszą dziś portale rzeszowskie. „14-letnia Alicja Rega, podopieczna Anny Czenczek, dyrektor CSW,  podczas finału zaśpiewa utwór pt. „Mój dom” do słów i muzyki Marka Kościkiewicza” – informuje Rzeszów News prezentując też spis (niezwykle imponujących) osiągnięć muzycznych uczestniczki „Małych Gigantów”. Premiera piosenki „Mój Dom” ma się odbyć 26 września jednocześnie za pośrednictwem  strony internetowej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, facebookowym fanpage Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz na profilu wokalistki.

Portal AkademiaMusicalowa.pl informuje, że w stawce preselekcji znalazło się aż dwóch reprezentantów Warsztatowej Akademii Musicalowej. Będzie to grupa WAMWAY oraz duet Maya&Marcel. Warto poinformować, że WAMWAY wystąpią w zmienionym składzie – tym razem śpiewać będą jedynie chłopcy. Niestety nadal nie wiadomo kiedy odbędzie się premiera utworów „Jesteś mym marzeniem” i „Tacy sami”.

Finał preselekcji narodowych odbędzie się 1 października o 17:30 w TVP1 i TV Polonii. Wkrótce poznamy jurorów, którzy wraz z widzami będą decydować o wynikach konkursu. Póki co TVP nie ma w planach serii reportaży dotyczących przygotowań do preselekcji, tak jak to miało miejsce rok wcześniej. Nie wiadomo też, czy w tegorocznym finale pojawi się jakikolwiek gość specjalny związany z Eurowizją dla Dzieci. Rok temu gwiazdą była Destiny z Malty.

Przypominam, że w ten weekend nie ma żadnych preselekcji przed JESC, natomiast za tydzień czeka nas bardzo intensywny czas – w sobotę 30 września reprezentantów wybiorą Serbia i Albania, a w niedzielę Polska. 5 października dowiemy się, kto będzie reprezentował Portugalię, a (dopiero) 19 listopada Irlandię. Sporo kart jeszcze nie zostało odkrytych. Czekamy na premierę utworów Armenii (Misha), Australii (Isabelle Clarke – premiera 8 października), Cypru (Nicole Nicolaou „I wanna be a star”), Gruzji (Grigol Kipshidze), Macedonii (Mina Blazev), Malty (Gianluca Cilia) i Holandii (Fource) oraz na decyzję Włoch ws. wyboru swojego przedstawiciela. Nie ma też raczej szans na niespodziewaną zmianę w stawce konkursu – telewizja bułgarska na pewno nie dołączy do tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Nadawca BNT uznał, że ma za mało czasu na przygotowania.

Fot. Gmina Dębno

Reklamy