Telewizja serbska RTS w ostatniej chwili zmienia zdanie i wyboru reprezentanta na JESC dokona na wizji. Wcześniej planowano wyłonić najlepszy utwór za zamkniętymi drzwiami, jednak ostatecznie specjalna komisja wskazała trzy piosenki i zostaną one zaprezentowane na żywo podczas finału zaplanowanego na 30 września. Pierwotnie planowano finał z czterema kompozycjami, jednak kompozytor jednej piosenki zrezygnował z udziału w konkursie. Najlepszą kompozycję wybiorą jurorzy w studiu. Finał rozpocznie się w przyszłą sobotę o 12:30 i będzie transmitowany przez RTS.

O wyjazd do Tbilisi powalczą same dziewczęta. Irina Arsenijević zaśpiewa „Šta je svet bez ljubavi (Czym jest świat bez miłości)”, Darija Vračević zaprezentuje „Ove zvezde smo ti i ja (Tymi gwiazdami jesteśmy ty i ja)” autorstwa Dušana Alagicia i Leontiny, a duet Iriny Brodić i Jany Paunović (f0t.) wykona „Ceo svet je naš (Cały świat jest nasz)”, który przygotowywała m.in. wokalistka Lejla Hot znana z dorosłych preselekcji do Eurowizji. Jana i Irina startowały w pierwszej edycji programu „Pinkove zvezdice”, z kolei Darija znalazła się w superfinale drugiego sezonu tego popularnego talent-show.

Tymczasem telewizja albańska informuje, że preselekcje narodowe, które pierwotnie planowano na 23 września, zostały o tydzień przesunięte i ich finał transmitowany będzie 30 września na żywo z Pałacu Kongresu w Tiranie. Nadawca RTSH zapowiada ciekawe show z udziałem 16 kandydatów oraz zaproszonych gości. Wszystkie piosenki konkursowe zostaną zaprezentowane premierowo w trakcie transmisji. Wśród twórców utworów znalazło się wielu autorów powiązanych z Eurowizją lub Festivali i Kenges np. Kristi Popa, Adrian Hila, Florent Boshnjaku, Bojken Lako, Sokol Marsi, Yll Limani czy Klodian Qafoku.

Reklamy