Telewizja gruzińska poinformowała dziś o tym, kto będzie reprezentantem gospodarzy podczas Eurowizji Junior 2017. Po raz pierwszy w historii gruzińskich startów, kraj reprezentowany będzie przez solistę – na scenie w Olympic Palace pojawi się 13-letni Grigol Kipshidze, finalista lokalnej wersji „X Factor”. Wyboru nowego przedstawiciela Gruzji dokonało specjalne jury, a teraz rozpoczną się poszukiwania idealnego utworu dla tego wokalisty. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie otwartego konkursu na piosenkę, a kompozycję stworzy kompozytor Giga Kukhianidze, który współpracował ze wszystkimi poprzednimi zwycięzcami Eurowizji Junior z Gruzji. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się premiera utworu.

Dziś poznaliśmy także reprezentantkę Macedonii. Została nią 14-letnia Mina Blažev, znana z udziału w show „Pinkove zvezde”. Na razie nie wiemy nic więcej na temat tegorocznego projektu macedońskiego. Nadawca MRT nie podał żadnych szczegółów dotyczących procesu wyboru wokalistki oraz utworu, jaki ma wykonać w Tbilisi. Najpewniej premiera piosenki odbędzie się dopiero za parę tygodni.

Znamy już 7 uczestników Eurowizji Junior – na ten moment mamy w stawce cztery dziewczęta i trzech chłopców. 16 września poznamy reprezentację Holandii, a 23 września Albanii. W październiku dowiemy się kto będzie reprezentował Polskę i Serbię, a dopiero 19 listopada poznamy nazwisko przedstawiciela Irlandii. Do kompletu brakuje nam jeszcze informacji o tym, kto zaśpiewa dla Włoch, Australii, Portugalii i Cypru.

Tymczasem ogłoszono, że Gordon Bonello z Malty będzie reżyserem finału Eurowizji Junior w 2017 roku. Bonello ma już doświadczenie z konkursem – pracował przy trzech poprzednich edycjach (dwa razy na Malcie i raz w Bułgarii). Na razie nie wiemy dokładnie, jak wyglądać będzie przebieg konkursu 26 listopada, ale EBU już wcześniej zapowiedziało wiele zmian w tym powrót do głosowania widzów, ale w formie internetowej. Na dniach mamy poznać prezenterów JESC 2017 – zostali oni wybrani w ramach otwartego konkursu.

Reklamy