TVP zorganizuje finał narodowy przed Eurowizją 2018?

Wczoraj zagraniczne media eurowizyjne obiegła wieść, która polskich fanom znana jest już od dawna – Polska weźmie udział w Eurowizji 2018 i niemal pewne jest, że TVP zorganizuje preselekcje narodowe, by wybrać nowego reprezentanta. Żadnych szczegółów na razie nie znamy, ale należy się spodziewać, że Telewizja Polska ogłosi regulamin na początku października (po zakończeniu Festiwalu w Opolu), a format konkursu będzie podobny do tego z 2017 roku. Artyści z Polski mogą więc już teraz zastanawiać się nad startem i szukać idealnego utworu.

Portal Wiwibloggs przypomniał czytelnikom cztery ostatnie występy Polski – wszystkie zakończyły się awansem do finału. Według głosujących w ankiecie, najlepszym utworem naszego kraju z lat 2014-2017 było „Color of your life” Michała Szpaka (43,87%), drugie miejsce ma niezwykle charakterystyczny występ do „My Słowianie” Donatana i Cleo (26,1%). Kasia Moś jest trzecia, a Monika Kuszyńska czwarta. Z kolei ESCtoday zaprosiło czytelników do głosowania na osobę, która w przyszłym roku powinna reprezentować nasz kraj. Tutaj też bardzo aktywne są tzw. „psychofanki” Michała Szpaka – wokalista zdobył dzięki nim najwięcej głosów. Druga jest Margaret, a trzecia Sylwia Grzeszczak. Przypomnę, że fani Eurowizji zrzeszeni na grupie Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku wybrali swoją wymarzoną reprezentantkę i została nią Margaret.

Zanim jednak dojdzie do wyboru polskiego reprezentanta na Eurowizję 2018, czeka nas sporo emocji! Już 1 października odbędzie się finał narodowy przed Eurowizją Junior. Zgłoszenia do konkursu trwają do 11 września. Sam konkurs odbędzie się 26 listopada w Tbilisi, a Dziennik Eurowizyjny po raz pierwszy relacjonować będzie wszystko, co związane z tą imprezą! Pojawiły się już głosy, że dzięki wprowadzeniu głosowania online Polska ma spore szanse zyskać punkty od widzów co może zaowocować sukcesem i miejscem w top10. 16 grudnia będziemy zaś kibicować Paulinie Bidzińskiej podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy w Pradze! Dwa lata temu Viktoria Nowak zdobyła Grand Prix – mamy nadzieję, że Paulina powtórzy jej sukces.

%d blogerów lubi to: