Telewizja ARMTV ponownie wybrała swojego reprezentanta na JESC wewnętrznie. Do sąsiedniej Gruzji pojedzie Michael Grigoryan, znany jako Misha, laureat 2. miejsca w konkursie „New Wave”. Na razie nie wiadomo jakiego rodzaju utwór wykona w Tbilisi oraz kiedy odbędzie się oficjalna premiera piosenki. Nie ma jednak wątpliwości, że Armenia będzie chciała wygrać konkurs. Dwie ostatnie edycje, na które Armenia także wysyłała reprezentantów wskazanych wewnętrznie, zakończyły się dla tego kraju drugim miejscem. Warto też przypomnieć, że gdy impreza odbywała się w Erywaniu, wygrała tam sąsiednia Gruzja – czy teraz będzie odwrotnie?

Gruzini, czyli tegoroczni gospodarze, także rozpoczęli przygotowania do wyboru reprezentanta. Chętni mogą już zgłaszać swoje aplikacje do telewizji publicznej. Po raz kolejny preselekcje narodowe się nie odbędą – nowego przedstawiciela tego „mocarstwa JESC” wybierze komisja profesjonalistów. Na ten moment 12 państw potwierdziło swój udział w Eurowizji Junior 2017 – najpewniej wkrótce dołączą kolejni nadawcy, a mówi się głównie o Bułgarii, Polsce, Australii czy Cyprze. Finał konkursu odbędzie się 26 listopada, natomiast od 18 listopada Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonował wszystko to, co dziać się będzie w stolicy. Relacje na żywo z Tbilisi dostępne będą na grupie Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku.

Już w sobotę, 22 lipca, odbędzie się w Rydze pierwsza edycja Eurowizji Chórów. W listopadzie obejrzymy Eurowizję Junior, a na grudzień EBU planuje Eurowizję dla Młodych Tancerzy. W miniony weekend upłynął czas zgłoszeń nadawców telewizyjnych do uczestnictwa w tym show. Na ten moment wiemy o ośmiu krajach (w tym Polsce), jednak by zorganizować konkurs potrzebny jest udział minimum 10 państw – podaje Eurovoix.com, specjalizujący się we wszystkich przedsięwzięciach telewizyjnych Europejskiej Unii Nadawców. Spośród państw, które uczestniczyły w ostatniej edycji konkursu, jedynie Albania i Słowacja jeszcze nie ogłosiły swoich planów. Holandia postanowiła zrezygnować.

Reklamy