Już w przyszłym miesiącu dwa kraje wyłonią swoich reprezentantów na Junior Eurowizję 2017 w Tbilisi. 3 czerwca odbędzie się finał narodowy, a już w sobotę 27 maja rozpocznie się głosowanie internetowe na uczestników konkursu. Jak podaje nadawca rosyjski, zebrano rekordową ilość zgłoszeń do konkursu. Półfinał odbył się w Moskwie i podczas przesłuchań wybrano 20 kandydatów, którzy wystąpią podczas finału na żywo. Show odbędzie się na terenie Międzynarodowego obozowiska dla Dzieci „Artek” na Krymie. O zwycięzcy i nowym reprezentancie Rosji zdecydują wspólne głosy internautów, widzów oraz jurorów.

O ile Rosja wybierze zarówno reprezentanta jak i piosenkę, 10 czerwca Malta zdecyduje, kto powinien reprezentować wyspę w Gruzji. Nie poznamy jednak piosenki konkursowej, bo ta zostanie przygotowana później. Telewizja maltańska opublikowała już listę 20 wykonawców oraz piosenki-covery, jakie planują wykonać. Do finału dostanie się jedynie 10 najlepszych, a o zwycięzcy zadecydują tylko i wyłącznie widzowie. Wśród coverów znalazły się takie hity jak „Chandelier”, „The Voice Within”, „Satellite” czy nawet „La Voix”. Na razie nie wiadomo kiedy poznamy listę 10 finalistów. Do telewizji maltańskiej łącznie zgłosiło się w tym roku 84 chętnych wykonawców.

Dopiero we wrześniu potwierdzona będzie pełna lista krajów, które wystartują w JESC 2017. Na razie wiemy o dziesięciu państwach. Są to Ukraina, Rosja, Białoruś, Gruzja, Armenia, Bułgaria, Cypr, Irlandia, Malta i Holandia. Najpewniej do rywalizacji przystąpi także Polska, a są szanse na powrót Chorwacji i Grecji. Nie wiadomo co z Australią, Albanią, Włochami, Serbią, Izraelem i Macedonią, które startowały rok temu. Kolejnymi krajami, które odmówiły powrotu są Wielka Brytania i Dania.

Reklamy