Pierwsza próba generalna półfinału za nami! Zobacz występ Kasi Moś! Próba jurorska o 21:00!

Pierwsza próba generalna pierwszego półfinału już za nami i wiemy, jak przygotowane będzie całe wtorkowe show. W Opening Act wystąpi Monatique, który wykona utwór „Kruzhit” w języku angielskim oraz zapowie trzech prowadzących. Po krótkiej rozmowie Timur zejdzie ze sceny i przejdzie do Green Roomu, gdzie będzie prowadził rozmowy z wykonawcami.

Po raz pierwszy obejrzeliśmy też wszystkie pocztówki, które prezentują się bardzo interesująco. Użyto w nich motywu „Manequin Challenge”, a także ujęcia nagrane zarówno w krajach reprezentantów jak i w Kijowie. Będą to ujęcia przedstawiające uczestników w codziennych zajęciach i nie tylko. Przerwy będą pomiędzy Portugalią a Grecją oraz Islandią a Czechami. Polska wystąpi jako jedenasta – podczas próby Kasia Moś zaprezentowała się bardzo dobrze i brzmiała niezwykle pewnie. Wszystkie ujęcia kamer oraz wizualizacje są w pełni dopracowane.

Po ostatnim występie rozpocznie się pierwszy recap (skrót piosenek) oraz Interval Act, w którym wystąpi Jamala, prezentując symfoniczną wersję „1944”. Będzie też śmieszny filmik w którym w roli głównej wystąpi Verka Serduchka i jej ekipa. Nie zabraknie również rozmów z uczestnikami półfinału oraz odliczania do końca głosowania – na próbie prowadzący odliczanie odbyło się po ukraińsku. Podczas pierwszej próby generalnej Jamala przećwiczyła też utwór „Zamanyly”, który wykona w finale – będzie to bardzo ciekawa prezentacja sceniczna z interesującymi wizualizacjami.

Podczas półfinału zaprezentowane zostaną fragmenty trzech utworów finałowych – Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Przygotowanie sceny dla Lucie Jones zajęło dziś bardzo dużo czasu – spekuluje się, że z powodu problemów przy ustawianiu i zdejmowaniu dekoracji, wokalistka może otrzymać ostatnią pozycję startową w finale. Wszystkie kraje finałowe (poza Włochami) wystąpią w drugiej połowie finału – takie był wyniki wczorajszego losowania.

Podczas „udawanej” prezentacji wyników do finału weszły Armenia, Czechy, Grecja, Finlandia, Albania, Słowenia, Australia, Mołdawia, Islandia i Belgia. Prezentacja jest bardzo podobna do tej z Wiednia, ale uboższa niż ta w Sztokholmie (nie ma grafik z nazwami krajów). Język francuski praktycznie nie jest używany przez prowadzących.

Próba jurorska I półfinału rozpocznie się o 21:00. Aby śledzić jej przebieg zapraszam na grupę Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku. To właśnie na podstawie tej próby wszystkie piosenki będą oceniać jurorzy, a ich głosy stanowią 50% wyników półfinału. Drugą połowę stanowią głosy telewidzów.

Aktualne notowania bukmacherów wskazują, że Portugalia wygra pierwszy półfinał. Wysoko notowane są też Armenia, Szwecja i Azerbejdżan. Polskie notowania rosną, ale nadal Kasia Moś znajduje się po pierwszą dziesiątką.

Najnowsze nagrania z Kasią Moś:

%d blogerów lubi to: