Dziś ostatnie próby techniczne oraz Impreza Otwarcia

Niedziela to wyjątkowy dzień w trakcie sezonu. Dziś ostatnie próby techniczne będą mieć finaliści konkursu. Reprezentanci państw Big5 oraz Ukrainy będą mieć też swoje konferencje prasowe. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się reprezentant Włoch, który jest w tym momencie największym faworytem do wygranej.

Bardzo dobre występy mają Ukraińcy i Brytyjka, nieco słabiej na ich tle wypadają Niemka i Hiszpan. Największym rozczarowaniem wśród finalistów jest Francja, której występ niczym nie zachwyca. Wciąż jednak wielu dziennikarzy i fanów stawia Almę w gronie faworytów.

O godzinie 16:00 czasu polskiego rozpocznie się spacer wykonawców po czerwonym dywanie. W związku z imprezą otwarcia już wczoraj policja zamknęła dla ruchu wiele ulic w okolicach Mariyinsky Palace. Wykonawcy pojawiać się będą na czerwonym dywanie w kolejności alfabetycznej (wg nazw krajów) z wyjątkiem Portugalii – Salvador pojawi się tam jako jeden z ostatnich. Reprezentanci z czerwonego dywanu przejdą do Pałacu, gdzie odbędzie się oficjalna, zamknięta dla prasy uroczystość. Później czeka nas AfterParty w Euroclubie, a na scenie wystąpią reprezentanci Szwecji, Albanii czy Austrii.

LIVE STREAM EUROVISION.TV

Poniżej dwa występy z wczorajszej imprezy WiwiJam w Euroclubie:

Najnowsze nagrania z Kasią Moś:

%d blogerów lubi to: