Amsterdam za nami! 15 kwietnia Kasia wystąpi w Madrycie! Dziś wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt” o 18:30 na Facebooku!

Największa z eurowizyjnych rozgrzewek – koncert w Amsterdamie – już za nami! Kasia Moś wykonała „Flashlight” w stolicy Holandii i jak zwykle zachwyciła fanów. Na tej samej scenie wystąpiło też 34 innych uczestników Eurowizji. W ciągu dnia reprezentanci udzielali wielu wywiadów, wzięli udział w oficjalnej prezentacji, a także spędzali czas na rozmowach z fanami, poznawaniu siebie nawzajem, robieniu niezliczonej ilości zdjęć, snapów i nagrań, które szybko lądowały na Facebooku czy na Instagramie. Część wykonawców – m.in. reprezentanci Szwecji, Danii, Norwegii i Bułgarii – zorganizowali sobie wspólne granie i śpiewanie za kulisami. Takie spotkania przed właściwym konkursem pozwalają zarówno poznać konkurencję jak i przestać patrzeć na Eurowizję jak na rywalizację. 

Kolejne spotkanie z eurowizyjnymi artystami już 15 kwietnia w Madrycie. To pierwsza edycja „Eurovision Spain Pre-Party” i od razu zebrała ponad 10 wykonawców – do stolicy Hiszpanii pojadą reprezentanci Polski, Czarnogóry, Francji, Gruzji, Czech, Austrii, Rumunii, Mołdawii, Izraela i Albanii. Będzie też przedstawiciel gospodarzy – Manel Navarro, który poprowadzi koncert. Gościem specjalnym będzie Barei. Dzień wcześniej odbędzie się specjalna impreza powitalna, podczas której zaprezentują się Brequette, Fruela, Mey Green, Javi Soleil i Maika, a w rolę prowadzącej wcieli się…Suzy, reprezentantka Portugalii 2014.

Dziś od ok. 18:30 transmisja live na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego – w specjalnym programie przekazane zostaną wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt”! Serdecznie zapraszam do śledzenia transmisji, komentowania i brania udział w dyskusjach, jakie będą się odbywać z zaproszonymi gośćmi. Przypomnę, że w głosowaniu udział wzięło 730 osób, a plebiscyt organizowany jest co roku od 2011. Rok temu triumfowała Poli Genova z „If love was a crime”, która w finale Eurowizji wywalczyła 4. miejsce! Kto w tym roku został faworytem społeczności Dziennika Eurowizyjnego?

Znamy też kolejne wyniki plebiscytu Dziennika Eurowizyjnego na Miss i Mistera Eurowizji 2017. Na miejscu 9. u pań znalazła się Kseniya z białoruskiego duetu Navi (9%), a na ósmym reprezentantka Wielkiej Brytanii – Lucie Jones (12%). W stawce zostało już tylko siedem kandydatem (Grecja, Rumunia, Macedonia, Szwajcaria, Dania, Albania i Francja) – dziś podczas transmisji poznamy laureatki miejsc 6-7., a jutro ogłoszone zostaną pełne wyniki. U panów na dziewiątym miejscu znalazł się Serghei z SunStroke Project z Mołdawii (7%), a na ósmym Manel Navarro z Hiszpanii (9%). O tytuł Mistera wciąż walczą reprezentanci Izraela, Szwajcarii, Austrii, Włoch, Cypru, Szwecji i Czarnogóry.

Trwa Eurovision Fans Cup na fanpage Eurowizja TVP! Znamy już wyniki głosowania internautów w drugiej grupie – zdecydowaną przewagą głosów wygrał Włoch Francesco Gabbani, a na drugim miejscu był Bułgar Kristian Kostov i to właśnie oni zakwalifikowali się dalej, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Trzecia była Albania, a kolejne miejsce zajęły piosenki z Armenii, Norwegii, Holandii i ostatnia była Portugalia. Czekamy na rezultaty grupy C, a od jutra kolejne piosenki walczyć będą o względy internautów!

 https://www.youtube.com/watch?v=-OnRxfhbHB4

 Fot.: Jimmie Wilson

%d blogerów lubi to: