Dziś London Eurovision Party z Kasią i Martinem! Ukraina daje Rosji szansę i proponuje rozwiązanie! Ruslana poprowadzi konkurs karaoke

London Eurovision Party 2017 już dziś wieczorem, a w Cafe de Paris wystąpi 22 uczestników tegorocznej Eurowizji oraz goście specjalni, w tym Ruslana i Martin Fitch. Nie zabraknie oczywiście Kasi Moś, która dziś ma zaśpiewać „Addiction” i eurowizyjne „Flashlight”. Dla fanów zaśpiewają również m.in. Alma, Anja Nissen, Blanche, Claudia Faniello, Francesco Gabbani, Ilinca i Alex, Jana Burcheska, Jowst, Kristian Kostov, Levina, Lindita, Lucie Jones, Manel Navarro, Martina Barta, Nathan Trent, Norma John, O.Torvald, Omar Naber, Robin Bengtsson, Slavko Kalezic i Triana Park. Na scenie pojawi się aż czterech kandydatów z aktualnego top5 notowań bukmacherskich (zabraknie Portugalii), więc kto wie, może dziś w Londynie zaśpiewa przyszły zwycięzca Eurowizji. Oczywiście cały dzień trwać będą sesje wywiadowe z kandydatami, a nagrania rozmów jak i samych występów znaleźć będzie można na wielu zagranicznych portalach takich jak Wiwibloggs, ESCkaz, ESCbubble, Eurovoix czy ESCxtra, które jest jednym z organizatorów imprezy.

A już 5 kwietnia czeka nas koncert mini-Eurowizji w Izraelu. Do występu podczas „Israel Calling” chętnych nie brakuje – wystąpią tam Kasia Moś, Imri, Brendan Murray, Artsvik, Navi, Tamara Gachechiladze, SunStroke Project, Fusedmarc, Tijana Bogicevic, Timebelle, Valentina i Jimmie, Anja Nissen, Claudia Faniello, Nathan Trent, Alma, Manel Navaro, Levina, Slavko Kalezic, Blanche, Omar Naber, Jana Burcheska, Ilinca i Alex, Norma John, Kristian Kostov, Jowst, Robin Bengtsson, Triana Park i Martina Barta, więc impreza (chociaż organizowana dopiero drugi raz) cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że organizatorzy przygotowali dla gości szereg atrakcji.

Podczas gdy pół Europy gromadzi się w Londynie by celebrować to, co w Eurowizji najważniejsze, Ukraińcy przygotowują się do organizacji konkursu i jednocześnie nadal walczą z EBU i Rosją. Po ostatnim skandalu z bardzo ostrym w treści listem od EBU do premiera Ukrainy, wicepremier postanowił zareagować. W specjalnym nagraniu po raz kolejny przypomniał, że Yulia Samoylova złamała prawo i nie ma prawa wstępu do tego kraju, a Rosja może brać udział w konkursie jedynie jeśli zmieni reprezentanta. Zapewnił również, że „ban” dotyczy nie całego kraju, ale tylko konkretnej wokalistki i że inni nadawcy publiczni (wśród których wymienił m.in. Polskę) zrobili by to samo. Zapewnił, że jeśli Rosja zmieni wykonawcę, delegacja z tego kraju będzie traktowana tak samo jak wszystkie inne. Zdaje sobie jednak sprawę, że Rosjanie nie planują zmian w związku z tym wszystko przygotowywane jest dla 42 delegacji, a nie 43, chociaż EBU nadal nie wykreśliła Rosji z listy uczestników.

Każdy, kto będąc w Kijowie będzie chciał spotkać Ruslanę powinien pojawić się na skwerze Pocztowym w fanowskiej strefie Eurowizji, gdzie konkurs karaoke codziennie od 30 kwietnia do 14 maja prowadzić będzie właśnie zwyciężczyni konkursu z 2004 roku. 12 kwietnia w Olmeca Plage odbędzie się wielki koncert eurowizyjnych gwiazd, a na scenie wystąpią m.in. Loreen, Dana International, Emmelie de Forest, Eldar Gasimov, Poli Genova, Bojana Stamenov, Nina Sublatti czy Eduard Romanyuta, który poprowadzi też całe widowisko. Koncert będzie transmitowany na YouTube, a za realizację telewizyjną odpowiedzialna będzie stacja UA:PBC. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ – bilety są już w sprzedaży!

Tylko do końca dnia głosować można w plebiscycie „Nasz Faworyt 2017”, gdzie wybieramy nie tylko najlepszą piosenkę tegorocznej Eurowizji, ale również Miss i Mistera konkursu! Do tej pory zagłosowało już ponad 660 osób! Głosowanie zakończy się o północy, dlatego nie czekaj – decyduj – TUTAJ!!

%d blogerów lubi to: