„NASZ FAWORYT 2017” – Głosujemy w finałowym etapie! Wybierz Miss i Mistera Eurowizji 2017!

Wczoraj o północy zakończył się półfinałowy etap plebiscytu „Nasz Faworyt 2017” Dziennika Eurowizyjnego. Poznaliśmy już finalistów głosowania! Oddano 716 głosów, a w pierwszym półfinale laureat 1. miejsca uzbierał aż 93% poparcia i 664 wskazania! Do finału awansowali: Armenia, Australia, Azerbejdżan, Belgia, Cypr, Finlandia, Islandia, Łotwa, Mołdawia i Szwecja. Ostatnie miejsce w głosowaniu zajęła Słowenia, którą w finale chciało jedynie 101 głosujących, co dało Omarowi Naberowi 14% poparcia.

W drugim półfinale najlepiej wypadł kraj, który miał 87% poparcia i 623 wskazania. Kraje, które otrzymały awans to: Białoruś, Bułgaria, Dania, Estonia, Izrael, Macedonia, Norwegia, Serbia, Szwajcaria  i Węgry. Najsłabiej wypadła Litwa, na którą głosowało jedynie 95 osób co dało Fusedmarc 13% poparcia. Największą niespodzianką dla fanów jest brak awansu Portugalii z pierwszego półfinału oraz Austrii z drugiego.

W ankiecie zadałem również pytanie o to, który półfinał jest mocniejszy. 62% głosujących wskazało na pierwszą rundę, czyli półfinał, w którym rywalizować będzie także reprezentantka Polski – Kasia Moś. 26% uznało, że silniejsza jest druga grupa, a 12% nie było w stanie tego określić. 35% głosujących przyznało, że ich główny faworyt do wygranej znajduje się w pierwszym półfinale, 20% ma go w drugiej grupie, a 25% w gwarantowanym finale. 20% już teraz wie, że ma więcej niż jednego faworyta.

Pojawiły się też dwa pytania dotyczące Polski. Według głosujących Kasia Moś ma 69% szans na awans do finału. Aż 120 osób uznało jednak, że szanse są 100%, tylko 7 głosujących twierdzi, że zerowe. 85% głosujących jest jednak zadowolonych z naszej reprezentantki, jedynie 8% wskazało odpowiedź przeciwną, a 7% nie ma zdania na ten temat.

Prawie 250 osób zagłosowało także w głosowaniu dogrywkowym w ramach plebiscytu „Miss i Mister Eurowizji 2017”. W finale głosowania automatycznie znalazło się 12 kobiet i 12 mężczyzn, natomiast czytelnicy mieli możliwość wybrać spośród siedmiu kandydatów jeszcze dwie osoby. Wśród kobiet triumfowała Dunka Anja Nissen (55%), a w finale znajdzie się też Miruna z Timebelle, zespołu reprezentującego Szwajcarię (51%). Najmniejsze poparcie zebrała Agnese z łotewskiej formacji Triana Park (5%). Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Samuel Forster ze Szwajcarii (aż 53% głosów), a wraz z nim awans zdobył Manel Navarro z Hiszpanii (37%). Najgorzej wypadł członek SunStroke Project – skrzypek Anton Ragoza z Mołdawii (7%).

Przed nami wielki finał głosowania zarówno w plebiscycie „Nasz Faworyt” jak i „Miss i Mister Eurowizji”. Spośród 26 państw należy wskazać max. 5 krajów, którym kibicuje się najbardziej. W głosowaniu uczestniczy 20 krajów z półfinałów oraz sześć państw, które mają już gwarantowany finał. Wybierzemy też kraj, który niesłusznie został odrzucony w etapie półfinałowym. W głosowaniu na Miss Eurowizji startuje 14 najpiękniejszych kobiet konkursu, podobnie jest w plebiscycie na Mistera – o ten tytuł walczy 14 najprzystojniejszych panów! Każdy głosujący będzie mógł wesprzeć max. trzech kandydatów.

Na koniec pytanie o realne szanse Polski na awans – tym razem z możliwością odpowiedzi „Tak” lub „Nie”. Całe głosowanie dostępne jest TUTAJ i będzie aktywne do 2 kwietnia włącznie. Wyniki zostaną podane na żywo w niedzielę 9 kwietnia ok. 18:30 podczas specjalnej transmisji na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego! Serdecznie zapraszam do głosowania!

%d blogerów lubi to: