Zakończył się plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego „Rejected Song Contest 2017” dla najlepszych utworów preselekcyjnych. Ponad 180 osób oceniało 24 piosenki i przyznawało od 1 do 10 punktów, a utwór z najwyższą średnią wygrał! Zwycięzcą okazała się Szwecja, reprezentowana przez Mariette z utworem „A million years” – piosenka miała średnią 7,9/10, w tym aż 78 osób przyznało jej maksymalną notę. To już czwarte z rzędu zwycięstwo Szwecji w tym konkursie, z kolei Mariette triumfuje w nim drugi raz. W 2015 wygrała za „Don’t Stop Believing”. W tegorocznych preselekcjach Szwecji Mariette wywalczyła 4. miejsce, zdobywając 3. lokatę u jurorów i 5. u widzów.

Drugie miejsce przypadło pechowej uczestniczce selekcji fińskich – Emmie – której podczas występu na żywo zgasła pochodnia. Emma za „Circle of Light” otrzymała ocenę 7,2/10, z czego 41 osób przyznało jej 10 punktów. Podczas selekcji fińskich UMK wokalistka otrzymała 3. miejsce zarówno od jury jak i od widzów, co w ostatecznej klasyfikacji także dało jej trzecią pozycję.

Na najniższym stopniu podium znalazła się Słowenia reprezentowana przez duet BQL z utworem „Heart of Gold”. Czytelnicy średnio przyznali im 6,8/10, z czego 50 osób przyznało najwyższą z możliwych ocen. Podczas finału selekcji EMA duet zdobył 4. miejsce w głosowaniu jurorów, ale wygrał televoting – ostatecznie skończył na 2. miejscu, a Omar Naber, który ich pokonał, ma bardzo małe szanse na awans do finału Eurowizji w Kijowie.