Ostatni utwór Eurowizji 2017 – „Fly with me” Artsvik z Armenii opublikowany zostanie na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube w sobotę 18 marca o 21:45 – poinformowała telewizja ARMTV, jednocześnie publikując krótki fragment (wstęp) do utworu. Nadawca poinformował, że odebrał ok. 300 kompozycji od autorów z całego świata, a wybór dokonany został przez specjalną komisję powołaną przez zarząd telewizji. Co ciekawe, to jeszcze nie koniec „premier”. Telewizja niemiecka zapowiedziała, że nowa, eurowizyjna wersja „Perfect Life” Levinii zostanie zaprezentowana dopiero 14 kwietnia. Piosenka póki co nie radzi sobie zbyt dobrze w rankingach fanowskich, a autorów nadal oskarża się o inspirację czy nawet plagiat innych kompozycji. Sony Music zatwierdza jednak, że „Perfect Life” jest w pełni oryginalne. Wciąż czekamy też na eurowizyjną wersję piosenki z Włoch – aktualna jest za długa i łamie regulamin Eurowizji. Najczęściej skrócone wersje utworów włoskich na Eurowizję poznajemy dopiero w dniu premiery oficjalnej składanki konkursowej.

W ubiegłą niedzielę telewizje z Rosji i San Marino narobiły sporo zamieszania ogłaszając swoich reprezentantów i publikując piosenki. Rosjanka Yulia Samoilova wciąż nie wie, czy w ogóle zostanie wpuszczona na Ukrainę (więcej na ten temat w poprzednich notkach Dziennika Eurowizyjnego), ale przyznała, że nadawca rosyjski skontaktował się z nią ws. Eurowizji dopiero pod koniec lutego. Wokalistka dodała, że zdecydowała się na udział gdy zrozumiała tekst utworu „Flame is burning” – uznała, że jest to idealna piosenka dla niej, a udział w Eurowizji od zawsze był jej marzeniem. Samoilova zdecydowała się całkowicie ignorować wszelkie komentarze dotyczące politycznych czy prowokacyjnych aspektów jej udziału w konkursie, nie przejmuje się także bardzo niskim poparciem w rankingach fanowskich. Jej głównym celem są teraz próby przed Eurowizją oraz ćwiczenie wymowy słów w języku angielskim. Z kolei Valentina Monetta poinformowała w jednym z wywiadów, że jej czwarty udział w Eurowizji inspirowany był wieloma prośbami fanów. Przyznała, że od 2014 roku otrzymała mnóstwo wiadomości zachęcających ją do ponownego startu. Jednocześnie jej tegoroczne uczestnictwo dedykowane będzie wszystkim fanom.

Sporo mówi się też o piosenkach z Chorwacji i Portugalii. Jacques Houdek cieszy się, że „My Friend” wywołuje wśród słuchaczy wiele emocji, a także zdziwienia dotyczącego umiejętności śpiewania dwoma różnymi głosami. Wokalista potwierdza, że na Eurowizji wykona swój utwór sam, bo zdecydował, że samodzielnie stworzy na scenie … duet. Celem Houdeka jest awans do finału, bo przy 43 startujących krajach będzie to już spory sukces. Dodatkowo sporą popularnością cieszy się jego kampania społeczna #beMyFriend którą poparło wielu artystów z regionu, w tym m.in. Nina Badrić, Kaliopi, Jana Jurcevic, Nina Kraljić, Marija Sestic czy Novi Fosili. Portugalia przez wielu uważana jest zaś za „czarnego konia” konkursu, a zakłady bukmacherskie typują Salvadora Sobrala do top10 co byłoby ogromnym sukcesem tego kraju. Niestety, ze względu na problemy ze zdrowiem wokalista nie weźmie udziału w żadnym eurowizyjnym evencie, więc jego „Amar Pelos Dois” usłyszymy dopiero w Kijowie. Portugalskie media plotkarskie alarmują, że wokalistę czeka operacja serca, jednak jego siostra – kompozytorka ballady – zdementowała te plotki.

Coraz więcej informacji na temat eurowizyjnych imprez! Już 25 marca odbędzie się „Eurovision PreParty” w Rydze (Łotwa), a gośćmi będą Justs, Triana Park, Ruslana, Kasia Moś, Navi Band i Martina Barta. Bilety wciąż dostępne są TUTAJ. Drugiego kwietnia zorganizowane zostanie London Eurovision Party z udziałem Almy, Anji Nissen, Blanche, Claudii Faniello, Francesca Gabbani, Ilincy i Alexa Florei, Jany Burcheskiej, Kasi Moś, Levinii, Lindy Martin, Lindity Halimi, Lucie Jones, Manela Navarro, Nathana Trenta, O.Torvald, Omara Nabera, Ruslany, Slavka Kalezicia i Robina Bengtssona. Bilety do kupienia TUTAJ. Największa impreza odbędzie się 8 kwietnia w Amsterdamie. Gośćmi „Eurovision in Concert” będą Imri Ziv, Joci Papai, Jana Burcheska, SunStroke Project, Ilinca i Alex Florea, Lucie Jones, Lindita Halimi, Kasia Moś, Alma, Levina, Francesco Gabbani, Robin Bengtsson i Artsvik. Bilety na imprezę zostały już wyprzedane. 12 kwietnia goście eurowizyjni trafią do Tel Avivu gdzie odbędzie się druga edycja „Israel Calling”. Na ten moment pewnymi uczestnikami imprezy są Kasia Moś i Robin Bengtsson, ale na pewno będzie ich jeszcze więcej. 15 kwietnia po raz pierwszy przygotowana będzie impreza w Hiszpanii. Na „Eurovision Spain Pre-Party” w Madrycie wybierają się Kasia Moś, Alma, Slavko Kalezić i Robin Bengtsson. 21 kwietnia na imprezę zapraszają Rosjanie. Podczas „Moscow Eurovision Party” zaśpiewa na pewno Francesco Gabbani. Będzie to jedyna impreza, w której nie wystąpi Kasia Moś.

Dodatkowe akcje dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego:

  • Oceń utwory z plebiscytu „Rejected Song Contest 2017″. Szczegóły i link do głosowania TUTAJ.
  • Wszystkie utwory startujące w tegorocznej Eurowizji dostępne są na podstronie Dziennika Eurowizyjnego TUTAJ. Uruchomione są również ankiety w których głosować możecie na swoich faworytów!

Źródło: Eurovoix, Oikotimes, Wiwibloggs

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.