Kolejna premiera utworu! Dziś wieczorem zaprezentowany zostanie teledysk do piosenki „I feel alive” wokalisty Imri’ego Ziv z Izraela, natomiast sama piosenka już wyciekła i zaczęła zbierać zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze. Niektórzy twierdzą, że to dobrze, iż Izrael postawił na szybkie rytmy, jednak przeciwnikom tej piosenki nie podoba się głos wokalisty oraz to, że propozycja brzmi bardzo „szwedzko”. Imri ma 25 lat i pochodzi z miasta w centralnej części Izraela. W wieku 11 lat odkrył w sobie pasję do muzyki, a gdy miał lat 20 wystąpił w „The Voice” – bardzo szybko odpadł jednak z tego programu, ale i tak uważa to za wspaniałą przygodę. Postanowił połączyć swoją pasję do śpiewania z miłością do Eurowizji i w 2013 roku wystąpił jako chórzysta Kathleen Reiter w preselekcjach narodowych. Niestety wokalistka nie wygrała, w związku z tym Imri do Malmo nie pojechał. Został jednak zauważony i dwa lata później zaproponowano mu udział w konkursie jako chórzysta i tancerz Nadava Guedja. Rok temu wspierał wokalnie Hovi’ego Stara. W tym roku wygrał talent-show „Rising Star” i po raz pierwszy reprezentować będzie swój kraj samodzielnie. Utwór do pobrania TUTAJ.

Już w piątek poznamy dwa kolejne utwory. O godzinie 18:00 telewizja RTCG zaprezentuje piosenkę „Space” Slavka Kalezicia. Obejrzymy także teledysk do utworu. Kompozytorem „Space” jest Momcilo Zeković, ale aranżację przygotowano w Szwecji. Wiadomo, że Slavko wystąpi w Kijowie w stroju zaprojektowanym przez znaną Marinę Banović-Dzuver. Transmisja RTCG dostępna jest w Internecie TUTAJ. Niestety, nie wiadomo dlaczego w programie RTCG podano, że prezentacja utworu odbędzie się dopiero o 22:15, zwłaszcza, że w głównym artykule poświęconym Eurowizji mowa jest o godzinie 18:00. Program ma potrwać 45 minut. O 20:15 ruszy macedoński program „Stisni Plej” z gościnnym udziałem Jany Burceskiej, reprezentantki Macedonii. W trakcie show dowiemy się więcej na temat ekipy, która swoi za utworem, obejrzymy też teledysk, a Jana ma zdradzić pomysły na występ sceniczny. Obejrzymy też materiał video dotyczące pracy nad piosenką. „Stisni Plej” potrwa ok. 50 minut, a transmisja na żywo dostępna będzie TUTAJ. To nie koniec! W sobotę premiera piosenki serbskiej „In too deep” Tijany Bogićević. Na razie są to informacje nieoficjalne, podane przez OGAE Serbia. Według redakcji portalu Evropesma.org utwór ma być zaprezentowany w sobotnie popołudnie, najpewniej bez żadnego programu telewizyjnego.

Spore zamieszanie wywołała informacja, że premiera utworu „Fly with me” Artsvik z Armenii odbędzie się dopiero 18 marca o 18:30 w ARMTV, zwłaszcza, że już w poniedziałek wszystkie piosenki muszą być zaprezentowane na spotkanie EBU z szefami delegacji w Kijowie. Najpewniej premiera przygotowana będzie dla widzów ormiańskich, a portal Eurovision.tv być może opublikuje ten utwór już wcześniej. Tegoroczny konkurs wciąż ma jeszcze sporo niewiadomych – nie znamy terminu premier piosenek z Azerbejdżanu (Diana Hajiyeva), Irlandii (Brendan Murray), Rosji i San Marino. Mówiło się, że publikacja utworu z Bułgarii nastąpi 13 marca, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Znamy już listę osób, które podawać będą punkty jurorskie podczas finału Melodifestivalen 2017! Po raz pierwszy wśród jury międzynarodowego znajdą się Czesi i Polacy. W obydwu przypadkach punkty podadzą szefowie delegacji: Jan Bors i Mateusz Grzesiński. Będą też m.in. Iveta z Armenii, Simon Proctor z Wielkiej Brytanii, Nicola Caligiore z Włoch, Eduardo Grassi z Francji czy Victoria Romanova z Ukrainy. W stosunku do ubiegłego roku w jury zabraknie Bośni i Hercegowiny, Cypru, Białorusi, Holandii, Estonii i Słowenii. Według bukmacherów aktualną faworytką do zwycięstwa w finale jest Wiktoria, drugi jest Nano, a na trzecim miejscu znajdują się Jon i Aninia. Bez szans Boris Rene, Lisa Ajax czy FO&O. Jon i Aninia wygrywają aktualnie głosowanie na stronie SVT.se z poparciem 20%. Drugie miejsce ma Wiktoria (16%), a trzecie Nano (14%). Najgorzej radzą sobie Boris Rene i Lisa Ajax (po 2%).

Do 7 marca sprzedano już 22 tysiące biletów na Eurowizję 2017, co stanowi nieco ponad 30% dostępnej puli (obejmującej też próby generalne). Wśród nabywców 59% stanowią Ukraińcy, a spośród 41% biletów sprzedanych fanom zagranicznym najwięcej trafiło do Wielkiej Brytanii. Nieoficjalnie mówi się, że wszystkie bilety na finał ESC 2017 zostały już wyprzedane. Po Brytyjczykach drugie miejsce wśród najchętniej kupujących bilety na konkurs są Niemcy, a na trzecim miejscu są Rosjanie, którzy kupili ok. 7 tys. wejściówek. W top5 są też Białorusini i Hiszpanie, a Polacy zajęli 6. miejsce. Według informacji podanych przez 44.ua mieszkańcy naszego kraju zakupili 4450 biletów. Wśród kupujących są też obywatele Stanów Zjednoczonych, Australii czy Turcji.

Źródło: Wiwibloggs, Eurovoix, ESCkaz, RTCG, MRT, fot. Tumblr

Reklamy

One comment

Możliwość komentowania jest wyłączona.