Temat występu Kasi Moś podczas jutrzejszych preselekcji ukraińskich pojawił się w wielu polskich mediach. Podkreślane jest, że polska reprezentantka została zaproszona przez stronę ukraińską do odwiedzenia Kijowa już w ten weekend, portale wymieniają też finalistów selekcji na Ukrainie oraz nazwiska jurorów, z naciskiem na Verkę Serduchkę i Jamalę. „Tak zwiększa swoją szansę na sukces w Kijowie!” – twierdzi portal Eska.pl, dodając: „Gościnny występ w trakcie finału ukraińskich selekcji to dla Kasi Moś doskonała okazja na zaprezentowanie swojego utworu zagranicznej publiczności jeszcze przed majowymi finałami konkursu i zwiększenie szans na otrzymanie głosów z innych krajów„. Portal Silesion.pl podaje, powołując się na słowa manager Katarzyny Surmik, że Polka wystąpi także podczas „Eurovision in Concert” w Amsterdamie, „London Eurovision Party” w Londynie i „Spain Eurovision Pre-Party” w Madrycie!

Wokalistka udzieliła ostatnio wywiadów portalom Wyborcza.pl i Polskatimes.pl. „Szczerze powiedziawszy, zależało nam z zespołem również na udziale w innych festiwalach oraz konkursach, takich jak na przykład występ w Opolu. Nie ukrywam tego, że wielokrotnie wysyłaliśmy komisjom nasze utwory. Niestety – bezskutecznie. Podobnie zrobiliśmy w przypadku Eurowizji. I, ku naszemu zaskoczeniu, udało się” – mówi wokalistka w rozmowie z Martą Odziomek z Wyborcza.pl. Dla Polskatimes.pl Kasia powiedziała: „Urodziłam się w Rudzie. Dzieciństwo spędziłam w Bytomiu, gdzie chodziłam do szkoły muzycznej, studiowałam w Katowicach, zaangażowałam się w działanie Żorskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt, a w Tychach mieszkają teraz moi rodzice, więc tam też jest mój dom. Jestem Ślązaczką, ale płynie również we mnie góralska krew. Tata mojej mamy pochodzi z Mszany Dolnej, mam tam rodzinę, którą często odwiedzam. Więc jestem takim śląsko-góralskim miksem (śmiech).

Już wkrótce także Dziennik Eurowizyjny będzie miał okazję spotkać się z Kasią i porozmawiać na temat Eurowizji czy muzyki, którą wokalistka tworzy. Zapraszam wszystkich czytelników do wysyłania propozycji pytań do polskiej reprezentantki. Pytania należy wysyłać na blazewicz.poczta@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska oraz miejsca zamieszkania. O szczegółach wywiadu poinformuję później.

Na razie nie wiadomo kiedy „Flashlight” trafi na platformę Spotify, chociaż wielu słuchaczy już nie może się tego doczekać. Wiadomo, za parę dni pojawi się tam utwór „Faces” Carmell, która zajęła 3. miejsce w finale preselekcji narodowych. Co ważne, wokalistka pracuje aktualnie nad teledyskiem do swojej konkursowej piosenki.

Dodatkowe akcje dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego!

  • Głosowanie jurorów RSC w preselekcjach Łotwy, Danii, Norwegii, Litwy, Mołdawii, Estonii, Ukrainy, Rumunii i Islandii. Swoje punktacje należy wysyłać na blazewicz.poczta@gmail.com – szczegóły i terminarz TUTAJ.
  • Zgłoś się do piątej edycji „POLISH REVIEW”! Szczegóły TUTAJ
  • Głosowanie w finale urodzinowego plebiscytu „Lucky 13″! Szczegóły TUTAJ.
  • Masz pytanie do Kasi Moś? Wyślij je na blazewicz.poczta@gmail.com do końca lutego!
Reklamy