Dwie wokalistki nadal walczą o tytuł reprezentantki Armenii 2017 w Kijowie. Po wczorajszym półfinale do finału dostały się Martha i Artsvik. Ta druga wygrała głosowanie jury międzynarodowego, zdobywając 35 punktów, na drugim miejscu znalazła się Syuzanna Melqonyan, na trzecim Egine, a ostatnia była Marta, której przyznano tylko 21 punktów. Widzowie mieli zupełnie inne zdanie i to właśnie Marcie przyznali pierwsze miejsce, a dzięki 36,4% poparcia wokalistka otrzymała od publiczności aż 40 punktów. Drugie miejsce zdobyła Artsvik (24,6%), trzecie Syuzanna, a ostatnie Egine. Po zsumowaniu głosów okazało się, że to dwie ulubienice widzów przechodzą do finału. Półfinał wygrała Artsvik (62 pkt), a na drugim miejscu była Marta (61 pkt). Odpadły Syuzanna (54 pkt) i Egine (43 pkt). Wielki finał walki o wyjazd na Eurowizję już w następną sobotę, 24 grudnia. O tym, kto pojedzie do Kijowa zadecydują ponownie widzowie oraz jurorzy.

2 stycznia rusza nowa edycja izraelskiego talent-show „Hakohav haba” podczas którego wybrany zostanie reprezentant Izraela na Eurowizję 2017 w Kijowie. W skład jury wejdą Asaf Amdursky, Harel Skaat (ESC 2010), Keren Peles, Static i Ben-El Tavori. Nadawca planuje 10 odcinków programu oraz finał, który najpewniej odbędzie się 6 marca. Odkąd Izrael wysyła na Eurowizję wykonawców z talent-show, ponownie udaje się temu państwu awansować do finału. Po serii spektakularnych porażek w latach 2011-2014, Izrael wrócił do finału dzięki piosence „Golden Boy’, która stała się hitem w Euroclubie. Nadav Guedj zajął w finale 2005 9. miejsce. W tym roku było już nieco słabiej, ale i tak sukcesem był ponowny awans do finału.

Dodatkowe akcje dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego!

  • Nabór do komisji jurorskich oceniających piosenki z sezonu preselekcyjnego 2016/2017 (są jeszcze miejsca w Mołdawii, na Litwie i Rumunii) – Szczegóły TUTAJ.
  • Głosowanie jurorów RSC w preselekcjach Białorusi, Finlandii, Szwajcarii, Gruzji i Estonii.
  • Głosowanie fanów na piosenki Eurowizji 2005 (półfinał II) – Szczegóły TUTAJ.

źródło: wiwibloggs, eurovoix, escforum, fot.: ESCforum

Reklamy