Rosja wygrywa głosowanie ESCradio.com

Przez ostatni tydzień słuchacze internetowej rozgłośni ESCradio.com głosowali w tradycyjnym, pokonkursowym głosowaniu na najlepszą piosenkę Eurowizji 2016 oraz na najlepszych wykonawców. Wyniki najczęściej odzwierciedlają gust fanów i nie zawsze zgadzają się z werdyktem Europy (widzów i jurorów). Głosujący pochodzili nie tylko z Europy, ale także z Australii, Ameryki czy Azji.

Najlepszą piosenką okrzyknięto „You’re the only one” Sergeya Lazareva z Rosji, który zdobył 11,69% głosów. Drugie miejsce wywalczył sympatyczny Amir z Francji i „J’ai Cherche” – 11,39%. Na trzecim znalazła się zwyciężczyni plebiscytu „Nasz Faworyt” – Poli Genova z Bułgarii i przebój „If love was a crime”. Zdobyła 9,04% głosów. Propozycja Jamali jest dopiero na miejscu szóstym, a Dami Im na piątym. Polski utwór „Color of your life” Michała Szpaka zajął pozycję 10. z poparciem 3,84% głosujących. Najgorzej poradziła sobie Albanka Eneda Tarifa, na której „Fairytale” zagłosowało tylko 0,03% słuchaczy.

Poli Genova triumfowała w kategorii „Najlepsza wokalistka” gdzie zdobyła 17,84% głosów. Wyprzedziła więc Dami Im (2. miejsce, 16,47%) i Austriaczkę Zoe (3. miejsce, 14%). Jamala zajęła 5. miejsce, a na samym dnie znalazła się reprezentantka Finlandii – Sandhja (0,15%).
https://www.youtube.com/watch?v=PQqUTigWKHY

W męskiej kategorii walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie triumfował Sergey Lazarev, który uzbierał 21,61% głosów. Na drugim miejscu jest Amir – 20,80%, a daleko w tyle Justs z Łotwy – 13,59%. Michał Szpak zajął 6. miejsce, zagłosowało na niego 5,09% słuchaczy ESCradio.com. Ostatnie, trzynaste miejsce, należy do Ivana z Białorusi – 0,93%.

W kategorii „Duet/Zespół” zwyciężyli Brytyjczycy Joe & Jake, na których zagłosowało 28,49% osób. Drugie miejsce miała cypryjska formacja Minus One (26,77%), a trzecie Lighthouse X z Danii (19,16%). Jedynie 3,53% osób oddało swój głos na reprezentantów Czarnogóry – zespół Highway.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

%d blogerów lubi to: