
Tego można się było spodziewać. Telewizja SBS zdecydowała, że barw Australii na Eurowizji 2016 bronić będzie wokalistka Dami Im. Jej utwór poznamy już 11 marca. Ogłoszenie reprezentanta nastąpiło podczas koncertu Conchity Wurst w Sydney. Nadawca tłumaczy, że Dami została wybrana z powodu jej unikalności i wspaniałego głosu. Według zarządu stacji, jest to wokalistka idealna na Eurowizję.
Urodziła się w Korei Południowej, ale gdy miała 9 lat przeniosła się do Australii, gdzie zdobyła sławę w 2013 roku dzięki zwycięstwu w „X Factor”. Jej debutancki album doskonale się sprzedał i trafił na pierwsze listy najpopularniejszych płyt w kraju. Dami jest niezwykle podekscytowana i uradowana tym, że będzie następczynią Jessici Mauboy i Guy’a Sebastiana. Wierzy, że fani Eurowizji jak i widzowie w Australii pokochają jej utwór.
Po raz pierwszy w historii Australia będzie startować w półfinale Eurowizji. Wylosowano jej pierwszą połowę drugiego półfinału, więc Dami Im będzie bezpośrednią rywalką reprezentanta Polski w walce o finał konkursu.
Źródło: Eurovision.tv, fot.: abc.net.au
