Poznaliśmy skład komisji TVP – wyniki już we wtorek!

Dziś w programie „Świat się kręci” Agata Młynarska rozmawiała z członkami komisji, którzy wybierali utwory na polskie preselekcje. W skład komisji weszli Artur Orzech, Anna Will, Zygmunt Kukla, Robert Janowski i Waldemar Skowroński. Jedyna kobieta w jury, Anna Will przyznała, że Eurowizja to dla niej konkurs specyficzny, zwłaszcza, że na co dzień ma raczej styczność z piosenką radiową niż telewizyjną. Zygmunt Kukla poinformował, że poziom zgłoszonych piosenek był dość różny, a on sam kierował się głównie swoim osobistym gustem. Wymienił też trzy typowe rodzaje utworów eurowizyjnych: mocne ballady, przeboje radiowe i joke entry lub tzw. „eurowizyjne freaki”.

Artur Orzech przekazał, że do preselekcji zgłoszono 88 utworów, a kilku wykonawców wysłało do TVP więcej niż jedną propozycję. Jury zgodnie uznało, że udział Edyty Górniak bardzo podniósł rangę polskich preselekcji i należy mieć nadzieję, że prestiż wydarzenia utrzyma się w kolejnych latach. Polski komentator eurowizyjny wspomniał też, że podoba mu się wybór Gruzji, która dziś zaprezentuje Europie swój utwór na konkurs. Orzech przyznaje, że udział Young Georgian Lolitaz w Eurowizji jest dla niego miłą niespodzianką.

Agata Młynarska niejako potwierdziła, że w finale polskich preselekcji weźmie udział 10 wykonawców. Ogłoszenie finalistów we wtorkowym odcinku „Świat się kręci” o 18:30. Artykuł na Dzienniku Eurowizyjnym pojawi się późnym wieczorem.

Źródło: TVP, fot. Onet.pl

%d blogerów lubi to: