Kolejne wiadomości o polskich preselekcjach 2016

Preselekcje do Eurowizji 2016 nadal często pojawiają się w polskich mediach, a to przecież dopiero początek, gdyż wciąż czekamy na ogłoszenie oficjalnej listy finalistów i premiery ich piosenek. Margaret ujawniła, że wykona utwór „Cool me down”, którego współautorem jest Arash, reprezentant Azerbejdżanu na ESC 2009 w Moskwie (3. miejsce za „Always” razem z Aysel). Eska.pl podaje, że singiel z utworem pojawi się w cyfrowej sprzedaży jeszcze w lutym.

Portal Se.pl przypomina, że premiera utworu „Grateful” Edyty Górniak ma się odbyć 14 lutego podczas koncertu wokalistki w Krakowie. Super Express przypomina również wypowiedź piosenkarki sprzed dwóch lat, bo już wtedy myślała ona o powrocie na Eurowizję, prawdopodobnie z tym właśnie utworem. „On bardzo odstaje od płyty, ale przez to, że odstaje jest wpisany charakterem w ten wachlarz tego kolorytu muzycznego, jaki Eurowizja niesie, Co prawda on się bardzo zmienił i przekształcił i trudno dzisiaj przewidzieć, kto usiadłby przed telewizorem i oglądał Eurowizję i czy ten utwór dokładnie trafiłby do tego odbiorcy” – mówiła.

Party.pl podaje, że do preselekcji zgłosił się Mariusz Wawrzyńczyk, znany ze zwycięstwa w koncercie „Debiuty ze Skaldami” z ubiegłorocznego Festiwalu w Opolu. Wokalista przygotował utwór skomponowany przez Marcina Nierubca, który napisał „Legendę” dla Marcina Mrozińskiego (ESC 2010). Formacja Piękni i Młodzi wysłała do TVP piosenkę pt. „Na serca dnie”. „Jest to nastrojowa ballada, opisuje ona miłość, którą każdy z nas chciałby przeżyć” – informuje jeden z członków zespołu. Teledysk przygotowuje Piotr Smoleński, a wystąpi w nim Dawid Ozdoba.

W ankiecie przygotowanej przez Plotek.pl największym poparciem cieszy się Margaret z 33% głosów. Drugie miejsce ma Edyta Górniak, na którą stawia 23% czytelników portalu. Daleko za nimi jest Michał Szpak z 9%. Część kandydatów na Eurowizję skrytykował Kuba Wojewódzki, a jego słowa przytacza JastrzabPost. „Są już kandydaci z Polski na konkurs Eurowizja 2016. Maja Hyży, Marta Zalewska, Monika Urlik, Asteya Dec czy Michał Szpak. Fajnie by było, jakby na początku odnieśli sukces w ojczyźnie” – napisał były juror „Idola” i wielu innych talent-show.

Z kolei Wirtualna Polska przypomina o największych sukcesach i porażkach Polaków na Eurowizji. Cały artykuł dostępny jest TUTAJ. Reżyser polskich preselekcji – Radek Kobiałko – napisał na swoim facebookowym profilu, że TVP szykuje dla widzów sporo niespodzianek podczas finału preselekcji. Wspomniał też o dwóch koncertach, jednak zostało to później wyjaśnione i potwierdzone, że Telewizja Polska powierzyła mu reżyserowanie jednego koncertu – tego, który odbędzie się 5 marca wieczorem. Na koniec jeszcze krótka informacja z profilu Pop Run The World: „TVP prawie w całości wstępnie wyselekcjonowało spośród wszystkich zgłoszeń nagrania, które powalczą o udział w preselekcjach. Po odrzuceniu zgłoszeń amatorskich – tj. nagrań brzmiących fatalnie lub osób o zerowym doświadczeniu scenicznym – pozostało kilkanaście propozycji. Tak więc do końca tygodnia trwać będą ostateczne konsultacje, stąd jest szansa, że kandydatów na naszego reprezentanta poznamy przed 16 lutego. Kiedy usłyszymy wszystkie piosenki? Sprawa nie jest oczywista, bo część nagrań wpłynęło w formie wersji demo lub nie są wydane. TVP nie ma żadnych praw do nich, więc formalnie jest to decyzja labelów. W teorii, bo w praktyce sekcja rozrywki chciałaby zaprezentować je w już poniedziałek (lub wcześniej, choć na tę chwilę jest to mało prawdopodobne). TVP planuje także emitowanie w ciągu całego tygodnie przed preselekcjami skrótów propozycji (to jednak jest ciągle luźna propozycja) – dyrekcji zależy na uzyskaniu jak najlepszej oglądalności 5 marca.”

Źródło: Party.pl, Plotek, Super Express, WP, Eska.pl, JastrzabPost, Pop Run the world, źródła własne, fot.: wirtualnemedia.pl

%d blogerów lubi to: