TVP będzie przyjmować zgłoszenia do 8 lutego

Portal Eurovision.tv poinformował, że polskie preselekcje odbędą się 5 marca o 21:25, a udział w nich weźmie maksymalnie do 10 wykonawców. Dziś TVP ogłosiła zasady konkursu oraz otworzyła etap przyjmowania zgłoszeń. Niestety, czasu jest niewiele, gdyż konkursowe piosenki można zgłaszać tylko do 8 lutego, a lista finalistów zostanie opublikowana nie później niż 16 lutego. Przyjmowane będą utwory w dowolnym języku. Oczywiście nie mogą być to piosenki opublikowane przed 1 września ubiegłego roku. W skład komisji wybierającej piosenki wejdzie nie więcej niż 9 osób wybranych przez dyrektora TVP1 wg własnego uznania. Podobnie jak w latach ubiegłych obowiązkiem finalistów będzie dostarczenie teledysku do zakwalifikowanego utworu nie później niż do 1 marca 2016 roku.

Televoting podczas preselekcji potrwa prawdopodobnie ok. 10 minut, a TVP jest zobowiązana przedstawić pełny ranking oraz podać dane o ilości oddanych głosów. W razie awarii televotingu reprezentanta Polski wybierze specjalnie powołana komisja zapasowa. Kolejność występów podczas preselekcji zostanie ustalona przez TVP według własnego uznania. Pozostałe zapisy regulaminu nie różnią się od tych, które obowiązywały w przypadku wcześniej organizowanych finałów narodowych, przy czym TVP w regulaminie konkursu umieściła stare logo Konkursu Piosenki Eurowizji.

Wiadomo, że preselekcjami nie są zainteresowani m.in. Gosia Andrzejewicz czy Marcin Mroziński. Wcześniejsze (wątpliwej wartości) doniesienia Donatana o udziale Cleo w Eurowizji 2016 zdementowała sama wokalistka, która nie zamierza startować w preselekcjach. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni dowiemy się o kolejnych wykonawcach, którzy mogą być zainteresowanie walką o Eurowizję podczas finału Krajowych Eliminacji. 

Źródło: TVP.pl, fot.

1 komentarz

  1. Oczywiste wydaje się być, że im więcej uczestników, tym więcej badziewnych występów, plus większa szansa, że wygra ktoś, kto skorzysta na dobrej (czyli późnej) pozycji startowej. To są najbardziej oczywiste kwestie. Oczywiście można próbować mimo wszystko to w jakiś sposób podważyć tak na siłę, ale trzeba się postarać, a nie tak po prostu mówić że bredzę bez absolutnie żadnych, ale to żadnych dowodów czy argumentów chociażby. Nie lubię, kiedy coś jest robione całkowicie bezmyślnie, bezpodstawnie, bezsensownie i bezcelowo.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: