Eurowizja 2015: Australia, Szwecja, Mołdawia, Austria, Polska

Światowa Eurowizja

Dziś na Twitterze opublikowano notkę jednego z producentów Eurowizji 2015, który rozpisał sobie przebieg pierwszego półfinału. Nie wiadomo, czy wpis jest prawdziwy, jednak zwrócił uwagę na pewne kwestie. Tegoroczna Eurowizja będzie zapewne pozbawiona tradycyjnych odniesień do Europy i haseł typu „Good evening, Europe” czy „Europe, start voting now„. Próbowano ponoć różnych opcji, z użyciem słów „Australia” czy „świat„, ale z notki wynika, że padnie hasło „Guys with phones, start voting now” i „Whoever is voting – stop it„. Jeśli chodzi o powitanie, prawdopodobnie padnie na „Hello you all”, bo dotychczasowe „Good evening” nie będzie odpowiadać strefie czasowej w Australii. Jeśli chodzi o pożegnanie, ma być „Good night, Europe! Good morning, Australia! Nice afternoon tea, Brazil„.

Co ciekawe, notka sugeruje też, co może znaleźć się w Opening i Interval Act. Na otwarcie może zostać zaprezentowane jakieś widowisko z flagami, a w przerwie na głosowanie ma być coś „taniego”, np. nagrania z YouTube. Czy ten post okaże się prawdziwy? Dowiemy się w maju! A co Wy sądzicie o zmianie formy powitania, pożegnania i sygnału do głosowania? Wpis z Twittera dostępny TUTAJ.

TELEGRAM TELEGRAM

Austrian Post będzie oficjalnym partnerem Eurowizji w Wiedniu i będzie motywem przewodnim pocztówek, które kręcą już niektórzy uczestnicy konkursu. W pocztówkach każdy reprezentant otrzyma tajemniczą przesyłkę z bardzo zaskakującą zawartością. Pocztówki nakręcono już m.in. w Szwajcarii, Hiszpanii czy San Marino.

Eduard Romanyuta wypowiedział się na temat zamieszania, jakie wykonało jego zwycięstwo w selekcjach mołdawskich. Stwierdził, że nie był w stanie przewidzieć reakcji swoich konkurentów, ale reguł konkursu nie złamał, więc nie czuje się winny. Przypomniał też, że na Ukrainie zajmował niższe miejsca w selekcjach, więc skoro tym razem wygrał, znaczy to, że był po prostu najlepszy. Wokalista zachęcił mołdawskich muzyków do pomocy przy projekcie, bo jak twierdzi, wszyscy jadą teraz na tym samym wózku, a celem przewodnim powinno być jak najlepsze zaprezentowanie Mołdawii.

Loreen będzie gościem rundy dogrywkowej Melodifestivalen 2015. Zapowiedziała, że jej występ będzie czymś, czego jej fani na pewno się nie spodziewają. Tymczasem fani przewidują, kto zwyciężcy w sobotnich duelach. W ankiecie Wiwibloggs. prowadzi Linus Svening, a najbardziej zaciętym pojedynkiem może być walka Dinah Nah z Dolly Style.

Julia Zemiro, jedna z odpowiedzialnych za udział Australii w Eurowizji zapowiedziała, że amatorzy i gwiazdy dopiero co wykreowane przez talent-show nie będą reprezentować kraju w Wiedniu, a SBS chce postawić na doświadczonego artystę. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić już 5 marca, a sama Julia ponoć nie wie, kto pojedzie. Podała jednak dwa przykładowe nazwiska – Tinę Arenę czy Anthony’ego Callea (fot.). Plotki głoszą, że do Wiednia pojedzie duet The Veronicas z utworem „If you love someone”.

Przypominam, że już za tydzień TVP poda nazwisko reprezentanta Polski na Eurowizji 2015. Prezentacja będzie miała dwie części – najpierw odbędzie się konferencja prasowa (prawdopodobnie) z udziałem wybranego artysty. Ma być tam też zaprezentowany utwór wraz z teledyskiem. Wykonawca weźmie też udział w programie Agaty Młynarskiej „Świat się kręci”, gdzie nastąpi oficjalna premiera telewizyjna piosenki  i klipu. Wśród fanów ESC panuje przekonanie, że do Wiednia pojedzie Edyta Górniak, ale nadal sporo mówi się o Dodzie czy Halinie Mlynkovej.

5 komentarzy

 1. Skoro przez geniuszy z EBU tradycja poszła się… to jest mi już wszystko jedno jakie będzie powitanie. Za Dodę i Halinę podziękuję, jedna nie ma repertuaru, a druga charyzmy.

  Polubienie

 2. z facebooka TVP1 „Telewizja Polska przedstawi piosenkę, która w tym roku zostanie zaprezentowana podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji – Wiedeń 2015, w swoim flagowym programie „Świat się kręci” w dniu 9 marca. Gośćmi Agaty Młynarskiej, prowadzącej program, będą reprezentanci Eurowizji z lat ubiegłych, tegoroczna gwiazda oraz muzyczni eksperci.” Czyli z tego wynika że żadnej konferencji nie bedzie, nawet w programie na 9.03 nic o konwerencji nie ma napisane.

  Polubienie

 3. Z Polski pojedzie Ania Wyszkoni z piosenką „prywatna Madonna” ten terminarz i informacje faktu to nie był przypadek:P Piosenka często grana w stacjach radiowych, a teledysku do niej jeszcze nie ma 😛

  Polubienie

 4. Coraz mniej podoba mi się idea Australii w tym konkursie… gdy wywala się tradycje (nawet takie „małe” jak te powitania), konkurs traci powagę, którą powoli zyskiwał wzrastającym poziomem. Pytanie co będzie dalej… Chociaż w tym momencie, Australia jak dla mnie może nawet wygrać, jeśli przez nią nie zwycięży Finlandia…

  Paweł – „Prywatna Madonna” została opublikowana 26 maja, a więc o wiele za wcześnie, by być brana pod uwagę…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: