Skrótowo

TELEGRAM TELEGRAM

Austria: Opublikowano już pierwsze grafiki przedstawiające projekt sceny eurowizyjnej w Stadthalle. Przypomina ona ogromne oko, a złożona będzie z 1288 pilarów, które będą odpowiednio oświetlone, by stworzyć niesamowite efekty podczas występów. Konstrukcja będzie miała ok. 15 metrów wysokości i ok. 45 metrów długości. Projekt sprawdzić można TUTAJ. Przy okazji przypominam, że 26 stycznia o 13:20 odbędzie się ceremonia podziału krajów na dwa półfinały. Wydarzenie to transmitowane będzie przez Eurovision.tv, a prezenterami będą Andi Knoll i Kati Bellowitsch.

Szwecja: Kolejne zmiany w Melodifestivalen. Telewizja SVT ogłosiła, że do rundy „Second Chance” wracają duele, jednak tym razem zwycięzca z każdej pary od razu trafi do finału, co oznacza, że w finale znajdzie się aż 12 piosenek, a nie 10 jak dotychczas. Duele tworzone będą na podstawie wyników półfinałów – w każdej parze zmierzą się laureaci 3. i 4. miejsca, ale z różnych półfinałów. Przypominam, że MF startuje już 7 lutego, a jednym z gości finału będzie Conchita Wurst.

Norwegia: Telewizja norweska podała nazwiska 11 finalistów selekcji MGP. Spośród 800 zgłoszeń, do finału wybrano m.in. Karin Park (foto), Alexandrę Joner, Irę Konstantidinis czy duet złożony z weteranów selekcji i ESC – Tora Endresena (ESC 1997, 11 razy w MGP) i Elisabeth Andreassen, zwyciężczyni ESC ze słynnym „La det swinge” (jako połowa duetu Bobbysocks). Wokalistka sześć razy uczestniczyła w Melodifestivalen, pięć razy w MGP, a na Eurowizji wystąpiła łącznie 4 razy (trzy razy dla Norwegii i raz dla Szwecji).

Litwa: Milita Daikeryte wycofała się z udziału w preselekcjach litewskich z powodu choroby. Eliminacje jednak trwają nadal, a nowy odcinek został już  nagrany. Ośmiu kandydatów pozamieniało się utworami preselekcyjnymi, i tak np. Mia zaśpiewa „The Right way” (za które dostanie 12 punktów od jury litewskiego), Monika Linkyte wykona „Skestu”, którego jest współautorką, ale prawdziwa bitwa rozegra się między faworytami – Vaidas wykona utwór Edgarasa, a Edgaras piosenkę nagraną przez Vaidasa. W głosowaniu jury litewskiego wygra Mia, drugie miejsce zajmie Edgaras, a trzecie Jurgis. Najsłabiej oceniono Neringę, ale do punktów komisji litewskiej dodane będą jeszcze rezultaty głosowania jurorów zagranicznych i widzów, więc sporo może się zmienić.

Niemcy: Conchita Wurst i Mark Forster będą gośćmi specjalnymi finału preselekcji niemieckich, który odbędzie się 5 marca.

Polska: TVP twierdzi, że Doda nigdy nie dostała oferty reprezentowania Polski na Eurowizji – informuje portal Wirtualnemedia.pl. To już druga tego typu sytuacja, w której artysta (wcześniej była to Margaret) informuje, że dostał ofertę, co później dementowane jest przez nadawcę publicznego. Po raz kolejny potwierdzono też, że nowy reprezentant Polski został już wybrany, przyjął propozycję, a aktualnie trwają rozmowy dotyczące szczegółów całego projektu. Plotek oczywiście nie brakuje, często mówi się m.in. o Edycie Górniak, Nataszy Urbańskiej czy Sylwii Grzeszczak.

„Normalne” notki pojawią się w przyszłym tygodniu. 

3 komentarze

 1. Świetny pomysł, wyślijmy Urbańską na Eurowizję, niech zrobi cyrk ,jak to ona potrafi i niech Europa się z nas śmieję, że nawet prawdziwi wokaliści nie chcą reprezentować Polski i wysyłamy tancerkę/aktorkę…To ja już wolę Dodę…

  Polubienie

 2. Boże… co za okropne zdjęcie… 🙂 Jeśli ta pani wygra w Norwegii, to mam nadzieję, że nie będzie się tym zdjęciem promowała :).

  Piosenka francuska – super, utwór na wysokim poziomie, więc myślę, że na ESC’15 również może być wysoko.

  Ktoś dostał ofertę, ktoś nie dostał… a jaka jest prawda? W każdym razie ktoś tu kłamie, a to bardzo mi się nie podoba.

  Polubienie

 3. Poziom piosenek na Eurowizję strasznie spada. Chyba sam będę musiał założyć zespół na Eurowizję, to przynajmniej jej zwycięzca będzie godny.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: