Skrótowo…

TELEGRAM TELEGRAM

Cypr: Wszyscy uczestnicy preselekcji, którzy według różnych źródeł, są typowani do udziału w finale, dostali się do przedostatniego etapu „Eurovision Song Project” po piątkowych eliminacjach. W drugiej rundzie „Eurochallenge” o 6 miejsc w finale walczyć będzie 10 kandydatów w tym m.in. Panagiotis, Minus One (foto), Nearchos i Charis, Doody, Giannis czy Hovig. Przedostatni odcinek selekcji pokazany zostanie w piątek.

Mołdawia: Podczas specjalnego castingu wyłoniono półfinalistów selekcji narodowych. Zakwalifikowali się m.in. Dana Markitan, Doinita Gherman, Edict, Eduard Romanuyta (Ukraina), Glam Girls, Kitty Brucknell (Wielka Brytania), Marcel Rosca, Serj Kuzenkoff, SunStroke Project czy Vera i Diana Popa.

Litwa: Reda Striskaite i Wilma La odpadły z preselekcji litewskich. W trzecim odcinku jury najwyżej oceniło Monikę Linkyte, z kolei Liepa Mondeikaite otrzymała 12 punktów od widzów. Po zsumowaniu rankingów liderką została Monika, drugie miejsce zajął Edgaras, a trzecie Liepa. Vaidas Baumila był tym razem na piątym miejscu. W głosowaniu internetowym wyeliminowano zaś utwór „Say you love me”, który w 3. odcinku zaśpiewała Mia zajmując 7. miejsce.

Irlandia: Gwiazda „X-Factora”, Mary Byrne ogłosiła, że nie dostała się do finału selekcji irlandzkich.

Rumunia: Mihai Traistariu nie będzie uczestniczył w żadnych tegorocznych preselekcjach, bo jak twierdzi, nadal nie znalazł dobrej piosenki, z którą mógłby (znów) zawojować Eurowizję. Wokalista wejdzie w skład jury mołdawskiego, które wybierać będzie reprezentanta do Wiednia.

Czarnogóra: Premiera utworu Kneza spodziewana jest w marcu, a według lokalnych źródeł, piosenka ma być napisana przez francuskich lub belgijskich kompozytorów. Ponoć sporą część projektu finansuje…aktualna dziewczyna wokalisty.

Hiszpania: Lokalne media podają, że telewizja RTVE zapłaciła za udział w Eurowizji 2015 356 tys. euro. Wcześniej podawano też kwotę składek innych państw (za ESC 2014) – np. 150 tys. euro w Grecji, 70 tys. euro w Polsce, 130 tys. w Rumunii, 283 tys. w Wielkiej Brytanii (2011) czy 100 tys. w Macedonii.

Szwecja: Telewizja szwedzka potwierdziła udział w Eurowizji dla Dzieci 2015, a reprezentant wybrany zostanie poprzez preselekcje narodowe „Lilla Melodifestivalen”.

Polska: W wywiadzie dla Eska.pl Doda powiedziała, że TVP nie ma pieniędzy, które wokalistka potrzebowałaby do zrobienia „prawdziwego” show na eurowizyjnej scenie. Czy to znaczy, że nie zdecyduje się na start? Ostatnio fani znów zaczęli mieć nadzieję na powrót Edyty Górniak lub Justyny Steczkowskiej – obie reprezentantki zrezygnowały z udziału w kolejnej edycji „The Voice”.

2 komentarze

  1. Ale Justyna Steczkowska jedzie do Chin, także nie rób nikomu nadziei, albo lepiej sprawdzaj informacje : /

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: