Gdzie znaleźć utwory?

Premiera oficjalnej składanki Eurowizji 2013 dopiero 29 kwietnia, a być może wcześniej oficjalne pliki mp3 będą do kupienia w Eurovision Shop. Większość konkursowych piosenek jest już jednak dostępnych na różnego rodzaju platformach i nośnikach. Dziś sprawdzimy, gdzie można znaleźć piosenki z pierwszego półfinału.

Utwór austriacki „Shine” znaleźć można na iTunes i Amazon w wersji oryginalnej i instrumentalnej, natomiast w Austrii wydany został singiel z tym utworem – zawiera on cztery wersje „Shine” (do kupienia TUTAJ). Chorwacką „Mižeriję” pobrać można bezpłatnie wprost ze strony nadawcy HRT (TUTAJ, w prawym górnym rogu). Jest tam też oficjalny dzwonek na komórkę z a-capella wykonaniem utworu (tylko refren). Jeden z faworyzowanych w tym roku utworów, „Only Teardrops” z Danii wydany został na składance „Dansk Melodi Grand Prix 2013” wraz z wersją karaoke. Wkrótce nagrana będzie też oficjalna wersja akustyczna piosenki.

Oryginalną (trwającą 4 minuty) wersję utworu „Et uus saaks alguse” Birgit można kupić za pośrednictwem sklepu estońskiego Muusika24.ee, natomiast skrócona wersja preselekcyjna wciąż jest jeszcze dostępna do odsłuchu na oficjalnej stronie nadawcy ETV – TUTAJ. W planach jest nagranie angielskiej i rosyjskiej wersji. Holenderski utwór „Birds” znajdzie się na nowym albumie Anouk „Sad Singalong Songs”, który swoją premierę będzie miał w maju. Singiel z piosenką na ESC został już jednak wydany (w tej wersji „Birds” kończy się 20-sekundowym tykaniem zegara), a krążek zawiera też inny utwór z nowej płyty – „Stardust”. Holenderski iTunes przygotował promocję dla fanów wokalistki – jeżeli już teraz zamówią oni nowy album, otrzymają natychmiast singiel „Birds” – za darmo! „Birds” dostępne jest też TUTAJ.

Białoruskie „Solayoh” wraz z wersją karaoke było dostępne na iTunes jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem, że to właśnie ten utwór Alyona zaśpiewa w Szwecji. Także nowa wersja „Love kills” jest już dostępna na iTunes i Amazon. Poprzednia wersja utworu (znana z preselekcji) nie została nagrania w studio i nie będzie nigdzie dostępna, poza wersją live z preselekcji. Ballada z Cypru „An Ma Thimase” pojawi się zapewne na nowym albumie Despiny „Mikra Mistika” – jego premiera planowana jest w tym roku. Dodatkowo nagrano również angielską i hiszpańską wersję.

Irlandzkie „Only Love Survives” trafiło już na iTunes, niestety, bez dodatkowych wersji. Można też kupić preselekcyjną wersję litewskiego „Something” (TUTAJ), natomiast nowa wersja na razie dostępna jest do odsłuchu na portalu Lrytas.lt. Czarnogórski duet Who See opublikował plik .wav utworu „Igranka” na swoim Facebooku (post z 16 marca). Preselekcyjna wersja „Ljubav je svuda” wciąż jest dostępna do ściągnięcia ze strony nadawcy RTS – TUTAJ. Pozostałe utwory z pierwszego półfinału, które nie zostały wspomniane w tym tekście, są dostępne jedynie na YouTube i nie zostały jeszcze oficjalnie wydane.

KLEMOVISION 2013

Przypominam, że do środy można głosować w finale plebiscytu Klemovision Song Contest! Listę piosenek znajdziecie TUTAJ, a paczkę mp3 TUTAJ. Punktacje należy wysyłać na blazewicz.poczta@gmail.com, a ponieważ wyniki będą prezentowane na Scorewiz, proszę też o podanie nicka i wybór flagi, którą Wasze głosy będą opatrzone. Wśród głosujących wylosowana zostanie nagroda – singiel Evridiki z 2007 roku.

Reklamy