SZWAJCARIA: Finaliści wybrani

Telewizja szwajcarska opublikowała dziś wyniki głosowania internautów i jurorów na piosenki zgłoszone w platformie internetowej SF.tv. Do finału awansowali zespół Heilsarmee, finalista niemieckiego „Idola” Jesse Ritch, prezenter Anthony Bighead oraz uczestniczka preselekcji hiszpańskich 2011 – Melissa, która posiada zarówno hiszpańskie jak i szwajcarskie obywatelstwo. Tym samym do finału nie zakwalifikowała się zwyciężczyni pierwszej Eurowizji – Lys Assia. Utwór „All in your head” miał być pożegnaniem Ralpha Siegela z Eurowizją. Czy kompozytor faktycznie wycofa się z eurowizyjnej aktywności? Nie udało się również Magdalenie Tul, duetowi Man Meadow czy serbskiej wokalistce Godze Sekulić. Polska reprezentantka z ESC 2011 nie była specjalnie zaskoczona wynikami. „Niestety, nie udało się, ale jak to mówią, nic się nie stało;) od początku byłam na to przygotowana i byłabym pewnie dużo bardziej zaskoczona innym wynikiem. Dalej robię zatem swoje, ale wciąż uważam, że próbować zawsze warto.” – napisała na swoim Facebooku. Finał preselekcji szwajcarskich odbędzie się 15 grudnia, a udział w nim wezmą nie tylko wymienieni dziś zwycięzcy platformy, ale też dwie zwyciężczynie eliminacji nadawcy włoskojęzycznego RSI i trzech kandydatów francuskojęzycznego RTS. Wszystkie utwory do odsłuchu TUTAJ.

TELEGRAM TELEGRAM

Telewizja islandzka RUV opublikowała listę tytułów i kompozytorów piosenek zakwalifikowanych do półfinałów selekcji. Wśród twórców jest Birgitta Haukdal (ESC 2003) i fani mają nadzieję, że to ona wykona ten utwór podczas konkursu. Format selekcji będzie nieco inny, niż rok temu. Odbędą się dwa półfinały w dniach 25-26.01, a finał zaplanowano na 2 lutego. Z każdego półfinału do finału zakwalifikują się po trzy utwory. Dodatkowo w finale znajdzie się też jeden zdobywca „dzikiej karty” od jury.

Fakt.pl opublikował dziś artykuł o Edycie Górniak, gdzie zacytował jej wypowiedzi z wywiadu dla ESCxtra. Dodatkowo przygotował też ankietę z pytaniem „Czy chcesz jeszcze raz zobaczyć Górniak na Eurowizji?”. 68% odpowiedziało, że nie. W ankiecie wzięło udział prawie 400 internautów.

Nevena Bozovic (JESC 2007) i Saska Janković (ESC 2010 – chórzystka, foto) zakwalifikowały się do finałowych odcinków „The Voice of Serbia – Prvi Glas Srbije”.

Reklamy

8 komentarzy

 1. Islandzkie jury, może ,ale nie musi przyznawać dzikiej karty, w finale usłyszymy więc od 6 do 7 piosenek.

  Polubienie

 2. Jeden z kompozytorów ,Davíð Sigurgeirsson, to chłopak Yohanny ,więc może będzie i Birgitta i Yohanna! 😀 Marzy mi się jeszcze Regina.

  Polubienie

 3. Kurde tęsknie za Selmą,mam nadzieję że spróbuje swoich sił po raz trzeci w Konkursie i jak to się mówi ” do trzech razy sztuka” i wygra.
  Co do Birgitty to ma oryginalny głos i myślę że jeśli to ona zaśpiewa podczas preselekcji to również osiągnie sukces.
  Tak sobie przeglądam artystów Islandzkich ,którzy brali udział w Konkursie od 1997 i muszę stwierdzić że kraj ten ma potencjał w branży muzycznej. Islandczycy potrafią śpiewać ,jednak czasami repertuar jest kiczowaty,jak np. Silvia Night czy Paul Oscar ,który dobry jest w gatunkach klubowych czy housowych.
  W mojej pamięci utkwiła Selma ,która w 1999 roku zajęła II wysoką pozycję ,osobiście przyznam że jej piosenka z 2005 If i have your love została koszmarnie zaprezentowana na scenie ,Selma miała ubogi układ choreograficzny i ruszała się jak emerytka,rozumiem że trudno się śpiewa i tańczy ,ale wystarczyło więcej popracować.
  Tak więc trzymam kciuki za Islandczyków i czekam na trzecie podejście Selmy,bo wierzę że się jej uda. Już sobie wyobrażam Konkurs w Rejkjaviku wśró gejzerów..-)Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Selma nie przewija się w doniesieniach z Islandii, więc wątpię ,żeby wzięła udział, po raz trzeci. Skoro jej drugi start zakończył się porażką to raczej nie będzie ryzykować, chociaż z drugiej strony, islandzki rynek muzyczny jest dosyć mały ,więc kto wie…1% szans 😛

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.