Eurowizja 2012 i 2013

Europa oglądała Eurowizję

Znamy wyniki oglądalności Konkursu Piosenki Eurowizji 2012 z kolejnych państw. W Albanii prawie 683 tys. widzów, w Belgii prawie 560 tys., w Chorwacji 400 tys. (słaby wynik, tylko 10% udziału rynku), na Cyprze 223 tys. (doskonały wynik – 81% udziału), w Finlandii 558 tys., we Francji ponad 4 mln (występ Anggun obejrzało prawie 9 mln widzów), w Niemczech 8,29 mln (36,6%), w Grecji 2,4 mln widzów, we Włoszech 1,4 mln widzów (słaby wynik), w Norwegii ponad 1 mln, w Portugalii 650 tys., w Rumunii 2,3 mln, w Serbii 3,1 mln, na Słowacji 119 tys. (tylko 8,5% udziału), w Szwecji 3,29 mln, na Ukrainie 3,7 mln, a w Wielkiej Brytanii 7,47 mln widzów. Dodatkowo na Litwie ESC osiągnęła 53,1% udziału, w Turcji prawie 24%. W większości państw wyniki są bardzo dobre, co na pewno będzie dla wielu nadawców powodem, by wziąć udział w kolejnej edycji Eurowizji. W Polsce Eurowizja 2012 nie była transmitowana.

TELEGRAM, TELEGRAM

Bracia Jedward nie planują kolejnego udziału w Eurowizji, bo chcą dać szansę komuś innemu. Twierdzą jednak, że jeśli prezydent Irlandii się z nimi skontaktuje i poprosi ich o reprezentowanie kraju, nie odmówią.

Pastora Soler podczas konferencji prasowej TVE powiedziała, że doświadczenie eurowizyjne było dla niej czymś niezwykłem i chętnie ponownie weźmie udział w konkursie, ale na pewno nie w przyszłym roku.

Zeljko Joksimović serdecznie podziękował fanom za wsparcie podczas Eurowizji. „Chociaż 13 państw nie dało nam punktów, ostateczny wynik był bardzo dobry” – komentuje reprezentant Serbii, który nie ukrywał, że do Baku jechał, by zwyciężyć. Wrócił z brązowym medalem. Wie już, że nigdy więcej nie wystąpi na ESC jako wokalista, ale nie wyklucza uczestnictwa w konkursie jako kompozytor.

Telewizja France 3 jest zawiedziona wynikiem, jaki Anggun osiągnęła w finale 2012, ale nie wycofa się z Eurowizji. Podała dwa powody – obecność Francji w gronie Big 5 i fakt, że Eurowizja jest dla nadawcy sposobem na pozyskanie widzów. Skoro nie udało się ze znaną piosenkarką, to France 3 postanowi uderzyć w „debiutanta”. Oby nie wyszło jak w Atenach…

Udział w ESC 2013 potwierdzają Niemcy, na razie nie wiadomo, w jaki sposób nadawca zamierza wybrać reprezentanta.

Nina Zilli wystąpi 15 czerwca we włoskiej strefie kibica Euro 2012, która ulokowana będzie w Krakowie.

Radiowa Trójka będzie grała albański utwór „Suus” Rony Nishliu. Utworem zachwycił się bowiem Marek Niedźwiecki.

Aktualnie trzy miasta walczą o organizację ESC 2013 – Sztokholm, Malmo i Goteborg. Rywale stolicy proponują jednak znacznie mniejsze obiekty.

Media chorwackie informują, że Loreen podczas konferencji prasowej po zwycięstwie w Crystal Hall była tak pijana, że pomyliła Azerbejdżan z Turkmenistanem, a potem wyznała, że uwielbia całować się z kobietami. Jak twierdzi portal 24sata, soczyście pocałowała w usta swoją matkę. Skąd Chorwaci mają takie newsy? Dziwią się im nawet chorwaccy fani. Na szczęście zapis z tej konferencji jest dostępny w internecie i nic złego się tam nie działo.

Do grona rywali Marcina Mrozińskiego podczas festiwalu „Suncane Skale” w Herceg Novi dołączyły reprezentantki Hiszpanii i Albanii – Salome Simone i Enrika Derza.

11 komentarzy

 1. „Radiowa Trójka będzie grała albański utwór „Suus” Rony Nishliu” – a od kiedy dokładnie? Wiadomo coś więcej na ten temat?
  PS Moim wymarzonym reprezentantem Polski byłaby dziś Monika Urlik: perfekcyjna wokalnie, o bardzo silnym głosie, pięknym tembrze, a do tego potrafi interpretować, więc przy świetnej kompozycji mogłaby powtórzyć efekt Rony czy Alyoshy.

  Polubienie

 2. @Cutafong Khui – sobotnia MARKOMANIA oraz pasmo w poniedziałek po godz. 11 – wtedy usłyszysz na 100 proc.
  @Klem – if possible podawaj bardziej udziały w rynku, bo bardziej oddają popularność (wiem, ze nie zawsze są dostępne dane) Poza tym Włochy odnotowały wzrost w stosunku do poprzedniego roku i oficjalnie ludzie z RAI mówią o sukcesie 😉

  Polubienie

 3. Działa. Wiem, że w sobotę przed i podczas finału były problemy, ale dziś jest OK.

  Polubienie

 4. Polski format Eurowizji :

  1.Wybór wewnętrzny artysty ,a potem przedstawienie 3 utworów pod ocenę jury i widzów.Można podnieść zainteresowanie Eurowizją zapraszając Edytę Górniak,która była chętna do ponownego reprezentowania Polski. Jej nazwisko przyciągnie widzów—-ALE NAZWISKO TO TYLKO ZACHĘTA DO OBEJRZENIA,TRZEBA TAKIEJ GWIEŻDZIE{obdarzonej fenomenalnym głosem}STWORZYĆ PIOSENKĘ I OTOCZYĆ OPIEKĄ.To o czym mówił m.in:p.Jacek Cygan.

  2.Postawienie na debiutanta{dobrze śpiewającego live i czującego scenę}.Stworzenie 3 piosenek i poddanie ocenie jurorów i jury.

  W obu przypadkach lepiej byłoby ,żeby jak najdłużej utwory pozostawały tajemnicą.Większość głosujących w Europie i tak słyszy je pierwszy raz.

  W obu przypadkach formaty sprawdziły się w Niemczech i Hiszpanii.
  Podniosło się zainteresowanie Eurowizją ,a dla samych reprezentantów tych państw to kolejny przebój na koncie lub start do kariery ,ale przede wszystkim zabawa i dobra rozrywka.Kto nie próbuje ten traci{jak MY!}.
  Mam nadzieję nie obudzimy się za pół roku.
  Cieszy mnie podejście do ESC Szwajcarów czy Holendrów.

  Mieliśmy rok przerwy,większość chyba dojrzała jakie braki co roku miał nasz kraj.

  Szkoda mi Brytyjczyków ,Engelbert nie zasługiwał na 25 pozycję. Określenie ,że wokalista jest o 22 państwa za Eurowizją to prawda.Bałkany chyba nigdy nie zagłosują ,tak aby docenić taką gwiazdę.
  Podobnie może być ewentualnie z wyjazdem Górniak,którą pamięta Eurowizja lat 90,ale kompletnie nie kojarzy Eurowizja po roku 2004.
  Dla mnie ważne będzie godne reprezentowanie i świetny utwór,który będzie grany w Polsce i nikt nie powie kicz.

  Napisałem dość obszernie,ale dyskutować trzeba.Za chwilę wakacje,potem jesień i nowy sezon ESC.

  Polubienie

 5. Telewizja francuska jest zawiedziona wynikiem Anggun.Nie wystarczy wysłać gwiazdę.Powinna też być dobra piosenka,a tu jej nie było.A na scenie,z całym szacunkiem,był chaos.

  Polubienie

  1. Nie wystarczy wysłać gwiazdy z dobrą piosenką. Piosenka powinna być jeszcze dobrze wykonana, a widać było, że co Anggun nie dośpiewała to starała się dowyglądać.

   Polubienie

   1. A to też prawda.Masz rację.Nie rozumiem telewizji francuskiej.Skoro było ryzyko z wysyłaniem czegoś tak oryginalnego jak „Echo (You & I)”,to trzeba było wysłać coś takiego,co było przebojami na wcześniejszych albumach Anggun.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: