DZIŚ DRUGI PÓŁFINAŁ / EUROWIZJA 2012

DRUGI PÓŁFINAŁ PRZED NAMI

Rywalizacja eurowizyjna trwa! Dziś kolejne państwa zaprezentują widzom swoje piosenki – spośród 18 półfinalistów z drugiej grupy do finału wejdzie tylko najlepsza dziesiątka. O wynikach zdecydują połączone wyniki głosowania jurorów i widzów (50/50). Dziś dowiemy się o krajach, które znalazły się w top10, ale nie poznamy końcowej klasyfikacji (koperty z nazwami państw otwierane będą losowo) i nie dowiemy się, jak poradziły sobie kraje pod kreską. Dzisiejszy, dwugodzinny półfinał poprowadzą Leyla Aliyeva, Eldar Gasimov i Nargiz Birk-Petersen. Widowisko rozegrane zostanie w nowym obiekcie Baku Crystal Hall. Głosowanie widzów rozpocznie się po wszystkich prezentacjach konkursowych. Podczas Interval Act wystąpią Dima Bilan, Marija Serifovic, Alexander Rybak, Lena Meyer-Landrut oraz Ell & Nikki – wykonają oni swoje eurowizyjne utwory w folkowej aranżacji. Nie usłyszymy dziś jednak „Running scared”, a zamiast tego Ell i Nikki zaśpiewają „Waterloo” ABBY.

Kto dziś wystąpi?

Półfinał drugi uważany jest za silniejszy, ale i bardziej skomplikowany pod kątem typowania. Stawkę otworzy Serbia, którą ponownie reprezentują Zeljko Joksimović & Ad Hoc Orchestra. Tym razem usłyszymy utwór „Nije ljubav stvar”, który zdaniem wokalisty ma ponownie przenieść Eurowizję do Serbii. Zaraz po nim pojawi się na scenie wielka gwiazda Macedonii i kolejna eurowizyjny come back – Kaliopi z „Crno i belo”. Z numerem trzecim wystąpi przebrana za Indiankę Joan Franka („You & Me”), która powalczy o finał dla Holandii – ten kraj najdłużej czeka na swój ponowny awans. Po Joan na scenę wyjdzie Maltańczyk Kurl Calleja, który wykona szwedzki przebój „This is the night”. Z numerem piątym wystąpi formacja Litesound z Białorusi – muzycy wykonają „We are the heroes” – utwór, który najbardziej stracił po eurowizyjnych modyfikacjach. Portugalia ponownie skorzystała z pomocy Andreja Babića, który skomponował utwór „Vida Minha” dla Filipy Sousy. Z numerem siódmym zaprezentuje się Ukrainka Gaitana, która wykona przebój na Euro 2012 „Be my guest”. Ukraińscy komentatorzy dziś powiedzą, że Gaitana to też reprezentantka Polski, jako kraju, który współorganizuje mistrzostwa. Numer osiem to przedstawicielka społeczności romskiej i reprezentantka Bułgarii – Sofi Marinova, która wykona taneczny utwór „Love Unlimited” w wielu językach. Z pozycji dziewiątej o finał powalczy najmłodsza uczestniczka ESC 2012 – Eva Boto ze Słowenii. Wykona balladę „Verjamem” napisaną przez twórcę „Molitvy”.

Żartobliwie mówi się, że po Słowence na scenę wejdzie…jej matka. Chorwację reprezentuje bowiem bardzo popularna i szanowana ( i starsza od Evy) Nina Badrić z utworem „Nebo”. Celem wokalistki jest wprowadzić Chorwację  do finału i wierzy, że z pomocą Boga to osiągnie. Może mieć jednak problem, bo zaraz za nią na scenę wkroczy największa faworytka tegorocznego konkursu – Loreen ze Szwecji. Wokalistka wykona przebój „Euphoria”, a do internetu wyciekł jej występ (w oprawie telewizyjnej) z próby generalnej – można go obejrzeć TUTAJ. Numer dwanaście to zwycięzca we wszelkich rankingach na najgorszy tegoroczny utwór – Anri Jokhadze z Gruzji i jego „I’m a Joker”. Obserwatorzy prób zdają sobie jednak sprawę, że ten utwór może awansować dzięki ciekawej prezentacji i poparciu krajów regionu. Numer trzynaście to Turcja i „morskie opowieści” Cana Bonomo. Jego utwór „Love me back” połączono z jedną z najciekawszych w tym roku choreografii, która sprawi, że w pewnym momencie Turek znajdzie się na pokładzie…łodzi. Zaraz po nim pojawi się Estończyk Ott Lepland z utworem „Kuula”, uważany za czarnego konia tego półfinału. Z numerem 15 wystąpi Max Jason Mai ze Słowacji. Jego „Don’t close your eyes” to jedyny tego rodzaju utwór w tegorocznej stawce. Norweski książę Persji – Tooji – wystąpi jako szesnasty i postara się w miarę czysto wykonać hit „Stay”. Przedostatnia wystąpi Maya Sar z Bośni i Hercegowiny – do tej pory chórzystka, w tym roku po raz pierwszy reprezentuje kraj całkowicie solo. Jej utwór to „Korake ti znam”. I na koniec raczej niedoceniany Donny Montell z Litwy, który zaprezentuje „Love is blind”.

Kto jest faworytem?

Poprzedni półfinał wynikami nie zaskoczył, a wielu fanów mogło się pochwalić poprawnym wytypowaniem większości zwycięzców. Czy tym razem będzie inaczej?

Bukmacherzy: Szwecja, Serbia, Norwegia, Ukraina, Turcja, Estonia, Holandia, Bośnia i Hercegowina, Białoruś, Słowenia

Eurovisioon.ee (Big Poll 2012): Szwecja, Serbia, Norwegia, Słowenia, Estonia, Holandia, Turcja, Bośnia i Hercegowina, Portugalia, Macedonia

OGAE/PRESS VOTING (UPDATE): Turcja, Szwecja, Serbia, Norwegia, Ukraina, Malta, Białoruś, Gruzja, Macedonia i Słowenia.

OGAE Polska: Szwecja, Serbia, Norwegia, Macedonia, Estonia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Słowenia, Ukraina, Turcja

Dziennik Eurowizyjny: Szwecja, Norwegia, Słowenia, Serbia, Holandia, Macedonia, Turcja, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Słowacja

Moi faworyci (kraje, które chciałbym widzieć w finale, a nie te, które wg mnie przejdą): Bośnia i Hercegowina, Szwecja, Macedonia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Holandia, Norwegia, Malta, Turcja

Wyróżnić można pięć państw, które wymienione są w każdym typowaniu – Słowenia, Szwecja, Serbia, Norwegia i Turcja. Przypominam, że w dzisiejszym półfinale o kolejny awans walczą kraje, które nigdy nie zostały wyeliminowane na poziomie półfinału: Ukraina, Gruzja i Bośnia i Hercegowina. Jest też kraj, który najdłużej czeka na kolejny awans – Holandia oraz Słowacja, która od czasu swojego powrotu do finału nigdy się nie dostała.

Gdzie oglądać?

TVP wycofała Polskę z Eurowizji 2012 i nie zamierza nawet transmitować konkursu, dlatego fani muszą znaleźć inny sposób na śledzenie show. Opcji jest wiele – pierwsza z nich to telewizje satelitarne (jak np. Belarus TV, RTCG Sat, BVN TV, Rossija 1, RTS czy RTP Internacional). Szczegółowe informacje na temat transmisji telewizyjnej znaleźć można TUTAJ. Drugą opcją oglądania ESC 2012 jest internet i tutaj najistotniejszy jest portal Eurovision.tv, ale można też korzystać z lokalnych nadawców, którzy swój sygnał internetowy udostępniają w internecie (fani polecają m.in. SVTplay.se). Show startuje o 21:00 czasu polskiego (północ w Baku), potrwa dwie godziny i jest obowiązkowy dla dzisiejszych półfinalistów oraz trzech państw finałowych: Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Widzom z Wielkiej Brytanii przypominam, że numery audiotele podane zostaną przed startem głosowania. W Wielkiej Brytanii nie ma głosowania sms-owego.

Zaraz po transmisji odbędzie się konferencja prasowa zwycięzców, podczas której rozlosowane zostaną pozycje startowe w finale. Konferencję transmitować będzie Eurovision.tv. Przypominam, że na blogu pobrać można wszystkie tegoroczne utwory eurowizyjne oraz dodatkowe remixy – paczki mp3 znajdują się po prawej stronie bloga. Dyskutować o wynikach można zarówno w komentarzach na blogu jak i (preferowane) na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego, która oferuje czytelnikom mnóstwo dodatkowych atrakcji. /zdj: Szymon/

Wszystkim czytelnikom życzę udanego odbioru, wielu emocji i szczęścia w typowaniu (mi się na pewno przyda :P)

59 komentarzy

 1. TOP 10 II PÓŁFINAŁU:
  [kolejność przypadkowa}

  1.Szwecja{f}
  2.Holandia{f}
  3.Bośnia & Heregovina{f}
  4.Macedonia{f}
  5.Ukraina
  6.Turcja
  7.Słovenia{f}
  8.Norwegia
  9.Serbia{f}
  10.Portugalia

  {f} – faworyt do TOP 10 sobotniego finału, z tym że ja piosenek w ścisłej dziesiątce finału widzę około 15!!!Reszta faworytów to m.in: BIG 5.

  Podobnie ja we wtorek,to są piosenki,które widzę w sobotnim finale.
  Gdybym brał pod uwagę „pewniaków” to niestety awansuje : GRUZJA,boję się ,że BIAŁORUŚ lub BUŁGARIA też przejdą.

  Dzisiaj całym sercem jestem z Joan Franką.Liczę,że Europa w końcu wpuści Holandię do finału.Mocno w to wierzę:-}

  Transmisję obejrzę najprawdopodobniej na TV Romania{jak 2 dni temu},lub RTPi,BVN TV.

  JOAN JESTEM Z TOBĄ I TRZYMAM KCIUKI:-}

  Polubienie

 2. NEWS:

  TVP przygotowuje drugą edycję The Voice of Poland!!!

  Jak to się ma do stanu budżetu TVP i wycofania z konkursu Eurowizji!!!

  Odpowiedz jest jedna: Brak kompetencji i chęci w zaangażowanie w projekt Eurowizja.

  Polubienie

 3. W finale widziałbym: Macedonię, Estonię, Słowenię, Serbię, Portugalię, Bośnię, Chorwację, Turcję, Norwegię i… hmmm… albo Białoruś albo Ukrainę.
  Ale myślę, że dalej przejdą: Szwecja, Norwegia, Ukraina, Turcja, Serbia, Estonia, Słowenia, Bośnia, Macedonia i… Białoruś? Chorwacja? Portugalia?

  Polubienie

 4. Widocznie problemy ma tylko TVP1, bo to na tym kanale nie ma dosłownie nic do oglądania. TVP2 co sezon przygotowuje jakieś show. Może niech Eurowizję przeniosa do TVP2, da sie?

  Polubienie

 5. Duński oddział na swoim fejsie zamieścił liste państw,które podobno z semi 1 weszły do finału w kolejnosci punktowej
  1.Rosja
  2.Grecja
  3.Rumunia
  4.Cypr
  5.Dania
  6.Mołdawia
  7.Albania
  8.Islandia
  9.Irlandia
  10.Węgry

  Większej niedorzeczności nie widziałem 🙂 a nawet jesli to oddział OGAE Dania powinien ponieśc konsekwencje podania ich przed czasem i poza tym skąd je mieli ?

  Ja za to czytałem na eurovision,że to dzięki Jury weszła Dania 🙂 to ciekawa sprawa xD

  Polubienie

 6. Haha:D, ale fotka na końcu. Chyba za bardzo poluzował sobie pasek, ten (chyba) Max Jason Mai aka Miroslav Šmajda…:). Ale byłby skandal w Baku, gdyby mu tak te spodnie całkiem opadły w czasie występu np.:D

  „The Voice of Poland” (pierwsza edycja) miało podobno kiepskie wyniki oglądalności… Ech, szkoda gadać… Mi się nie chce już w ogóle pisać ani czytać o TVP, więc proponuję zupełnie to olać… oni olewają nas (fanów Eurowizji, ale i ogólnie, prawie wszystkich widzów), to i my olejmy ich. Oczywiście to tylko propozycja, róbcie, co chcecie:).

  Ok, oto moje typowanie na dziś (ciekawe, ile dzisiaj trafię:)):

  1) Szwecja
  2) Serbia
  3) Ukraina
  4) Norwegia
  5) Estonia
  6) Holandia
  7) Słowenia
  8) FYROM Macedonia
  9) Turcja
  10) Słowacja

  Kolejność nie ma tu znaczenia, pisałem te kraje, które mi po kolei przyszły do głowy. Również nie jest to równoznaczne w 100% z tym, jakich awansów ja osobiście bym chciał, ale pokrywa się to z tym w znacznym stopniu. W zasadzie to zamiast Holandii wolałbym Bułgarię, ponieważ, chociaż holenderską piosenkę bardzo lubię, to denerwuje mnie kwadratowy angielski pani Joan Franki. Nie przepadam za takim niedbałym stylem śpiewu w tym języku. A zresztą, country to muzyka z USA, gdzie raczej nie mają problemów z angielskim… chyba, że jacyś świeży emigranci:). Już chyba nawet wolę angielskie refreny w wykonaniu Buranowskich Babuszek:). No, ale napisałem, co myślę o tym, kto przejdzie, no i przekonamy się do godz. 23, kto trafi najwięcej:). Ogólnie to jest fakt, że w tym półfinale jest o wiele trudniej typować, bo po pierwsze jest lepszy muzycznie (i wokalnie:)), a po drugie ze względu na to, że jest tu dużo państw bałkańskich, a wątpliwe jest, żeby przeszły wszystkie, bo głosy się rozłożą na każde z nich, najwięcej zbierze oczywiście Żeljko:), a pozostałe, to trudno powiedzieć. W sumie, to myślę, że przejdą dwa, najwyżej trzy bałkańskie kraje. Myślę, że odpadnie Bośnia i Hercegowina oraz Chorwacja, ale, z powodu, o którym napisałem wyżej, mogę się oczywiście mylić. A muzycznie wszystkie kraje bałkańskie tegorocznej ESC i w tym półfinale są ok.

  Polubienie

 7. Eurowizja 2012 SEMI 2 Moje głosowanie
  12 punktów Szwecja
  10 punktów Słowenia
  8 punktów Serbia
  7 punktów Portugalia
  6 punktów Bułgaria
  5 punktów Ukraina
  4 punkty Turcja
  3 punkty Malta
  2 punkty Macedonia
  1 punkt Bośnia i Hercegowina

  W pierwszym trafiłem 8 na 10.

  Polubienie

 8. Obejrzałem próbę generalną ocenianą przez jury.

  Holandia- bardzo ciepły występ,lekka piosenka,jest szansa.Tylko jak ocenili jurorzy.
  Szwecja- ładnie się uśmiechnęła na końcu,występ udany,ale czy to jej starczy na numer 1 w sobotę. Będzie ciężko,bo konkurencje ma silną.

  Póki co,dzisiaj 2półfinał.
  Joan dasz radę.Jeżeli holenderka wejdzie do finału,to będzie sukces dzisiejszego koncertu i gwarancja ,że kraje bez poparcia sąsiedzkiego też ma szanse.Oby.
  Miłej zabawy.

  Polubienie

 9. —————

  ESC 2012: Maya Sar z Bośni i Hercegowiny z piosenką „Korake Ti Znam” jest moją tegoroczną faworytką.

  Wicefaworytem jest duet Sinplus ze Szwajcarii z piosenką „Unbreakable”, która nie awansowała do finału.

  Kraje z drugiego półfinału, które chciałbym w finale (kolejność alfabetyczna):

  Białoruś
  Bośnia i Hercegowina
  Holandia
  Litwa
  Macedonia
  Malta
  Norwegia
  Portugalia
  Serbia
  Szwecja

  W rezerwie Chorwacja i Słowenia.

  —————

  Polubienie

 10. Wracając do tego,co napisałem pod poprzednią notką.Podtrzymuję to i nie ma się co w tym doszukiwać żadnego drugiego dna.Tym razem Mati,nie zgadzam się z Tobą.

  Co do prowadzących – jak na razie są fatalni – jedynie pani ubrano na czarno dobrze włada angielski,a reszta jest tragiczna.Nie mogę być niestety na tyle wyluzowany,aby każdą szmirę traktować jako coś wspaniałego i ok.

  Polubienie

 11. No to pora na skrót news –
  dzisiaj po portugalsku semi2
  i powiem wam że dzisiaj jest odbiór lepszy niż grecki – można cokolwiek zrozumieć z tego co mówią prowadzący i już wymienili Hiszpanie 😛
  co do utworów podobały mi się
  bardzo Malta mam nadzieje, że nie podzieli losu Szwajcarii
  później Macedonia, Estonia
  chciałbym jeszcze Bośnię, Serbię
  do tego dojdzie pewna awansu Szwecja, Turcja (całkiem poprawny występ) Ukraina
  komplet powinna uzupełnić Portugalia, Słowenia
  dzisiaj zmęczony jestem po całym dniu i powiem wam, że na Chorwacji mi się oko przysnęło ale otwarła je Loreen
  co nie zmienia faktu, że dla mnie zwycięzcą tego semi jest Malta

  Polubienie

 12. W poprzednim półfinale było łatwiej wytypować kto przejdzie (i nawet udało mi się 10/10 wytypować), ale teraz…strasznie trudno, no ale obstawiam:
  Macedonia
  Portugalia
  Malta
  Serbia
  Ukraina
  Bulgaria
  Szwecja
  Gruzja
  Norwegia
  Litwa

  Zastanawiałem się bardzo jeszcze nad Holandią zamiast Portugalii…no ale cóż, zobaczymy :]

  Polubienie

 13. Bardzo żałuję, że nie awansowały Słowenia, Chorwacja i Portugalia.

  Myślę, że awans Litwy i Malty należy tłumaczyć tym, że ktoś musi zająć ostatnie miejsce w finale i nie powinna być to dobra piosenka.

  Polubienie

  1. Bardzo dobrze, że Macedonia awansowała. Kaliopi i jej ekipa byli genialni dzisiaj.

   Litwie na pewno pomogła bardzo prawdopodobna dwunastka z Gruzji.

   W ostatniej kopercie musiała znaleźć się Turcja. Nie mogło być inaczej, żeby w kraju tureckim Turcja nie awansowała do finału.

   Polubienie

   1. Ja osobiście uważam, że Malta tym występem zajmie miejsce w top 5, ostatnie miejsce raczej dla Turcji bardziej.

    Polubienie

 14. No to 9/10 piękna sprawa co roku lepszy 😛
  szkoda, że w totka nie można tak wytypować
  szkoda mi Portugalii bo fajna była
  ale Litwa i Holandia była w rezerwie
  Litwa za występ z opaską
  a Holandia myślałem, że wejdzie bo publika się fajnie bawiła

  do grona moich kandydatów dokładam mocniejszą niż wcześniej Maltę
  jak pisałem wyspy w tym roku mocne i tak Malta, Cypr i Islandia awansowały do finału

  minusy
  – flaga Gruzji wyglądała jak flaga Anglii
  – flaga Malty jak flaga Polski
  – flaga Bośni miała kolory Ukrainy

  czyli cała trójca Gruzja, San Marino, Czarnogóra poza burtą można ich porównać do prowadzących w tym roku 😛

  Polubienie

  1. Oświetlenie hali nie pokazuje dokładnie wszystkich flag ale barwy które na nich są. A że Malta też ma biały i czerwony na fladze, czy Bośnia i Hercegowina niebieski i żółty. Jeśli chodzi o Gruzję to jej flaga generalnie ma podobny wygląd jak angielska tylko ma jeszcze te czerwone znaczki w prostokątach.

   Polubienie

   1. No właśnie o to mi chodzi
    bo np flaga Malty czy Bośni lepiej by wyglądała pionowo moim zdaniem.
    Jak pokazywali skrót big to flaga Hiszpanii nie miała herbu 😛
    Ogólnie pomysł z oświetleniem areny flagami fajny ale jak wszystko mógł być lepiej dopracowany.

    Polubienie

   2. Mi się wydaje, że to właśnie miało takie być, jakby symboliczne, tzn. tylko barwy, bez szczegółów. Niektóre flagi są z takimi szczegółami, które i tak nie dałoby się pokazać na takim budynku:).

    Też zauważyłem, przed występem Malty jakby polska flaga, ech…:).

    Polubienie

 15. Wiedziałem ze Szwecja i Estonia awansują ! Dla mnie to Szwecja bez problemu wygra 😀 Na drugim miejscu będą Turcy (tak tak ) widzieliscie jak publika szalała jak on spiewał i potrafi chłopak zachęcic do zabawy w czasie piosenki 😀
  Najbardziej to sie ciesze z Malty pierwszy raz widze zeby tak sie ludzi bawili przy takiej piosence na Eurowizji ( chociaz publika była troche nudna ) 😀 To wyszło to swietnie D:
  Ciesze sie z awansu Estoni D: Tylko na tych krajach mi zalezało zeby awansowali 😀

  Polubienie

 16. Moja faworytka, czyli Maya Sar w finale! 🙂

  7/10 z moich weszło.

  Najbardziej żal mi Holandii i Portugalii 😦

  Polubienie

 17. 8/10 🙂
  szkoda Chorwacji faworytki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O SŁOWENII SZOK

  Polubienie

 18. Koszmarnie nudna,mdła i nijaka Litwa wchodzi zamiast Słowenii.Cyrk.A gdzie Holandia?Turcja drugi rok z rzędu nie za bardzo mi się podoba,ale przyznaję,że jest to wesołe.Co do Malty – piosenka fajnie wyglądała na scenie,ale trochę wrażenie psuł mi ten taniec nogami Kurta,który uważam za tandetny i głupi.Wymieniłbym jeszcze Turcję lub Maltę na Holandię.Holandia,ileś tam lat temu zwycięska w Eurowizji powinna zrezygnować z udziału w konkursu.Tegoroczna piosenka była bardzo fajna.Niesamowicie się cieszę z awansu Serbii,Macedonii i Bośni oraz Estonii.

  Polubienie

 19. Moim skromnym zdaniem Szwecja mimo wszystko w finale przepadnie
  Turcja
  Włochy
  Norwegia
  będą raczej walczyły o wygraną
  chociaż bym wolał
  Islandię
  Bośnię
  Serbię
  Włochy
  jako kraje walczące no i po półfinale Maltę bardzo mi się spodobał występ jak Szwajcarii we wtorek.
  Gdyby była Szwajcaria zaryzykowałbym stwierdzenie, że Malta z Szwajcarią mogą walczyć o wygraną.

  Zauważyliście, że koperty pierwsze to dwa ostanie państwa w półfinale.

  Polubienie

 20. No ok, jestem zadowolony. Wiedziałem, że tak będzie, że będzie trudno wytypować:). Trafiłem „tylko” 7/10, czyli o jedno miejsce mniej, niż przedwczoraj… I dobrze przewidziałem, że przejdą maksimum trzy bałkańskie państwa:).

  Szukam tej konferencji na żywo, i nie mogę znaleźć… tej, na której mają losować miejsca w półfinałach dla dzisiejszych zakwalifikowanych… na eurovision.tv oczywiście. A może w czasie, gdy szukałem, już się to odbyło?:]. Oglądałem transmisję na szwedzkiej stronie, także eurovision.tv chciałem zobaczyć dopiero przed paroma chwilami…

  Polubienie

 21. Najbardziej spodobał mi się dziś występ Estończyka. Przebił wersję studyjną. To tyle ode mnie.

  Polubienie

  1. Zgadzam się. Po tym występie wiedziałem, że on przejdzie. I dobra praca kamer oraz prezencja. Moim zdaniem jest lepszy nawet, niż Rona Nishliu (ma także trochę lepszą piosenkę). Cały czas lubiałem estońską piosenkę, tylko tak trochę o niej zapominałem w natłoku różnych faworytów:).

   Polubienie

   1. Nie zgodzę się z Tobą. Rona ma najlepszy utwór w tegorocznej edycji, choć wiem, że wygra Loreen. Ott ma natomiast najlepszy głos spośród męskich wykonawców. Rony jednak nie przebija wokalnie. Głosowo dorównuje jej prawdopodobnie tylko Pastora.

    Polubienie

   2. Każdy ma swój gust także jeśli chodzi o głosy, wiadomo:). Dla mnie z kolei Pastora nie tylko dorównuje Ronie, ale nawet ją przewyższa:). Co człowiek, to opinia:).

    Polubienie

   3. Mati tak wiele komentarzy już tutaj napisał i ani jednego sensownego słowa. Nieźle się postarałeś. Gołębie są bardziej inteligentne od ciebie.

    Polubienie

   4. Wiesz co, gnojku? Daruj sobie. Gdybyś się ze mną spotkał twarzą w twarz, to byś inaczej gadał, a obrażać przez Internet to jest łatwo. To o gołębiach to można by przypisać Tobie. Nie obrażając gołębi, bo to bardzo sympatyczne ptaszki. Klemenz, włącz moderację, bo widzę, że znowu następuje atak debili i dzieci Internetu.

    Polubienie

   5. I najlepiej już NIGDY nie wyłączaj moderacji, bo jak widać, niektórzy nie potrafią uszanować nawet eurowizyjnej nocy i muszą komuś dokopać… widocznie ulubiona piosenka tego „JA” nie przeszła, to się musi wyżyć…:).

    Polubienie

   6. Informuje ze od jutra komentowanie na blogu zostaje wylaczone i bedzie uruchamiane tylko na duze eventy. Dyskusja juz teraz w calosci przeniosla sie na facebooka, tutaj zostaly tylko niedobitki ktore kryja sie za anonimowoscia…mati, ty tez tu jestes winny bo mimo wielu prosb nadal nie zmieniles tonu i dlugosci komentarzy a dodatkowo nie potrafisz zignorowac osob ktore prowokuja. Nie jestem w stanie moderowac waszych bzdur na biezaco wiec zapraszam na facebooka.

    Polubienie

 22. A czemu Loreen
  jak piszecie, że
  Albania jest dobra
  Estonia fajnie wypadła
  Malta – taniec nogami mi się akurat podobał
  to czemu ma wygrać jakiś padający śnieg na czarnym tle i skacząca po scenie laska
  po za tym mamy
  Islandię, Serbię i Bośnię oraz o Rumunii nie należy zapominać.

  Ciekawe kto z tego semi dostał wejście do finału od jury.

  Potrzebuje grafiki z poprzedniego roku z półfinałów ciekawi mnie czy układ tych państw, które weszły był w tych samych polach i czy tylko te kraje, które nie przeszły wypełniły te tegoroczne zaskoczenia jak Litwa dzisiaj np.

  Polubienie

  1. Po co takie pytanie, przecież chyba wiadomo, że tak jest dlatego, że uważamy, że Loreen jest po prostu najlepsza (mówię oczywiście w imieniu osób, które rzeczywiście tak uważają). No ale to nie znaczy, że nie doceniamy także innych piosenek, to chyba oczywiste.

   Polubienie

 23. Nie jestem zadowolony z awansu Norwegii, Litwy i Malty. Tym ostatnim trzeba jednak oddać, że występ w telewizji wyglądał świetnie. Fajnie, że weszła Kaliopi. Szkoda tylko, że spowodowane jest to tylko i wyłącznie tym, że jest z Macedonii i ma solidne wsparcie sąsiadów. Ze Szwajcarii czy Słowenii nie weszłaby na pewno. Bardzo żałuje, że nie awansowała Sofi, bo zasłużyła na finał. Wokal dopracowała w stu procentach. Sama zrobiła na scenie większe wrażenie niż cały norweski cyrk. Mimo, że trzymałem kciuki za Słowację(chociaż wiedziałem, że nie ma szans, bo kto niby ma nich głosować) to najbardziej chciałem Bułgarii w finale, bo zwyczajnie na to zasługiwali.

  Polubienie

 24. Szczerze myśle że Szwecja nie wygra nawet bym chciał zeby tak było bo ta laska jakas dziwna rzuca sie po tej scenie jakby widziała cos czego nie ma i to łapała.Po drugie ta piosenka jest taka eurowizyjna jak z lat 90 a idziemy do przodu a nie sie cofamy.
  JAk wyżej chciałbym aby wygrał Niemiec,Estończyk lub ktoś z big 5 bo w tym roku wszyscy mają dobre piosenki.
  Za dużo bałkanów przeszło a Turcją rzygam!
  A i Holandia zasłużyła w tym roku na finał jak nic.

  Polubienie

  1. z pierwszą częścią wypowiedzi się zgadzamy o skaczącej Loreen
   ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie, że będzie poza top 5
   ale do lat 90 to chyba trochę jest brakuje
   z dwójki Szwecja – Norwegia bardziej mi się podobała Norwegia

   a pod pojęciem najlepsza to może dużo rzeczy się kryć np najlepsza może być rumunka bo poradziła sobie z problemami technicznymi

   Polubienie

  2. No, właśnie to piosenka Loreen jest BARDZO na czasie… te techniawki, ogólnie muzyka klubowa… a bliżej do lat 90-tych, albo i jeszcze dalszych, właśnie piosenkom z BIG5:), co nie zmienia faktu, że byłbym zadowolony także właśnie ze zwycięstwa kogoś z BIG5, jeśli nie wygra Szwecja… bo lubię muzykę z różnych EPOK, że się tak wyrażę;).

   Polubienie

 25. Za nieudany występ uważam natomiast turecki, bo koleś nie ma warunków głosowych, a do tego „kozie” wibrato. Głośny aplauz podczas jego występu, a później skrótu piosenki tureckiej wielce mnie rozbawił. Niech zgadnę: hałas wywołały bakijskie przydupasy. Azerowie sieją propagandę – byle tylko pomóc siostrzycze Turcji.

  Polubienie

  1. Prawdopodobnie ta pomoc i tak na nic się nie zda:). Ale dobrze, że Turcja weszła do finału – dzięki temu raczej nie grozi nam ponowne zwycięstwo Azerbejdżanu:), i na pewno zwycięży jakiś kraj, do którego o wiele łatwiej dojechać/dolecieć, no i taniej przede wszystkim:).

   Polubienie

   1. Azerbejdżan i tak by nie zwyciężył drugi raz z rzędu. Muszę jednak przyznać, że głos Sabiny robi wrażenie, a zaangażowanie Alima Qasimova doda utworowi orientalnego smaku. Właśnie tego pierwiastka było za mało w wersji studyjnej.

    Polubienie

   2. Właśnie dlatego, że azerska piosenka jest po prostu bardzo dobra, a głos Sabiny rzeczywiście robi wrażenie, zwycięstwa bym nie wykluczał tak zupełnie (gdyby Turcja nie weszła do finału). Zgadzam się co do tego pierwiastka orientalnego. Wersja po azersku brzmi już naprawdę orientalnie – ten język robi swoje.

    Polubienie

 26. A tak ogolnie mówiąc nie wiem czy ktoś to już mówił ale jak by od nas pojechało koko euro spoko co niewątpliwie jest w stylu babuszek to by nas wyśmiali tylko i na bank byśmy nie przeszli.
  Cóz to że ten konkurs rządzi się swoimi prawami wiemy od dawna.
  Ciekawe czy wrócimy w 2013,głupio się ogląda bez Polski brak tych emocji z drugiej strony jak mamy wysyłać coś co nawet nie ma szans na kariere w Polsce to po co w ogóle wysyłać.
  Kraje wracające mają zawsze troche łatwiej ale trzeba też iść z czymś do Europy a nie z piosenką która się nawet nam nie podoba.

  Polubienie

 27. Słowenia – gdyby całość śpiewała chórzystka, byłoby inaczej.
  Chorwacja – wielka płachta niech będzie metaforą „kurtyny milczenia” nad tym występem…
  Bardzo, ale to bardzo żal mi Portugalii – piękne, klasyczne wykonanie.
  Finał będzie kolorowy i ciekawy.

  Polubienie

 28. A mam jeszcze pytanie czy tylko mnie denerwuje Bilan? swoim style bycia a właściwie to wszystkim.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: