Jutro pierwszy półfinał ESC 2012

Pełna mobilizacja

Wczoraj zakończyły się próby techniczne, dziś rozpoczynają się próby generalne, co oznacza, że wielkie show zbliża się nieubłaganie. Dwie pierwsze próby przed jutrzejszym półfinałem odbędą się już dzisiaj o 18:00 i 21:00 czasu polskiego. Wszystko ma wyglądać jak podczas show – występy jeden po drugim, prowadzący w 100% przygotowani, przećwiczone występy artystyczne oraz podawanie wyników. Podczas drugiej próby głosować będzie jury, a ich punktacja zostanie później dołączona do wyników głosowania sms/audiotele.

W związku z wejściem w ostatni, najważniejszy tydzień sezonu eurowizyjnego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Azerbejdżanu przygotowało specjalny plan działania zwiększający bezpieczeństwo dziennikarzy, delegatów i gości Eurowizji 2012. Specjalne oddziały policji i żandarmerii zostały wysłane by patrolować ulice stolicy. Wszyscy funkcjonariusze (ma być wśród nich wiele kobiet) zostali przeszkoleni pod kątem znajomości języka angielskiego. Dodatkowo utworzono też specjalny oddział zajmujący się tylko wypadkami i incydentami z udziałem cudzoziemców. Zwiększono też ilość patroli przy hotelach w których nocują goście zza granicy.

Ruszyła ostatnia tura sprzedaży biletów na finał ESC 2012. Wejściówki przeznaczone są głównie dla mieszkańców Baku, ale oczywiście cudzoziemcy (jeśli tych biletów jeszcze nie mają) będą również mieć okazję do ich zakupienia. Według wcześniejszych informacji, bilety na półfinały zostały już wykupione, co oznacza, że konkursy odbędą się przy pełnej widowni i tylko od operatorów zależy jak to będzie pokazane w telewizji.

W wywiadzie dla Vesti.az Sietse Bakker wymienił, co różni Azerbejdżan od innych państw niedawno organizujących Eurowizję. „Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na niesamowite zainteresowanie konkursem. Należy też koniecznie wspomnieć o gościnności Azerów.” – twierdzi, dodając, że ta gościnność nie jest na pokaz, bo można jej doświadczyć naprawdę w wielu miejscach i o różnym czasie. Poinformował też, że telewizja armeńska ARMTV będzie transmitować finał Eurowizji 2012. Nie skomentował natomiast opinii mediów armeńskich, które twierdzą, że wysokość kary za wycofanie się z Eurowizji 2012 była dla nadawcy Armenii symboliczna. /zdj.: Szymon/

7 komentarzy

 1. Klemz.Ciekawy artykuł{eurowizja.org},ale nic optymistycznego nie wynika z niego. Do tego wszystkiego news Szymona i „akcji” Oslo.Ewidentne złodziejstwo. Kasa utopiona w premie dla pracowników.Za nic!

  Czy to oznacza Eurowizja 2013 ,bez Polski??????

  Polubienie

  1. Ja podstawie swojej wiedzy, zebranych opinii i informacji uważam, że na ESC nie wrócimy zbyt szybko. Obym się mylił

   Polubienie

 2. Też tak uważam.Będzie tak jak pisałem,Polacy{nowe pokolenie} zapomni o konkursie.
  My{obecnie oglądający},z roku na rok ,śledzić będziemy doniesienia rzadziej i jedynie gdzieś tam na satelicie obejrzymy finał.Przecież nie transmitujemy tegorocznej Eurowizji,a to wymóg EBU,jeżeli chodzi o udział w przyszłej edycji- to kolejny argument TVP.

  Wielka szkoda ,że Polska odcina się od Europy. Dziwi mnie tylko,że TVP nadal płaci członkowskie EBU,przecież to z tej kasy organizuje się m.in konkurs.Kiedyś pisałeś na blogu,że TVP zajmuje 8 miejsce{chyba} w płaceniu składek. Dziwne to wszystko. Tracimy Eurowizję ,tracimy.

  Polubienie

  1. To, że trzeba transmitować ESC w danym roku, żeby uczestniczyć w następnym, to nieprawda. Czemu ciągle powtarzacie tą informację, skoro już dawno zostało potwierdzone, że tak nie jest? Są na to różne przykłady (Włochy, San Marino i nie tylko).

   A co do uczestnictwa w przyszłym i w następnych latach, to ja nie byłbym aż takim pesymistą. Pesymistą jestem co do stanu TVP i perspektyw tej stacji na przyszłość, natomiast moje zdanie, że jednak być może będzie uczestnictwo w ESC 2013, opieram na prostym rozumowaniu: TVP uwielbia wydawać kasę, gdzie się tylko da, więc być może zapragną uczestniczyć, zwłaszcza, że już nie będzie Euro 2012, a jednak pasuje mieć jakąś międzynarodową imprezę. A być może będą chcieli się podlizać widzom, że oto TVP łaskawie postanawia spełnić ich oczekiwania, itp., i takie tam:). Zwłaszcza po tym wszystkim, co się działo i dzieje z TVP, gdy opinia społeczna o niej jest bardzo negatywna. No cóż, to są w sumie tylko takie moje nadzieje, uważam, że mogę się mylić i niestety to Wy możecie mieć rację… Ja to sobie tylko tak ogólnie rozważam… a co będzie, to zobaczymy.

   Przyszło mi na myśl, że gdyby TVP w ogóle wyszła z EBU (a w tej sytuacji to nie jest wcale takie science-fiction, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka!), to być może Polsat lub TVN miałby otwartą i ułatwioną drogę do członkostwa w tej organizacji… i przy wszystkich korzyściach, jakie można z tego odnieść, być może by zechcieli i być może udałoby się szybciej, niż można by się tego spodziewać. Ale to tylko kolejne, teoretyczne rozważanie…

   Jakby co, to np. Włochów nie było tak długo, i co, w końcu wrócili (i, jak już napisałem na początku, uczestniczyli, mimo, że w poprzednim roku nie transmitowali ESC). Z Polską może być tak samo, a wtedy w TVP po prostu będą już pracować inni ludzie (może np. Szymon?;), przydałby się tam w TVP ktoś taki, komu rzeczywiście zależy na tym, co robi, czyli w tym przypadku na Eurowizji). W tym czasie dorośnie też nowe pokolenie, które obecnie nie ma np. 20 lat, a interesuje się ESC, pokończą studia, i zaczną pracę w mediach:). No ale tego możemy się spodziewać najwcześniej pewnie gdzieś około 2020-2030…

   Ogólnie, to ja się staram być optymistyczny tak trochę na siłę, ale w sumie też czarno to widzę… bo czekanie np. 15 lat na porządne uczestnictwo w ESC to też nie wygląda za ciekawie… komu się chce czekać 15 lat?:). A jeśli los rzuci mnie na emigrację, jeśli w tym kraju nie będzie się dało wyżyć (a już jest coraz ciężej), no to bez polskiego uczestnictwa będzie się trzeba zająć kibicowaniem innemu krajowi… i kolejna więź z Polską zostanie odcięta, właśnie dzięki TVP… Tak to już jest – jaki kraj, taka telewizja…

   Polubienie

   1. proponuję skończyć fantazjować i skupić się na komentowaniu treści notki….mati, dodaję twoje komentarze, ale znow zaczynasz pisac o tym samym…

    Polubienie

   2. Ok, sorry, to są emocje przedeurowizyjne. Ale masz rację. W ogóle nie ma sensu już o tym cokolwiek pisać, bo co to da? I nie nazwałbym tego fantazjowaniem, bez przesady, po prostu kontynuowałem temat zaczęty w powyższych komentarzach, a to nie moja wina, że nie komentowaliŚCIE tak dokładnie treści notki;). Ale ok, koniec tematu, ja w sumie i tak mam DOŚĆ tego tematu, koniec.

    Polubienie

 3. Mogę prosić o kilka przydatnych linków? 🙂 Mianowicie takich gdzie będzie transmitowany jutrzejszy półfinał. Nie sądzę by na moim LiveBoxie/dekoderze (orange/tp) był jakiś kanał gdzie będę mógł obejrzeć ESC w telewizji? Chciałbym już dziś wypróbować kilka stron on-line w razie jakiś komplikacji jutro. Dziękuję z góry za pomoc 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: