Litesound jak Ani Lorak

Dmitry Karyakin (na zdj), lider zespołu Litesound, poinformował, że grupa całkowicie zmieni prezentację sceniczną do utworu „We are the heroes”. Sam utwór też może być poddany paru modyfikacjom. Dla Litesound najważniejsze jest teraz, by w krótkim czasie nagrać dobry teledysk oraz nawiązać współpracę z grecką firmą, która przygotowywała do Eurowizji Ani Lorak z Ukrainy. Planowana jest też trasa promocyjna, której szczegóły poznamy w połowie marca. Zespół wierzy, że dodatkowe punkty na Eurowizji otrzyma od fan-klubów rozsianych po całej Europie. Tymczasem w siedzibie telewizji białoruskiej trwa dochodzenie dot. fałszowania wyników „Eurofestu”. Prezydent Łukaszenka jest osobiście zaangażowany w tą sprawę i sam też wskazał głównego podejrzanego – producenta Dimę Baranova, który miał wydać polecenie zmiany wyników głosowania na korzyść Lanskiej. Sama wokalistka twierdzi, że ze sprawą nie ma nic wspólnego i nawet nigdy by na siebie w tego typu konkursie nie zagłosowała. „Dla mnie przygoda z Eurofestem w tym roku jest już skończona” – mówi, dodając, że nie zamierza już śledzić newsów dot. tego tematu. Prezydent Łukaszenka nakazał przeprosić Lanską za całą sytuację, bo jak twierdzi, nie ona jest temu winna.

PRZED EUROWIZJĄ 2012

Na portalu Eurovision-bg.com udostępnione są już pierwsze zdjęcia i nagrania  z prób przed finałem selekcji narodowych. Do Sofii przyjechali już goście specjalni, w tym Soluna Samay z Danii i Ivi Adamou z Cypru. Okazało się przy okazji, że Ivi jest pół-Bułgarką i mówi w języku bułgarskim. Bułgaria nie startuje jednak w tym samym półfinale co Cypr.

Na greckiej stronie eurowizyjnej (ERT) udostępniono już fragmenty czterech piosenek selekcyjnych. Znamy ich tytuły („Killer Bee”, „No Parking”, „Aphrodisiac” i „Baby I’m yours”) ale nie znamy nazwisk wykonawców. O tym dowiemy się za parę dni.

2,3 mln widzów oglądało finał holenderski, co jest dość dobrym wynikiem. Joan Franka, mimo krytyki ze strony widzów i jurorów, nie zamierza zmieniać swojego charakterystycznego stroju i prawdopodobnie wystąpi w nim na Eurowizji.

Dziewczyny z Atomic Kitten poinformowały na swoich Twitterach, że o rzekomym kontrakcie z BBC dowiedziały się z … internetu. Doniesienia „Daily Star” okazały się więc nieprawdą.

Spośród 109 zgłoszonych do selekcji rumuńskich utworów, tylko 63 spełniały wymogi regulaminowe. Dotyczyło to głównie kompletu wymaganych przez TVR dokumentów, długości utworów itp. Wśród kandydatów, którzy zostali odrzuceni są m.in. Catalin Josan i Blaxy Girls. TVR opublikowała pełny raport z przyjmowania aplikacji w internecie i znamy też dokładną listę wykonawców, którzy przeszli do kolejnego etapu. Mało jest tam znanych nam wykonawców. Dokument dostępny jest TUTAJ.

Znamy kolejność startową podczas finału selekcji estońskich. Stawkę otworzy grupa Loss Paranoias, a zamknie jeden z faworytów – Ott Lepland.

Na adres RTS-u można wysyłać pytania do Zeljka Joksimovića. Pytania mają dotyczyć wszystkiego, co związane jest z jego udziałem w Eurowizji. Na najciekawsze pytania wokalista odpowie 10 marca podczas programu na żywo, w którym po raz pierwszy wykona też swój utwór eurowizyjny. Show będzie transmitowane przez Eurovision.tv

Loreen to wciąż numer 1 na listach najpopularniejszych utworów w Szwecji. Dodatkowo „Euphoria” zaczyna podbijać listy przebojów też w Norwegii, Danii i Finlandii. Drugą finalistką MF, której utwór już trafił za granicę jest Lisa Miskovsky. Telewizja SVT przyznała się, że specjalnie ogłosiła wyniki ostatniego półfinału w takiej kolejności, by na końcu ustawić przeciw sobie dwóch faworytów – Charlotte i Danny’ego. Miało to na celu zwiększenie napięcia.

Eva Boto nie wyklucza wykonania „Verjamem” po angielsku na Eurowizji. Podobnie jak w przypadku Chorwacji, wszystko zależy jednak od znalezienia dobrego tłumaczenia.

Wg ostatnich doniesień, Dima Bilan (na zdj) ma wystąpić podczas finału selekcji rosyjskich w duecie z Julią Volkovą (ex-TATU, ESC 2003). Pełna lista finalistów ma zostać opublikowana 2 marca.

BY THE WAY: Eurowizja dla Dzieci 2012 odbędzie się 1 grudnia w Amsterdamie, na terenie Heineken Music Hall.

REKLAMA:

Weź udział w nowym Internetowym Festiwalu Piosenki – OX MUSIC FESTIVAL. OX Music Festival różni się odrobinę od innych konkursów tego typu. U nas nie ma podziałów na kraje, a uczestnicy od początku do końca pracują na sukces swojej własnej wytwórni muzycznej, którą zakładają już na starcie konkursu. Za wszelkie sukcesy zdobywają odpowiednie środki finansowe (wirtualne), dzięki, którym mogą rozwijać swój mały muzyczny przemysł. Więcej na temat konkursu wyczytacie w regulaminie, który znajduje się na stronie głównej festiwalu (http://oxfestival.boo.pl) oraz na oficjalnym forum konkursu. Gorąco zachęcamy do rejestracji i dołączenia do zabawy. W OX Music Festival nie liczą się gatunki muzyczne, my stawiamy na muzykę! Stawiamy na Ciebie!

Reklamy

43 komentarze

 1. Wg ostatnich doniesień, Dima Bilan (na zdj) ma wystąpić podczas finału selekcji rosyjskich w duecie z Julią Volkovą (ex-TATU, ESC 2003). Pełna lista finalistów ma zostać opublikowana 2 marca.

  Tylko wystąpić??? Niech bierze udział!!

  Polubienie

 2. ——————

  NIEMCY: 21-letni Roman Lob z eurowizyjnym „Standing Still” zadebiutował na trzecim miejscu listy singli.

  Oto lista wszystkich niemieckich piosenek eurowizyjnych, które pojawiły się na liście singli i najwyższe pozycje jakie osiągnęły. Spośród 57 piosenek, które Niemcy wysłały do ESC w latach 1956-2012, na liście znalazły się 43 utwory w wykonaniu:

  10 – Lena – 1 – 6 tyg.
  82 – Nicole – 1 – 5
  79 – Dschinghis Khan – 1 – 4
  62 – Conny Froboess – 1 – 4
  06 – Texas Lightning – 1 – 3
  04 – Max – 1 – 3
  11 – Lena – 2
  00 – Stefan Raab – 2
  12 – Roman Lob – 3
  08 – No Angels – 4
  98 – Guildo Horn & Die Orthopadischen Strumpfe – 4
  07 – Roger Cicero – 7
  83 – Hoffmann & Hoffmann – 8
  81 – Lena Valaitis – 9
  80 – Katja Ebstein – 11
  89 – Nino De Angelo – 13
  69 – Siw Malmkvist – 13
  71 – Katja Ebstein – 16
  70 – Katja Ebstein – 16
  72 – Mary Roos – 17
  85 – Wind – 18
  68 – Wencke Myhre – 18
  73 – Gitte – 19
  09 – Alex Swings Oscar Sings! – 20
  05 – Gracia – 20
  87 – Wind – 20
  77 – Silver Convention – 27
  88 – Maxi & Chris Garden – 29
  61 – Lale Andersen – 30
  01 – Michelle – 32
  75 – Joy Fleming – 32
  63 – Heidi Bruhl – 36
  78 – Ireen Sheer – 39
  60 – Wyn Hoop – 44
  86 – Ingrid Peters – 45
  76 – The Les Humphries Singers – 45
  90 – Chris Kempers & Daniel Kovac – 51
  93 – Munchener Freiheit – 53
  84 – Mary Roos – 56
  92 – Wind – 59
  02 – Corinna May – 72
  97 – Bianca Shomburg – 90
  94 – Mekado – 100

  ——————

  Polubienie

 3. Jestem w szoku MEKADO tylko na 100 -nej pozycji.Akurat ich występ,Edyty i kilku innych pamiętam przez mgłe-ale utkwił mi w pamięci.Mam pozytywne wspomnienia.

  Tylko nie Dima Bilan.
  W 2008 jego wygrana była szokiem dla mnie,to już wolałem Azerbejdzan rok temu.

  Polubienie

 4. Bardzo lubię czytać informacje na temat eurowizji na tej stronie,ale za dużo moim zdaniem jest zdjęć facetów z gołym torsem dobrze zbudowanych. Moderatorem jest jakaś kobieta?

  Polubienie

  1. Kobiecej nagości jest pełno w reklamach, czasopismach, filmach, teledyskach ,niedługo z Delmy będzie wyskakiwać goła baba…Mało wam cycków?
   Z tego co wiem moderatorem jest mężczyzna.

   Polubienie

 5. ~Mer to samo dzisiaj pomyślałem 🙂
  nie każdy fan esc to gej(nie żebym miał coś przeciwko xd mi to tam obojętne i jestem tolerancyjny ale zgadzam się z MERem)to może dla wyrównania zdjęcia jakiś fajnych piosenkarek ???

  a co do Loreen to szanse rosną na wygranie MF JUPII !!!!
  GRECJA poziom piosenek całkiem ok 🙂

  Polubienie

 6. Czy ktoś może mi wyjaśnić fenomen Loreen? Jakoś nie widzę nic specjalnie ciekawego w tej piosence.

  Polubienie

  1. Spójrz na Loreen, potem na Danny’ego, potem znowu na Loreen i na Danny’ego…szkoda ,że Danny to nie Loreen…wg Ciebie ,Eryś ,kto powinien wygrać MF skoro nie Loreen??

   Polubienie

   1. Lisa jest według mnie nieco zbyt monotonna. Z Loreen Szwedzi mają szansę na wygraną – przyznaję, chociaż moją ulubienicą nie będzie 😉
    Przynajmniej nie będzie mnie irytować jak Danny, którego nie trawię od początku ;P

    Polubienie

   2. Lisa „Anna Bergendahl nr 2” fajna piosenka do posłuchania, bo zawsze można przełączyć na inną, ale nie na Eurowizję, po 3min ludzie by już przysypiali. Żeby nie było, piosenka Lisy mi się podoba, jest w moim top 5 MF.

    Polubienie

 7. Moim zdaniem nagie fotki na blogu są uciążliwe wtedy, gdy chcę przeczytać dziennik-eurowizyjny w bardziej publicznym miejscu niż swój pokój – wtedy rzeczywiście nie jest to komfortowe. I nie ma tu znaczenia czy są to zdjęcia nagich pań czy panów.

  Polubienie

 8. co jak co, ale ja kibicuje Danny’emu
  może Amazing nie porywa, ale widać, że chciałby
  jechać na Eurowizję w barwach Szwecji

  Polubienie

  1. A ja bym chciał jechać w barwach naddniestrza,ale nikt mnie nie wybrał.

   To,że ktoś chce jechać,nie znaczy,że powinien.

   Polubienie

   1. z tego co się orientuje to Naddniestrze w najbliższych 100 latach nie zadebiutuje na Eurowiji, więc może Ci się udać w przyszłym wcieleniu ;p

    Polubienie

   2. Danny jest zbyt pewny siebie, wszędzie go pełne w szwedzkich mediach, Bjorkman promuje go „na chama” gdzie się da i to mnie irytuje…gdyby piosenka była przynajmniej dobra…napiszę to co napisałam na ESCforum, Danny w swoim kosmicznym świecącym skafandrze lata po scenie i śpiewa (niezbyt czysto) o „amazing” girl…tylko halo, skoro ona jest taka niesamowita to dlaczego widzimy Danny’ego świecącego się to tu to tam? To się kupy nie trzema, powinien raczej śpiewać „I’m amazing”. Przerost formy nad treścią…

    Polubienie

   3. Klemenz to była ironia ,czy na serio? 😛
    Christer Bjorkman wygrał kiedyś MF ,ale kariery na ESC nie zrobił 😉 od kilku lat jest kierownikiem Melodifestivalen, który od lat ustawia swoich faworytów na 8 pozycji w semi i 10 w finale 😛

    Polubienie

 9. Z Rumunii tylko grupa Mandinga z pisoenką Zaleilah!!! Boski utwór!!!!!
  tutaj link, jesli ktos jeszcze nie slyszal: http://www.youtube.com/watch?v=rA7Tk_FkQaI

  A co do Szwecji, to się tak nie napalajcie, SZwedzi są w tym roku nieprzewidywalni, poza tym jest jeszcze jury 🙂 Ja nie byłbym znowu taki pewny wygranej Loreen 🙂 Patrząc na tegoroczne wybory Szwedów, to nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało że wybrali tego mówiącego dziadka z młodą, spiewającą dziewczyną 😀

  Polubienie

 10. Jeżeli moderatorem jest facet to musi być gejem,bo sory Szanowni Państwo,ale ciągle są umieszczane fotki kaloryferów artystów z Konkursu Piosenki,a minimalna,prawie znikoma ilość zdjęć pięknych artystek.
  Mamy jednak XXI wiek i homoseksualizm nie jest piętnowany.

  Polubienie

 11. Co do preselekcji Szwedzkich to doła mam przez porażkę Charlotte Perrelli ,która nie przeszła do finału.Jednak i tak jest popularna i będzie wkrótce nawet bardzo popularna w całej Europie za sprawą duetu z Kate Ryan,obie artystki obecnie nagrywają duet muzyczny. Ciekawe na którym krążku znajdzie się piosenka,gdyż obie piosenkarki wydają swoje nowe płyty w marcu i kwietniu 2012.

  Polubienie

  1. Na pewno będzie na płycie „The Girl” Charlotty ,widziałam gdzieś listę piosenek (tylko 8 będzie ;( ). Ja też jestem w szoku…ale z perspektywy czasu ,wydaję mi się ,że prawie 40letnia kobieta ,śpiewająca „I was the girl…” to tak średnio pasowała ,do tego utworu, uwielbiam obie (Charlotte i „The Girl”) to żaden przytyk.

   Polubienie

 12. Kwestia zdjec juz byla poruszana wczesniej i ja w tej kwestii nic nie zamierzam zmieniac. Nie prowadze bloga dla dzieci ktorym rodzice stoja za plecami gdy te korzystaja z internetu. Osoby nietolerancyjne i maloletnie wchodza tu na wlasna odpowiedzialnosc. Poza tym sprawe juz badalem i wiem ze znakomita wiekszosc popiera moj pomysl na urozmaicenie strony 🙂

  Polubienie

 13. Co do notki 😀 widzę, błąd… Klemenz napisałeś, że Catalin Josan nie zakwalifikował się do pre w Rumunii 🙂 a jednak jest w 15 szczęśliwców z piosenką „Call my name” 🙂

  Polubienie

 14. Tak, nie rozwinalem tego za bardzo ale na e.org bylo to juz wyjasniane: catalib znalaZl sie w gronie artystow odrzuconych za niepelne aplikacje. Mieli oni bodajze 12 godzin na doslanie brakujacych dokumentow. Jak widac jemu sie udalo

  Polubienie

 15. Nie rozumiem, dlaczego niektórym przeszkadzają te zdjęcia… Na jakąkolwiek stronę w Internecie się wejdzie, jest pełno zdjęć roznegliżowanych kobiet i mężczyzn. Seks nie jest już tematem tabu, wszędzie głoszona jest tolerancja, a jednak są jeszcze osoby, które dostają oczopląsu na widok gołej klaty. Nie ogarniam tego.

  Polubienie

 16. Bardzo mi się podoba to zdjęcie pana z Białorusi 😀 cicho xD nie zmieniaj Klemenz tego pomysłu na forum 😀 az czasami miło zajrzeć hehe

  Polubienie

 17. „Telewizja SVT przyznała się, że specjalnie ogłosiła wyniki ostatniego półfinału w takiej kolejności, by na końcu ustawić przeciw sobie dwóch faworytów – Charlotte i Danny’ego. Miało to na celu zwiększenie napięcia.”

  Hmm, dla jednych napięcie było, dla drugich było jasne, że Danny przechodzi dalej. Ja bym inaczej zrobiła. Najpierw Danny, a później Lisa. Przynajmniej na mnie to by ‚zadziałało’ bo byłabym w święcie przekonana, że Charlotta przechodzi, a tu surprise. Padam, więc nie wiem czy w ogóle to miało jakiś sens. Mam nadzieję, że tak. Dobranoc

  PS To blog nie strona informacyjna… Jak można się czepiać czegokolwiek?

  Polubienie

 18. Co do Loren i Daniego to jakby układa zero jedynkowy mam wrażenie.
  Inne piosenki były zbędne, dlatego te lepsze są po za stawką.
  Trudno, niebawem kolejne ciekawe mam nadzieje wybory.

  Polubienie

 19. Jeśli komuś brakuje „cycków” i kobiet na blogu to proponuję obejrzeć teledysk do „Zaleilah” … żenujące są takie „produkcje” :/

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.