Eurowizja 2012

Co się działo w sobotę?

Wczoraj kolejne kraje poznały swoich reprezentantów i utwory. Pierwsza była Ukraina – reprezentantką została Gaitana Essani (na zdj.), urodzona na Ukrainie, ale długo mieszkająca w Kongo. Wokalistka wykona „Be my guest”, które zdobyło maksymalną notę od jurorów i drugie miejsce w głosowaniu widzów. W łącznym głosowaniu drugie miejsce zajął faworyt – Max Barskih. W niektórych przypadkach gust jury i widzów niezwykle się od siebie różnił. „Gaitana to szalenie utalentowana wokalistka z silnym głosem. Myślę, że dzięki tej piosence na Eurowizji, na Euro 2012 przyjedzie do nas jeszcze więcej ludzi.” – powiedział na konferencji prasowej zastępca dyrektora NTU Valid Arfush. Dodał, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się przygotowania do Baku. Dokładne wyniki głosowania (ilość smsów, punktów i ogólny ranking) znaleźć można TUTAJ.

Na Łotwie też jury dość mocno ingerowało w ostateczne wyniki preselekcji. Po prezentacji dziesięciu (niezwykle kolorowych) finalistów, w głosowaniu widzów wygrywała grupa Mad Show Boys, a w top3 znaleźli się też Anmary (na zdj.) i PeR. Ostatecznie jednak, po dodaniu głosów jury, grupa PeR została wyeliminowana, a do superfinału wszedł duet Samanta i Davids, który ostatecznie zajął w końcowej rundzie 2. miejsce. Wygrała Anmary z utworem „Beautiful Song” – prosty, dobrze zaśpiewany utwór, ale z koszmarnie głupim tekstem – takie opinie najczęściej można spotkać w internecie. Mimo to „Beautiful Song” idealnie pasuje do kompletu piosenek łotewskich, które do tej pory słyszeliśmy na ESC. Zawsze są nieco inne niż pozostałe propozycje europejskie. Ciekawostką jest fakt, że sponsorem łotewskiego projektu eurowizyjnego w tym roku jest Turkish Airlines, który oferuje Łotyszom specjalną zniżkę na loty do Baku.

Telewizja chorwacka podczas krótkiego i niezwykle dynamicznego show zaprezentowała utwór, który Nina Badrić wykona w Baku. Wokalistka w białem sukni i z pięknymi wizualizacjami w tle wykonała „Nebo” w 3-minutowej wersji, ale po chorwacku. Wiadomo, że piosenka wykonana będzie na ESC w nowej aranżacji i po angielsku. Wśród gwiazd show pojawiła się m.in. Emilija Kokić i Maya Sar oraz Kaliopi, a Nina żartowała, że Chorwacja dostanie od Bośni i Macedonii 12 punktów, w zamian za to, Chorwaci swoje 12 punktów dadzą…każdemu.

I na koniec Włosi, którzy wczoraj oglądali wielki finał Sanremo. W kategorii „Giovani” (z której pochodził ubiegłoroczny reprezentant kraju) wygrał wokalista o 3 tygodnie za młody na Eurowizję, natomiast w kategorii głównej „Artisti” wygrała Emma z utworem „Non e’ l’inferno”. Głosowanie w superfinale trwało jednak tak długo, że fani ESC tracili już nadzieję, iż dowiedzą się, kto pojedzie na Eurowizję. Szybko zaczęły pojawiać się plotki – pierwsza dotyczyła wokalisty Marco Guazzone, który na swoim Facebooku napisał, że mimo porażki w „Giovani”, dostanie jednak jakąś nagrodę i wszyscy komentujący zrozumieli to jako informację, że Marco jedzie do Baku. Okazało się, że nie jest to prawda. Druga plotka dotyczyła Niny Zilli (na zdj.) i te doniesienia się potwierdziły. Wokalistka została wybrana na reprezentantkę, ale na razie nie wiadomo, który utwór wykona – w Sanremo śpiewała „Per sempre”. Mówi się, że wokalistka może na ESC przygotować nowy utwór i to dodatkowo w duecie.

Z analizy przygotowanej przez AKOE (na podstawie składu półfinałów, a nie piosenek) wynika, że z trzech państw największą szansę na awans ma Chorwacja (80%). Wskazuje się, że kraj będzie mógł liczyć na punkty z Bośni, Serbii i Słowenii, ale zabraknie mu wysokich not z Czarnogóry i Austrii. Zaznacza się też dobrą pozycję startową (w drugiej połowie półfinału). Szanse łotewskie oceniane są słabiej – 40%. Łotwy nie ma w finale od 2008 roku, a w tym roku o awans trzeba będzie walczyć bez punktów z Litwy, Estonii i Malty. Pocieszeniem jest fakt, że w tym samym półfinale są Irlandia i Finlandia. Zaskakująco słabo oceniana jest Ukraina – też tylko 40%. Jak to tłumaczy AKOE? Chociaż Ukraina to kraj, który zawsze awansował do finału, w tym roku będzie miał o wiele trudniejsze zadanie, bo zabraknie punktów z Azerbejdżanu, Mołdawii i Rosji. Kraj na pewno będzie mógł liczyć na punkty z Białorusi i Portugalii.

A co nas czeka dzisiaj?

Dziś po południu reprezentanta wybierze sąsiad Azerbejdżanu – Gruzja. Spośród 9 finalistów widzowie i jurorzy wskażą zwycięzcę. Ciężko tu wskazać faworytów, bo utwory zostały opublikowane niedawno. Fani wskazują najczęściej formację Industrial City, ale ogólnie mówi się, że poziom jest słaby. Gośćmi specjalnymi preselekcji będą Sabina Babayeva, Eldrine i Candy. Wszystkie utwory zostaną dziś wykonane po angielsku. UPDATE: Do Baku jedzie Anri Jokhadze z utworem „I’m a Jocker”. Mp3 dostępne po prawej stronie bloga.

Po południu mamy poznać też fragment utworu Rambo Amadeusa „On top of the bottom – Euro Neuro”, z którym Czarnogóra powraca na Eurowizję po dwóch latach przerwy. Według plotek, wokalista nie pojawił się wczoraj podczas Dory 2012, bo poprosił organizatorów o możliwość śpiewania na żywo, ale takiej zgody nie otrzymał. Dziwne, bo wszyscy wczoraj (poza ostatnim utworem) śpiewali na żywo. Może obawiano się jakiegoś wybryku Amadeusa. Fragment jego utworu ma być opublikowany dziś w programie „Nedeljno popodne”, jednak RTCG zaznacza, że będzie to tylko fragment i to pochodzący z wersji demo. Ostateczny kształt utwory wciąż jest w fazie tworzenia. Utwór wykonany będzie po angielsku i niemiecku i będzie zawierał pewne elementy etniczne (tradycyjny instrument gusle). UPDATE: Nagrałem fragment, który zaprezentowano w programie. Wersja mp3 po prawej stronie bloga, wersja YouTube TUTAJ.

Klemovision Song Contest 2012

Na oficjalnym profilu Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku trwa głosowanie na reprezentanta Ukrainy – największe szanse ma Maks Barskih. Głosowanie trwa do niedzieli, do północy. Reprezentantem Łotwy został duet PeR z utworem „Disco Superfly”, a Włoch Emma i jej zwycięski utwór z Sanremo. Wcześniej członkowie grupy zdecydowali, że utworem niemieckim będzie „Conflicted” Romana Loba.

Najbliższe preselekcje

22. – Turcja, prezentacja utworu

24. – Austria, finał narodowy

24. – Irlandia, finał narodowy

24. – Finlandia, dogrywka

25. – Finlandia, finał narodowy

25. – Estonia, półfinał 2

25. – Szwecja, półfinał 4

25. – Litwa, półfinał 4

26. – Holandia, finał narodowy

26. – Słowenia, finał narodowy

29. – Bułgaria, finał narodowy

29. – Macedonia, prezentacja utworu

42 komentarze

 1. Piosenkę Loreen uwielbiam. Prawie nic nie jest w stanie zmienić mojego zdania w tym względzie. Ta piosenka jest u mnie zaraz po Gaitanie, ale to chyba nie grzech, żeby to usuwać, co?:):P.Oby Loreen wygrała. Jeśli Loreen nie wygra, no to Eurowizja pozostanie nadal na tym samym poziomie, co zwykle (i nie będę rozwijał tego tematu!:).

  Polubienie

 2. Piosenka z Łotwy świetna i powinna być w finale.Ukraina jakoś mnie nie przekonuje do tej pory.Chorwacja słabo i raczej może zapomnieć o finale-piosenka nie wpada w ucho.

  Polubienie

 3. Mi tam Loreen nie przypadła do gustu. Oby timoteij bądź banan (tu mi obojętne) i Youngblood

  Polubienie

 4. Słucham teraz piosenek z Mołdawii i w sumie same koszmarki.Najlepsza piosenka wyeliminowana Project & Olia Tira z Epic Sax Guy – Superman, pierwszy raz ich kawałek jest genialny mimo iż nie byłem ich fanem nigdy.

  Polubienie

 5. Zaskakująco słabo oceniana jest Ukraina, przecież to nie jest zaskakujące pisałem wczoraj, że co najmniej 10 piosenek jest lepszych od wyboru dokonanego wczoraj ale to ich sprawa niech się teraz martwią. Moją faworytką była przedostania piosenka Rainbow.

  Włochy jestem zawiedziony, wiecie dlaczego, moją kandydatką była zwyciężczyni całego Sanremo i jak ktoś pisał na OAGE trudno było znaleźć przeciwnika z którym miałaby przegrać. Też tak uważam cóż Włosi postawili na inną piosenkarkę piosenka obecna są momenty, które mi się podobają są, które mniej ale utwór nie jest zły stawka 5-15 w tym przedziale pewnie się znajdzie z obecnym utworem ciekaw jestem czy go zmieni.

  Ale czytając jak gdzieś było napisane, że Sanremo nie jest preselekcjami nie zdziwił mnie fakt, że zwycięzca nie pojechał do Baku.

  Co do Chorwacji i Łotwy bardziej jak mam być szczery co roku podobają mi się piosenki Chorwacji i uważam że Feminem zostały wtedy skrzywdzone miały dobry utwór. Obecny oceniam pozytywnie ale może mieć problem z awansem chodź życzę Chorwacji awansu do finału w którym wielkiej roli raczej nie odegra. Łotwa zobaczymy napewno nie można napisać, że piosenka jest nijaka bo coś w sobie ma.

  Jeżeli chodzi o Szwecję to nie wypowiadam się z tego względu, że wiecie już kto jest moją faworytką, a nie rozumiem ich posunięć skoro pierwsza odsłona była średnia, druga i trzecia słabe, a w 4 jest kilka utworów, które powinny awansować, a nie zmieszczą się w stawce to czemu nie porozkładali tego inaczej cóż mam nadzieje, że po tym zamieszaniu z Loren jej pozycja osłabnie i wygra ktoś inny nie koniecznie moja faworytka.

  Co do Niemiec to piosenka jak pisałem lepsza od drugie Leny ale większego zamieszania nie narobi prawdopodobnie okolice top 10 może 10-15 to przedział wg mojego typu i przewidywań.

  Po poznanych do tej pory utworach stwierdzam, że moje TOP3 wygląda tak:
  1. Islandia
  2. Hiszpania
  3. Cypr
  Najniżej oceniane to: Ukraina, Norwegia i Albania

  Polubienie

 6. Moje top 5:
  1.Cypr
  2.Włochy (jezeli to będzie Per Sempre)
  3.Francja
  ———- lekka przepaść ———–
  4.Chorwacja
  5.Islandia

  Z wybranych piosenek jak na razie nie lubię Malty i Norwegii 🙂

  Polubienie

 7. Występ Gaitany (zresztą innych wykonawców też) na ukraińskich preselekcjach… to było coś! Tam się ludzie potrafią bawić, nie to, co w Polsce:]. Wszyscy tam bawili!

  Hmmm… Piosenki łotewska i chorwacka ok, ujdą… ale raczej nie na TOP10 finału:).

  Włochy… jeśli pojedzie ta piosenka, no to mniej więcej może powtórzyć się ta sama historia, co w zeszłym roku. Nikt się tego nie spodziewał – ale to m. in. właśnie lubię w Eurowizji – ta nieprzewidywalność.

  Ale i tak chcę Eurowizję 2013 na Ukrainie:). Skoro Niemcy zrobiły w innym mieście, niż stolica, to tak samo może Ukraina. ESC 2013 we Lwowie:). Może być oczywiście Charków lub Donieck, ale skoro Ukraina chce się przybliżać do Europy, no to Lwów jest oczywistym wyborem (w ogóle, polecam to miasto:)). Bo Kijowa chyba drugi raz by nie wzięli… oczywiście to możliwe, ale… Tak sobie fantazjuję trochę, ale kto wie, kto wie:).

  Polubienie

 8. Z 13 przesluchanych piosenek musze stwierdzic ze w tym roku jest wyjatkowo slabo (przynajmniej do tej pory, mam nadzieje ze cos jeszcze bedzie z tych ok 30 piosenek, ktorych nie znamy). Na obecna chwile bronią się tylko: Niemcy, Dania i Chorwacja, torche Szwajcaria i Islandia – ale tam potrzebna jest zmiana jezyka na ang. 5/13- troche slabo
  Licze na Gruzje, ktora co roku jest wspaniala i trzyma poziom.

  Polubienie

 9. Włochy… Świetna piosenka. Mam nadzieję, że Nina zostanie przy tej piosence i że będzie w 100% po włosku. Nie skreślam z góry ewentualnej nowej piosenki, może także będzie dobra, ale „Per sempre” mi bardzo odpowiada. Zastanawia mnie natomiast na jakiej podstawie została wybrana właśnie Nina.

  Nie wiem o co chodzi z Loreen i nawet nie wracam do komentarzy z poprzedniej notki – nie chcę sobie psuć humoru.

  Z 3ego semi MF nie słuchałam piosenek przed koncertem więc byłam na świeżo oglądając. Mogę powiedzieć, że wyniki mnie zadowalają. Nadal śmiać mi się chce z „Mirakel” – ale w pozytywnym znaczeniu. Dobrze, że awansowali. Oczywiście to nie kandydaci do wygranej, ale dobrze, że się pojawią, tak dla poprawienia nastroju. Szkoda mi natomiast tej, hmm, Caroliny. Taka bidulka przestraszona była. Zresztą tej Marii także mi szkoda. Ale ktoś to ostanie miejsce musi zająć.
  Jeszcze powiem, że uwielbiam prowadzące! Nie mogłam przestać śmiać z akcji z gaszeniem świeczek. Nie znam szwedzkiego, ale mogłam sobie tylko wyobrazić co mówiły. Swoją drogą znowu nie było Heleny. Całkowicie z niej zrezygnowali?

  Na stronie OGAE Pan Artur napisał:
  „Szczegóły wydarzeń w Leksand na naszej stronie jutro… tym razem na pewno jutro!”
  Heh, no to czekam 😉 Mam tylko nadzieję, że chodzi o dzisiaj, bo news był napisany dzisiaj(!) o 00:30, więc tak dosadnie to news’a można by się jutro spodziewać ^^

  Polubienie

  1. W Melodifestivalen 2012 liczy się dla mnie tylko i wyłącznie Loreen. No chyba, że ewentualnie Danny coś jeszcze namiesza…

   W ogóle, to dlaczego szwedzka telewizja zakazuje puszczania tych piosenek? Ciężko je gdziekolwiek znaleźć (tak, paczki mp3 i te sprawy, ale wiadomo, że wolałbym normalnie na Youtube). Przecież to moim zdaniem nie ma większego sensu. No cóż, może i jakiś sens to jednak ma (w końcu Szwedzi to bardzo mądry naród). No ale i tak polskie preselekcje a szwedzkie, to jest niebo a ziemia:). W sumie to jest nawet profanacja, żeby robić takie porównania:).

   Polubienie

   1. chodzi o równe szanse. Nie fair by było gdyby Euphoria była promowana w radiu o 04.02 a np Molly Sanden od 18.02… Dlatego wszycy są jakby puszczani od Andra Chansen. 😀

    Polubienie

   2. Poprawka 😉 wszystkie utwory z MF na iTunes etc. (zapewne też na YT i stronie SVT) będą dostępne już 26.02 ,a oficjalna składanka (tylko na szwedzkich stacjach Statoil) już 25.02 od godziny 21:31

    Polubienie

 10. Piosenka Gaitany jest TOTALNYM nieporozumieniem. Nie wiem Mati czym Ty się tak jarasz, moim zdaniem to jest anty reklama mistrzostw. Wielu kibiców postrzega (Polskę może mniej) Ukrainę jako naród zacofany a słysząc tego gniota reklamującego się jako „hymn” Euro będą zażenowani totalnie! Nie wydaje mi się też, by Eurowizja była znacząca dla Mistrzostw Europy, bo większość kibiców piłki nie interesuje się tym konkursem (tak jak większość gejfanów esc nie interesuje się EURO) 🙂 Jeżeli chodzi o hymn euro to już zostańmy przy Oceanie i „Endless summer”.

  Polubienie

  1. Może i masz trochę racji:). Ale to zależy, jakich kibiców się spotka. Nie postrzegaj wszystkich według swojego upodobania muzycznego. Ja też jestem kibicem, moi znajomi (którym podoba się utwór Gaitany) też są kibicami. Nie postrzegaj wszystkiego według siebie. No ale, jak już napisałem, trochę racji może i masz. Z tym, że na Zachodzie Polskę i Ukrainę postrzega się tak samo, nie rozróżniają tam, że Polska jest (niby) troszkę bogatsza. Zresztą Ukraińcy jakoś chyba porządniej podchodzą do pewnych spraw. Przyjdą takie czasy, że Ukraina wyprzedzi nas gospodarczo, a u nas będą się ciągle kłóciły główne partie i będą np. myślały, czy była mgła w Smoleńsku, czy jej nie było:]. A będąc na Ukrainie, to widzę, że w pewnych miejscach wygląda ona jak Polska 10 lat temu, a w niektórych miejscach (w dużych miastach) po prostu jak Zachód. Ukraina goni Europę, i może przegonić Polskę, jak tak dalej pójdzie. I nie mów za wszystkich gejfanów:). Wiem, że wielu gejów nie interesuje się piłką nożną (no chyba, że piłkarzami:)), ale nie można generalizować. Wracając do piosenki Gaitany, to wszystko zależy od tego, jak ona zostanie wypromowana w kontekście mistrzostw. I na tym chyba można zakończyć tą dyskusję.

   Polubienie

 11. Zawiodłem sie na mojej Gruzji – tragedia! 3/14 sie jak dla mnie nadaja tylko… Poziom poki co jest tragiczny, jak tak dalej pojdzie to chyba nie bede ogladal…

  Polubienie

 12. Na 16 piosenek podoba mi się tylko 5: Szwajcaria, Islandia, Węgry, Łotwa i Dania (w tej kolejności). Reszta piosenek nie dorasta do pięt piosenką z Krajowych Eliminacji !

  Polubienie

 13. Widać, że pan Rambo chce upewnić samego siebie i innych, że Eurowizja to kicz… no cóż pozostaje, więc życzyć chociaż 1pkt. Pytanie tylko kto się ośmieli wysłać smsa na te „arcydzieło”? Hmm może Łotwa, której tekst piosenki bije wszystkich ambicją. A co do Gruzji… kiedyś musi być ten pierwszy raz bycia ostatnim 😉

  Polubienie

 14. Niewiarygodne, co dzieje się w tej edycji Eurowizji. Jak do tej pory wybrano dwie dobre piosenki, ponadto 2-3 da się posłuchać bez zwymiotowania, a reszta to najgorszy syf. Ten weekend to jakaś masakra 😦

  Polubienie

 15. A mnie zaintrygowała piosenka Czarnogóry 🙂 Na tym nagraniu jest tylko wersja demo i to w słabej jakości – nie mogę się doczekać pełnej wersji.

  Polubienie

 16. San Remo,a zwłaszcza oczekiwanie na wyniki było baaardzo męczące.Mimo iż lubię włoską piosenkę i mam swoich ulubionych artystów np Laura Pausini- to wczoraj już przesadzali.I przełączyłem kanał tv.

  Dopiero czytając dziennik ,dowiedziałem się kto jest ich reprezentantem.

  W moim gronie faworytów obecnie znajduje się Francja,Niemcy,Dania , myślę również że Hiszpania oraz Włochy również będą w tym gronie{zależy od utworu].

  Polubienie

 17. JA mam pytanie, ma może ktos piosenki ktore śpiewal Roman LOB w preselekcjach niemieckich? Chodzi mi o Alone i Conflicted.

  Polubienie

 18. na eurovision.de mozna juz zobaczyc oficjalny teledysk do piosenki niemieckiej 🙂 Roman rulez!

  Polubienie

   1. trzeba jeszcze troche poczekac za jakis czas beda w necie – dla niecierpliwych sa do kupienia na amazon.de / 99ct kazda

    Polubienie

   2. Ok dzięki:) Teraz takie moje małe podsumowanie, z dotychczasowo wybranych piosenek moj ranking (pierwsza szóstka) :
    1. Cypr
    2. Niemcy
    3. Norwegia
    4. Szwajcaria
    5. Ukraina
    6. Islandia

    Polubienie

 19. Włochy.. czemu to zrobiliście…. miał jechać Marco Guazzone, wczoraj nawet rozmawiałem z Włochem i on też trzymał kciuki za Guazzone i jego „Guasto”…. Ta piosenka miała szansę walczyć o top 3… szkoda….
  Łotwa – ciekawa melodia i fajny głos, ale te słowa??? nie sądziłem ,że to powiem ale są głupsze od tekstu piosenki ukraińskiej 🙂

  Polubienie

 20. Ja czekam na Rosje, Azerbejdżan i Armenie. Jak do tej pory to najfajniejsze są piosenki cypryjska i Szwajcarska. Węgry i Norwegja też mogą być. Gruzja i Czarnogóra dno. Aha zapomniałem napisać, że Gajetana z Ukrainy ma świetny głos ale piosenka mogłaby być trochę lepsza.

  Polubienie

 21. Mimo,że to demo piosenki czrnogórskiej,już wiadomo co to będzie.Krótko Gruzja i Czarnogóra – okropieństwa!!! Dno dna!!!Dwa ostatnie miejsca zajmują u mnie Gruzja,na samym końcu idiotyczna pseudo-piosenka Rambo Amadeusa.
  Co do mojego rankingu.Nie włączam w niego na razie Włoch i Hiszpanii.Po prostu czekam na konkretny utwór z tych państw.Pomimo,że znamy 4 utwory,z którego wybrana będzie piosenka hiszpańska,to od tego wyboru będzie zależało,na którym miejscu znajdzie się u mnie.

  Mój ranking:
  1.Islandia
  2.Norwegia
  3.Cypr
  4.Niemcy
  5.Łotwa
  6.Szwajcaria
  7.Chorwacja
  8.Francja
  9.Ukraina
  10.Malta
  11.Dania
  12.Węgry
  13.Albania
  14.Gruzja – koszmar
  15.Czarnogóra – jest to przerażające i koszmarne w jednym !!!!

  Polubienie

 22. Po przesłuchaniu wczoraj wybranych piosenek stwierdzam, że najlepiej wczoraj wybrali Łotysze no i Włosi – ta piosenka to powrót do starych, dobrych czasów Eurowizji, kiedy to był konkurs PIOSENKI, a nie show, tańca, wyglądu etc… Mam nadzieję, że Nina pojedzie własnie z tą piosenką do Baku. Łotwa – jak już pisałem, fajny głos i ciekawa melodia, ale tekst beznadziejny. Chorwacja może być – ale w sumie nic ciekawego. Ukraina – raczej dno. Gruzja – nie komentuję, to będzie jeden z najgorszych utworów w historii Eurowizji. To jest straszne.

  1. Norwegia
  2. Niemcy
  3. Łotwa
  4. Islandia
  5. Szwajcaria
  6. Cypr
  7. Dania
  8. Malta
  9. Chorwacja
  10. Francja
  11. Ukraina
  12. Węgry
  13. Albania
  14. Gruzja

  Włoch na razie nie umieszczam w rankingu, bo nie wiem czy w końcu pojadą z tą piosenką, czy nie. Jesli Nina zaśpiewa w Baku „Por sempre”, to na pewno będzie wysoko u mnie w rankingu.

  Polubienie

 23. „Per Sempre” lepsze niż zeszłoroczna piosenka! O Matko od zawsze nienawidziłem Włoch… wyjątek rok 1997! FIUMI DI PAROLE! Ale „Per sempre” jest boskie!:)

  Ukraina świetna piosenka:)

  Czarnogóra i Gruzja ostatnie miejsca:] choć Gruzja ma zostać zdyskwalifikowana za plagiat chodzi o piosenke;)

  Polubienie

 24. Mi też się podoba „Per sempre”.Czekam tylko na oficjalne potwierdzenie,że Nina wykona ten utwór.
  A „Fiumi di parole” uwielbiam do dziś.

  Mam też nadzieję,że potwierdzą się plotki,że Charlotte Perrelli ma bardzo dobrą piosenkę.Bo liczę na nią,jak i na Danny’ego.
  A wracając do Timoteij – ludzie porównują „Stormande Hav” do „Kom” i dlatego uważają,że Timoteij zawiodło.Uważam,że piosenka Timoteij jest bardzo dobra,ona jest trochę podobna do „Kom” i też dużo się różni od ich pierwszej piosenki z MF.

  Polubienie

 25. A mi się podoba utwór czarnogórski, może dlatego, że mam takie poczucie humoru:). Nie wsłuchałem się w tekst, ale tytuł kojarzy mi się z obecną sytuacją gospodarczą w Europie:). No ale, to zależy co kogo interesuje, kto ma jakie poczucie humoru, każdy inaczej to odbiera:).

  Co do Chorwacji, to jestem ciekawy, jak ten utwór będzie brzmiał po angielsku. Po paru przesłuchaniach przekonałem się bardziej do tego utworu. Wydaje mi się, że lepiej będzie brzmiał po angielsku. Jest spory potencjał i dobra melodia. Kto wie, może to czarny koń tegorocznej Eurowizji, nikt nie docenia Chorwacji, a tu nagle np. TOP 5:).

  Łotwa… Dziwną ma w tym roku piosenkę. Momentami nudna, ale w sumie wpadła mi w ucho. Ale nie jako jakiś przebój, tylko jako jakaś piosenka np. z reklamy czy z serialu telewizyjnego.

  Włochy… Nina – „Per Sempre”. Włoska piosenka to jakość sama w sobie. Włoska piosenka to prawie że oddzielny gatunek muzyczny. Gdzież tam naszemu festiwalowi w Opolu równać się do San Remo:]. Piosenka, która być może pojedzie do Baku, jest dobra. Kto wie, może nie osiągnie gorszego wyniku, niż zeszłoroczny. No ale jeszcze nie ma pewności na 100%, czy to będzie właśnie ten utwór.

  No i jeszcze Gruzja… WTF???!!!??? Buahahahaha!!!:D:D:D. I tyle mam do powiedzenia na temat tej piosenki (?). Musiałbym wypić bardzo dużo, żeby mi się to spodobało. Już nawet „Leto svet” jest lepsze, a to coś w ogóle nie ma żadnej melodii:). Ta z Czarnogóry ma przynajmniej coś w sobie, jakiś styl, kiczowaty, ale jednak, no a ta gruzińska piosenka pobije chyba rekord „Leto Svet” w byciu beznadziejną:). Wypadek przy pracy… zgłosiło się tylko 13 wykonawców, i oto rezultat:). Ja na miejscu tv gruzińskiej poszukałbym kogoś do wyboru wewnętrznego, a nie organizował preselekcje z tak małego wyboru piosenek:).

  Polubienie

 26. Powstrzymam się już od komentarzy tego weekendu mam nadzieje, że nie ma w wybranych utworach zwycięzców:

  1. Chorwacja
  2. Łotwa
  3. Włochy
  4. Ukraina
  5. Gruzja
  6. Czarnogóra

  Jak nie pominąłem to tak się prezentuje kolejność tych co zostały wybrane przez ten weekend.
  Z Mołdawii jest fajna Tonight piosenka.

  Polubienie

 27. Znalazłem na youtube nową piosenkę Niny z Włoch, piosenka ma 3:00 minuty i możliwe, że ta piosenka będzie reprezentować Włochy, chociaż wolę „Per sempre” 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: