Słowiański Bazar 2011
SŁOWIAŃSKI BAZAR
 • Jak zwykle eurowizyjnie
W tym roku "Słowiański Bazar" obchodzi swoje 20-lecie i w związku z tym organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym również tych eurowizyjnych. Festiwal odbędzie się w białoruskim Witebsku i potrwa od 6 do 16 lipca. Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia (8 lipca) wystąpią m.in. Dima Bilan (ESC 2006 i 2008), Sasha i Liza (Rosja – JESC 2010), Julia Savicheva (ESC 2004), Anastasia Vinnikova (ESC 2011), Ell i Nikki (ESC 2011) i Patricia Kaas (ESC 2009). 10 lipca podczas jednego z koncertów na terenie Letniego Amfiteatru wystąpi Ruslan Alehno. Towarzyszyć mu będa laueaci 2. miejsca podczas JESC 2010 – Sasha i Liza. Tego samego dnia po raz pierwszy na scenie zapezentują się uczestnicy konkursu. Polskę reprezentuje Małgorzata Główka z Kielc – finalistka programu "Śpiewaj i walcz", wokalistka w programie "Jaka to melodia" i uczestniczka opolskich "Debiutów" 2010. Jej konkurentami w Witebsku będzie m.in. Ruta z Litwy (Eurovision Dance Contest). 12 lipca z kolei na scenie pojawią się uczestnicy konkusu dla dzieci, w którym bierze udział m.in. Anja Vetrova, reprezentantka Macedonii na JESC 2010. Polska nie wystawiła reprezentanta w tym konkursie.
Eurowizyjnie będzie też podczas koncertu jubileuszowego, który odbędzie się 12 lipca. Wystąpią wtedy m.in. Petr Elfimov (ESC 2009), Polina Smolova (ESC 2006) oraz Seb Sebastian z Polski (jeden z laureatów wcześniejszej edycji festiwalu). Dzień później, podczas koncertu "Nocne hity" zaprezentują się formacja Premier-Minister (ESC 2002) i Dima Koldun (ESC 2007).

BAKU 2012
 • Rok Turystyki
Kolejne zapewnienia ze strony przedstawicieli rządu azerskiego – w Baku nie tylko zbudowanych będzie kilka nowych hoteli, ale też na hotele przerobione zostaną statki i barki, które cumują u wybrzeży Zatoki Kaspijskiej wcinającej się w centrum stolicy. Muzaffar Agakerimov, jeden członków zarządu stowarzyszenia turystycznego Azerbejdżanu zapewnia, że z zakwaterowaniem gości nie będzie problemu. Widzi jednak niedociągnięcia w formie obsługi gości hotelowych przez personel, dlatego już uruchamia specjalny program treningowy dla wszystkich zajmujących się hotelarstwem i obsługą obcokrajowców. W związku z tym, że w 2012 roku do Baku przyjedzie znacznie więcej turystów niż w latach ubiegłych (ze względu na organizowaną tam Eurowizję), już teraz rok 2012 ogłoszono w Azerbejdżanie "Rokiem Turystyki". 
Po spotkaniu w Genewie (EBU-Ictimai) nadal nie ma żadnych informacji dot. obiektu, na którym rozegrana zostanie Eurowizja 2012. Nawet media azerskie (które najszybciej przekazują wszelkie informacje dot. konkursu) milczą w tej sprawie, publikując jedynie dwa projekty nowej hali. Dejan Kukrić (BHRT), szef delegacji bośniackiej, który był obecny na spotkaniu w Genewie, nie udziela na razie żadnych informacji o przebiegu spotkania. 

4 komentarze

 1. Nie wiedziałam,że tyle się dzieje. Czy wiadomo coś o pokazach w telewizji tych konkursów?

  Polubienie

 2. „Polska nie wystawiła reprezentanta w tym konkursie”

  Eh, nawet tam gdzie udaje nam się wygrywać (5 lat temu Kasia Miednik) nie zgłaszamy artystów. Ręce opadają.

  Co do możliwości oglądania festiwalu w Polsce, to pamietam że w przeszłosci trafiałem na niektóre koncerty w RTR Planeta. Po prostu trzeba sledzić program w swoim czasie 🙂

  Polubienie

 3. EYD: 12. KONKURS EUROWIZJI DLA MŁODZYCH TANCERZY

  Reaktywowany po sześciu latach Eurovision Young Dancers odbędzie się już w najbliższy piątek 24 czerwca w Oslo!

  TRANSMISJA W TVP KULTURA O 20:15.

  Polska ma na koncie jedno zwycięstwo (10 lat temu Dawid i Marcin Kupińscy) i dwukrotną organizację (7. EYD w 1997 – Gdynia i poprzedni, czyli 11. EYD w 2005 – Warszawa).

  Polubienie

 4. EYD: W uzupełnieniu poniższego lista dziesięciu państw uczestniczących:

  Chorwacja
  Grecja
  Holandia
  Kosowo
  Niemcy
  Norwegia
  Polska
  Portugalia
  Słowenia
  Szwecja

  Konkurs ten będzie oficjalnym debiutem kosowskiej stacji RTK na imprezie organizowanej przez EBU!

  Wśród państw biorących udział jest jedno, które jak dotąd nie uznało Kosowa, a mianowicie Grecja.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: