Eurowizja 2011, 2012, Eurowizja dla Dzieci 2011AZERBEJDŻAN 2011

  • Co sądzą twórcy utworu?
Stefan Orn i Sandra Burman, twórcy m.in. "Drip Drop" i zwycięskiego "Running scared" odpowiedzieli na pytania agencji APA. Nieskromnie stwierdzili, że byli pewni iż "Running scared" zajmie tak samo wysoką lokatę jak "Drip Drop", ale nie spodziewali się zwycięstwa. Dodają jednak, że zwycięstwo Azerbejdżanu to głównie zasługa eleganckiego występu Eldara i Nigar. Co ciekawe, chociaż już drugi rok z rzędu współpracują z Azerami, Sandra i Stefan nigdy w Azerbejdżanie nie byli. Mają go jednak odwiedzić, by świętować sukces razem z mieszkańcami stolicy. Za zasługi dla kraju strona azerska przesłała im m.in. czarny kawior. Współpraca między Szwedami a Azerami nie zakończy się na ESC 2011. Już powstają nowe utwory, które Eldar i Nigar nagrają na swój wspólny album. Sandra i Stefan mają nadzieję, że również w kwestii Eurowizji będą mogli nadal współpracować z Azerbejdżanem, bo jak się okazuje, ich utwory wysyłane np. do szwedzkiego "Melodifestivalen" są odrzucane. Gwarantują też, że "Running scared" to ich kompozycja i dementują wszelkie plotki (zwłaszcza te, które pojawiły się ostatnio w prasie rosyjskiej) jakoby dopuścili się plagiatu.

EUROWIZJA DLA DZIECI 2011
  • Kto przerobi utwór?
W niedzielę Katja Rjabova wygrała preselekcje rosyjskie do JESC 2011. Jej utwór to "Kak Romeo i Julietta" i w związku z tym, że do finału Eurowizji w Erywaniu zostało jeszcze pół roku, telewizja rosyjska zamierza "dopieścić" kompozycję, tak by jak najlepiej zaprezentować ją Europie. Nową aranżacją zajmie się Taras Demchuk, który współpracował już z Katją podczas JESC 2009, a rok temu przygotował nowe brzmienie utworu "Boy & Girl", które zajęło dla Rosji 2. miejsce. Taras jest członkiem formacji Prime Minister (ESC 2002), sam wielokrotnie brał udział w preselekcjach eurowizyjnych, a w 2008 roku skomponował utwór eurowizji dla Białoruski ("Hasta la vista"). Wokalista, kompozytor i producent ma nadzieję, że wkrótce jego córka Ksenia weźmie udział w preselekcjach do JESC. Pewnie by je wygrała…

BAKU 2012
  • Ormianie będą bezpieczni
Azerbejdżański minister Azad Rahimov zapewnił, że władze w Baku są w pełni gotowe, by otoczyć specjalną ochroną delegację Armenii na ESC 2012. Minister podkreślił, że bardzo chce by Armenia wzięła udział w Eurowizji, jednak dodał, że jeśli strona ormiańska zadecyduje inaczej, to oczywiście ma do tego prawo. Nadal nie wiemy jakie stanowisko w sprawie Eurowizji 2012 wypracował zarząd telewizji ARMTV. Zapewne, decyzja o tym czy brać udział w Eurowizji nie zależy tylko od władz stacji.
Azad Rahimov wypowiedział się też w sprawie obiektu, który ugości Eurowizję. Plany o zbudowaniu nowej hali są jak najbardziej realne, natomiast minister nie ukrywa, że ciężko jest znaleźć firmę, która zdoła wybudować obiekt na 15-25 tys. miejsc w 8 miesięcy. Jeżeli znajdzie się wykonawca, wtedy ustalone zostanie miejsce, gdzie stanie obiekt. Minister osobiście popiera pomysł, by nowa hala stanęła nieopodal Placu Flagi. Jeśli plany budowy hali legną w gruzach, wtedy Eurowizja odbędzie się albo na Stadionie Narodowym, albo w Kompleksie im. Heydara Aliyeva. Oczywiście obiekty będą poddane renowacji. 

5 komentarzy

  1. NIe wierzyłem, że to napiszę… ale jestem pod wrażeniem nowej płyty Dody… kontrowersyjnie, wkurzająco, mocno, nieobijętnie, jakoś! Brawa dla niej!
    „Fuck it” rozpier***a

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: