Eurowizja dla Dzieci 2011UPDATE: Mp3-live z utworem Rosji na JESC 2011 jest już dostępne w dziale po prawej stronie. 

ROSJA 2011

 • Katja na JESC – EBU się zgadza
Rosyjscy widzowie zadecydowali – reprezentantką kraju została Katja Rjabova, która w Erywaniu wykona utwór "Kak Romeo i Dzhulyetta". Wokalistka zdobyła 10,32% głosów, jednak dla niej najważniejsza była zgoda EBU na ponowny występ podczas Eurowizji dla Dzieci. Zgodnie z regulaminem konkursu byli reprezentanci nie mogą ponownie pojawiać się na scenie eurowizyjnej w roli uczestnika. Jak się jednak okazało, od każdej reguły są wyjątki i EBU zgodziło się na taki układ. Prawdopodobnie takie ustępstwo jest związane ze słabym zainteresowaniem JESC wśród nadawców europejskich. EBU w żaden sposób nie chce zniechęcać do konkursu tych, którzy jeszcze JESC się interesują, dlatego Rosjanie nie muszą wybierać innej reprezentantki. Oficjalnie w tym roku byli reprezentanci JESC mogą ponownie startować w konkursie. Zakaz ponownie będzie wprowadzony w 2012 roku, bo wtedy ma dojść do wielu zmian w strukturze całego show – ma to oczywiście na celu przyciągnięcie do JESC kolejnych nadawców. 
Katja Rjabova jest więc pierwszą w historii wokalistką, która wystąpi na Eurowizji dla Dzieci dwa razy. Co ciekawe, jej sytuacja przypomina nieco historię Dimy Bilana, który za pierwszym razem (w 2006 roku) zajął 2. miejsce, a dwa lata później powrócił na ESC i ją wygrał. Katja w 2009 roku zajęła 2. miejsce w JESC. Mijają dwa lata i znów będzie reprezentować Rosję. Czy w tym roku wygra? 

EUROWIZJA DLA DZIECI 2011
 • Kto jeszcze weźmie udział?
Nadawcy z Malty, Macedonii i Litwy nadal nie podjęli decyzji dot. udziału w JESC 2011. Już wcześniej pojawiły się plotki, że telewizja maltańska ma już dość porażek i chce się z Eurowizji dla Dzieci wycofać. Byłaby to spora strata, bo zarówno Malta jak i Macedonia to kraje, które startują w JESC od samego początku. Telewizja łotewska poinformowała, że z powodów finansowych jest zmuszona ponownie wycofać się z Eurowizji dla Dzieci. Z kolei telewizja rumuńska poinformowała, że nie zamierza w tym roku wracać do konkursu. TVR wycofała się z udziału w JESC rok temu z powodu zmian kadrowych. Wstępnie Eurowizją dla Dzieci nadal zainteresowane jest szwedzkie SVT, które rok temu powróciło do JESC. 
Ósmym krajem, który potwierdza udział w JESC 2011 jest Republika Mołdowy

BIAŁORUŚ 2012
 • Łukaszenko chce wygrać
Prezydent Białorusi, Aleksander Łukaszenko przekazując swoje gratulacje Azerbejdżanowi dodał, że ma nadzieję iż Eurowizja w Baku przyniesie zwycięstwo Białorusi. Dyktator jest pewny, że jego kraj odniesie sukces w 2012 roku. Jak już wcześniej informowałem, telewizja białoruska planuje reaktywować preselekcje otwarte w formie "Eurofestu", a o zwycięzcy ma decydować już tylko i wyłącznie televoting – tak podają źródła zbliżone do telewizji białoruskiej.
Jak na razie stacja zajmuje się preselekcjami do JESC. 10 czerwca odbędzie się w Mińsku półfinał preselekcji. Finał planowany jest na wrzesień.

Dla tych, którzy interesują się techniką i realizacją telewizyjną, portal live-production.tv przygotował specjalny raport dot. organizacji tegorocznej Eurowizji. Dowiecie się jak od strony technicznej wygląda głosowanie, jakich mikrofonów używano na scenie i jak rozstawione były kamery. Artykuł w języku angielskim i sporo zdjęć TUTAJ. 

18 komentarzy

 1. Czyli wyszło na to że Rosja może robić co chce, i EBU sie zgpdzi na wszystko co oni postanowią.

  Polubienie

 2. No, rzeczywiście, STRASZNIE przypomina:]. No to w ten sposób, to Lena powinna w tym roku znowu zwyciężyć, no to to dopiero byłoby przypomnienie tej historii:D.

  @Dawid, przeczytaj jeszcze raz ten artykuł, to będziesz wiedział, o co chodzi, i dlaczego dopuścili do konkursu tą młodą Rosjankę:).

  Polubienie

 3. @kondzio, ja nie mam z tym problemu, przeczytałem dokładnie. Wiem o co chodzi, i dlaczego dopuścili tą Rosjankę. I tu nie chodzi wcale o to, że niby Rosja może robić to, co chce:]. Taaa jasne, tak jakby Rosji jakoś szczególnie zależało na JESC:D. Niesamowicie prestiżowy konkurs:D. Ja jestem bardziej ciekawy, co to za zmiany czekają JESC w 2012 roku… Jeszcze dodam, że tak w ogóle, to moim zdaniem JESC powinno się odbywać równolegle z ESC, w tym samym czasie, kraju, mieście… Oczywiście nadawcy uczestniczący w ESC nie mieliby obowiązku równoczesnego uczestnictwa w JESC.

  Polubienie

 4. @Mati
  Zgadzam się że jako fan masz prawo do swoich pomysłów ,czy planów.

  Moja reakcja na twój pomysł odnośnie zastanawiania się co do wyglądu sceny była podobna do twojej- na mój pomysł odnośnie zwiększenia proporcji głosowania jury.
  Teraz wiesz jak ja się poczułem,jak ktoś zarzuca mnie bzdury lub osądza że chcę pozbyć się w ten sposób inne państwa.A to nie prawda.

  Oczywiście Rosja czy Grecja na pewno ESC nie wygrają politycznymi punktami ,ale do awansu tego typu punkty starczą-chyba że na drodze stanie im jury.

  Ja też czekam za kolejnymi preselekcjami,za kolejną eurowizją i kolejnym majem,kolejnymi sondażami, itd..
  Najbardziej jednak marzę ,aby TVP obudziła się z zimowego snu,w który zapadła po ostatnim sukcesie w 2003 roku.

  Na eurowizji jest miejsce na każdy gatunek muzyczny,jednak nie chcę aby ten konkurs zamienił się we widowisko,dyskotekę czy klub muzyką taneczną.Lubię sobie posłuchać takiej muzyki.Jednak ESC kojarzę z innym nurtem muzycznym- dlatego cieszą mnie wysokie pozycje lub sam awans wielu dobrych ballad,czy utworów stylizowanych na wczesnych latach ESC.

  Polubienie

 5. Wczoraj widziałem występ Szpaka w X -factorze,dokładnie jego dogrywkowy utwór „Imagine” J.Lennona,naprawdę świetna interpretacja.Do czego zmierzam ,ten chłopak naddaje się na eurowizję.Jest oryginalny,dobrze śpiewa,ma swój styl. Widzę jego w rockowej balladzie.
  Pamiętacie Islandię 2007 i utwór „Valentine Lost ” niestety odpadli w półfinale ,ale po dziś dzień uważam tamten utwór za jedną z najlepszych rockowych ballad,jakie kiedykolwiek słyszałem.

  Może warto pojść w tym kierunku,lub pokazać Europie coć nowego jak :GABA KULKA,MOTION TRIO,BRODKA.

  TO TYLKO MOJE PRZEMYŚLENIA I MARZENIA-ALE ZA MARZENIA NIE KARAJĄ.
  Na szczęście.

  Polubienie

 6. Ekaterina Ryabova, moja faworytka JESC 2009, ponownie reprezentantką Rosji. Hurra 😉

  Polubienie

 7. Polle van Genechten to mój faworyt w preselekcjach holenderskich do JESC. Pólfinay (8 artystów) we wrześniu, finał (4 artystów)w październiku.

  Polubienie

 8. Mam dla Was miłą niespodziankę:)

  Testuje filmik 3D tzn.. występ Magdy z Eurowizji w 3D:) wgrywa się na YT w okolicach 18:30 bedzie dostępny 🙂

  Polubienie

 9. Ludzie, każdy chciałby Brodki, Szpaków, Dodów i innych Afromentali – przecież jak nic się nie zmieni w związku z preselekcjami to nawet nie ma co o nich marzyć. Co roku są o tym rozmyślania i nic z tego nie wynika.

  Polubienie

 10. lukaszenko zadzwonil do prezydenta azerbejdzanu zapytal sie ile dali za zwyciestwo przeliczyl, wyszlo mu ze chyba tyle ma. nie zdziwilbym sie gdyby w przyszlym roku bialorus wygrala eurowizje. ;]

  Polubienie

 11. jeszcze lepsze … lukaszenko zadzwonil do rybaka: poluchaj no sasza … my belarus toze chocieli wygrac ewrowidzenie! napisz no synek cos dla swoich bratankow!

  chrypke na zwyciestwo mialy kolejno poszczegolne kraje: Grecja i wygrala w 2005, Rosja i wygrala w 2008, Azerbaijan … szykowal 2010 ale wygral 2011 … a teraz Bialorus 😛

  Polubienie

 12. Tylko szkoda, że nie budują takich hal w Warszawie 😦 Ale na pocieszenie pozostaje fakt, że Stadion Narodowy w Warszawie będzie mógł gościć koncerty i muzyczne wydarzenia.

  Polubienie

 13. ta hala w bydgoszczy tez jest wielka. byl tam zeszloroczny wakacyjny festiwal dwojki i nawet niezle sie prezentowalo w tv.

  w przeciwienstwie do 1995r kiedy to my powinnismy organizowac eurowizje, teraz od strony technicznej naprawde by nam sie to udalo. ale coz.. polityka ;]

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: