DE 2011 Nasz Faworyt!
CYTAT DNIA

Krytyka jest już teraz, więc chyba cały czas jestem na nią gotowa. Nawet gdybym wygrała całą Eurowizję i tak znajdą się tacy, którzy będą narzekać. Nic na to przecież nie poradzę.

Magdalena Tul w wywiadzie dla Onet.pl – TUTAJ

DE 2011 NASZ FAWORYT

 • OTO WYNIKI
Po pięciu tygodniach głosowań w końcu poznaliśmy faworyta Dziennika Eurowizyjnego! W ostatniej, piątej rundzie zagłosowało 49 osób. Wyniki były dość wyrównane, ale ostatecznie wybraliśmy najlepszy, naszym zdaniem, utwór. I oto top10:

1. ESTONIA 323 punkty
2. SZWECJA 303 punkty (zwycięzca II rundy)
3. WĘGRY 290 punktów (zwycięzca I rundy)
4. NIEMCY 288 punktów
5. WIELKA BRYTANIA 281 punktów (zwycięzca IV rundy)
6. SŁOWENIA 279 punktów
7. POLSKA 264 punkty*
8. BIAŁORUŚ 254 punkty
9. FRANCJA 251 punktów
10. BOŚNIA 245 punktów

* W każdej rundzie, w której udział brała Polska, piosence "Jestem" odejmowałem 20% punktów, by w miarę wyeliminować głosowanie patriotyczne. Gdyby Polska brała udział w głosowaniu na równi z innymi krajami, to wygrała by w V rundzie – zdobyła 329 punktów. Polska wygrałaby również w I rundzie, a Węgry zajęłyby 2. miejsce. Jedyna runda, w której Polska nie była najwyżej oceniona była runda IV – tam Polska zdobyła 141 punktów, co starczyło na 3. miejsce, ostatecznie zajęła miejsce 4. i dała się wyprzedzić Szwecji. 

Szczegółowe wyniki każdej rundy znajdziecie w TYM PLIKU. Serdecznie dziękuję za udział w plebiscycie! 

D-DORF LIVE
 • Dziś dwie próby
Jutro transmisja pierwszego półfinału więc przygotowania do show wchodzą w ostatnią, najważniejszą fazę. Dziś odbędą się dwie pierwsze próby kostiumowe, z prowadzącymi, openingiem i Interval Actem. Nie będzie już dziś czasu na żadne poprawki, bisy i zmiany. Wszystko ma przebiegać tak sprawnie, jakby to było już show na żywo. Pierwsza próba rozpocznie się o 15:00 i zakończy o 17:30, natomiast druga wystartuje o 21:00 i zakończy po 23:00. Ta druga jest dla uczestników na tyle istotna, że to na jej podstawie głosować będą jurorzy, których punkty stanowią 50% całości punktacji danego kraju. Również materiał z tej próby traktowany będzie jako zapasowy i np. jeżeli dojdzie do jakiegoś błędu w transmisji na żywo, to natychmiastowo obraz zostanie zastąpiony materiałem z próby. Czasem jest to robione na tyle sprawnie, że widz nie widzi żadnej różnicy. 
W związku z tym, że Dana International ma dziś "wolne", organizuje imprezę w Euroclubie, na których zaprasza wszystkich miłośników muzyki Izraela.


DRUGI PÓŁFINAŁ ESC 2011
 • Gdzie oglądać?
W związku z tym, że TVP nie będzie transmitować czwartkowego półfinału, fani ESC są zmuszeni do korzystania z innych telewizji nadawczych lub internetu. Drugi półfinał transmitować będą m.in. stacje dostępne w Polsce drogą satelitarną jak np. ARMTV (Armenia), RTV SLO 2 (Słowenia, komentator: Andrej Hofer), TVR International (Rumunia), MKRTV Sat (Macedonia), RIK Sat (Cypr), RTS Sat (Serbia), Pervyj kanal (Rosja), HRT1 (Chorwacja, komentator: Dusko Curlic), ERT World (Grecja), TVE Internacional (Hiszpania) czy RAI (Włochy). W internecie transmisję przeprowadzą Eurovision.tv i Eurovision.de, oraz niektórzy nadawcy europejscy (np. RTS.rs), którzy udostępniają swój sygnał w internecie. 
TVP pokaże w piątek występy tych uczestników, którzy z drugiego półfinału dostali się do finału. 
PRZY OKAZJI: Dziś i jutro o 14:35 bloki teledyskowe w TVP1. D-DORF LIVE
 • Plusy i minusy
ESCkaz wymienił wszystkie pozytywne i negatywne aspekty organizacji Eurowizji przez Dusseldorf (z punktu widzenia dziennikarza-fana). Minusem są odległości – od metra do centrum prasowego, jak i od centrum prasowego do Esprit Arena. Problemem jest też organizacja konferencji prasowych, słaby jest dostęp do materiałów promocyjnych danych reprezentantów. Dodatkowo autor wpisu na blogu ESCkaz zwraca też uwagę na to, że akredytacje tak naprawdę przyznawane są zbyt dużej ilości osób, przez co po centrum prasowym kręci się mnóstwo fanów, którzy z dziennikarstwem nie mają wiele wspólnego. Utrudnia to pracę tym, którzy mają spełniać swoje dziennikarstwie obowiązki. 
Zaletą organizacji ESC 2011 jest profesjonalna ochrona, dobrze przygotowani wolontariusze, bezpłatna kawa w centrum prasowym i bardzo dobre "miejscówki" dla prasy podczas prób. 
Oceniono też zachowanie niektórych delegacji. Bardzo ciężko jest nawiązać jakikolwiek kontakt z Leną Meyer-Landrut. Przeprowadzenie z nią wywiadu jest bardzo trudne, a zrobienie sobie zdjęcia graniczy ponoć z cudem. Reprezentant Włoch zachowuje się tak, jakby całkowicie nie wiedział gdzie się znalazł i jak powinien się obchodzić z prasą. Utrudniony jest też kontakt z holenderską grupą 3JS (ponoć z powodu zachowania przedstawicieli telewizji TROS). Wśród tych najbardziej przyjaznych delegacji ESCkaz wymienił Szwecję, Estonię i Słowację. 

EUROWIZJA 2011
Ciekawostki telewizyjne
 • Telewizja australijska będzie miała aż dwóch eurowizyjnych komentatorów. To więcej niż np. w TVP.
 • Telewizja francuska będzie miała dwie pary komentatorów, jedną na półfinał, drugą na finał.
 • Finał Eurowizji będzie we Włoszech współkomentować Bob Sinclar, znany m.in. z hitu "Love Generation".
 • Graham Norton będzie komentował tylko finał Eurowizji dla BBC.
 • Sopho Nizharadze poda gruzińskie punkty podczas finału Eurowizji, z kolei punkty fińskie poda duet Kuunkuiskaajat, a łotewskie Aisha
 • Punkty węgierskie poda Eva Novodomszky, która w 2009 roku ironicznie stwierdziła, że 12 punktów z Węgier dla Norwegii to "wielka niespodzianka".
 • Punkty ze Szwecji poda Danny Saucedo. Przypominam, że polskie punkty po raz pierwszy poda Odetta Moro-Figurska.
 • Wyspy Owcze nie biorą udziału w Eurowizji, ale telewizja Sjónvarp Foroya będzie transmitować półfinały i finał z komentarzem telewizji duńskiej DR.
 • Niemieckie ProSieben będzie transmitować pierwszy półfinał ESC 2011. Drugi półfinał i finał trafią do telewizji Das Erste.
 • Grenlandzka telewizja KNR będzie transmitować dwa półfinały i finał ESC 2011.

212 komentarzy

 1. co to cóż będziemy szybko wracać do domku:)
  pierwszy raz chciałbym, aby oficjalne rozpoczęcie ESC trwało dłużej:D

  pokażcie foto odnośnie stroju, jeżeli macie linka:)

  Polubienie

 2. oikotimes:
  Good vocal performance but a bit too much wailing in the end according to my taste. The white-silver dress is far much better than the black outfit.
  To the final: NO

  niech się pierd***

  Polubienie

 3. Moim zdaniem oikotimes jest ewidentnie tendencyjne ;/ Komentarz co do Armenii jest moim zdaniem bez sensu – z jednej strony ją „zjechali” a z drugiej piszą że awansuje… No to jak w końcu?! ehh

  Polubienie

 4. OIKo w tamtym roku w semi 1 trafiło 6 krajów xD więc nie martwie się o ich słowa hahaha xD
  w drugim semi chyba nawet mniej,ale nie daje głowy 😀

  Polubienie

 5. mój nick na skypie Xardas8380 jak mnie znajdziecie napiszcie z dopiskiem ESC i założę konferencję na skype zobaczymy ile będzie osób chętnych 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: