Eurowizja 2011, Magdalena TulOGAE GŁOSUJE

 • Serbia i Albania
Serbscy fani Eurowizji zrzeszeni w OGAE najwięcej punktów przyznali Francji. Drugie miejsce zdobyła Bośnia i Hercegowina, a trzecie Estonia. Pozostałe noty: 7- Słowenia, 6- Wielka Brytania, 5- Węgry, 4- Niemcy, 3- Szwecja, 2- POLSKA, 1- Włochy. Zaraz pod kreską znalazła się Łotwa, natomiast na samym dnie rankingu znajduje się Belgia. Również OGAE Albania przyznało swoje punkty – 12 punktów otrzymała Wielka Brytania, a 10…POLSKA! Tym samym Albania to drugie OGAE po "Reszcie Świata", które nas tak wysoko oceniło. 8 punktów przyznano Turcji. Pozostałe noty: 7- Dania, 6- Szwecja, 5- Szwajcaria, 4- Finlandia, 3- Włochy, 2- Izrael, 1- Estonia.
Aktualnie w klasyfikacji generalnej prowadzą Węgry, zaraz za nimi jest Francja. Trzecie miejsce zajmuje Wielka Brytania. Polska ma 32 punkty i znajduje się w czołowej dziesiątce!

HOLANDIA 2012
 • Nie ma mowy o Big6 z Holandią
Portal allshow.nl przedstawił projekt, który pozwoliłby Holandii na udział w finale ESC, co zdarzyło się ostatni raz w 2004 roku. Otóż telewizja holenderska powinna po prostu płacić wyższą składkę, dzięki temu weszła by do grona państw mających gwarantowany finał Eurowizji. Aktualnie w tym gronie są Niemcy, Hiszpania, Włochy, Francja i Wielka Brytania. Sietse Bakker z EBU uważa jednak, że nie jest to możliwe, ponieważ składka ustalana jest na podstawie PKB i ilości mieszkańców danego kraju. Dodał też, że nawet jeśli Holandia zagrozi wycofaniem się z Eurowizji, to i tak nie wskóra niczego i gwarantowane miejsce w finale nie będzie jej przyznane. Ten kraj jest po prostu…za mały. 
W Europie kraje Big5 zajmują najwyższe miejsca jeżeli chodzi o PKB. Szóste miejsce zajmuje Rosja, a dopiero siódme Holandia. Polska jest na miejscu 10. Pod kątem liczby ludności pierwsza jest Rosja, drugie są Niemcy, trzecia Turcja. Siódme miejsce zajmuje Ukraina, a ósme Polska. Dane pokazują, że największe szanse na wejście do grona krajów z zagwarantowanym finałem miałaby Rosja.

MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 27
AZERBEJDŻAN
Bardzo chciałem spojrzeć na Senit trochę z boku, ale za bardzo ją lubię, żeby umieć się zdystansować. Dziś za to kraj, a właściwie dwa, bo czasu coraz mniej do Eurowizji, a wciąż pozostało nam 17 odcinków. Więc w odcinku 27mym Mrozinkowego kącika zjem Azerbaijan, a w 28mym spróbuję potrawy narodowej. Naszej. Choć trochę nie naszej. Ale zaczynamy od Azerbaijanu, bo ten kraj od kilku lat znajduje się w czołówce eurowizyjnej. To gigantyczna machina finansowa. Ogrom pieniędzy inwestowany co roku w promocję, przygotowania i sam występ.


 
Zeszłoroczna Safura, przez wielu nazywana Sephorą, bądź Syfurą zakończyła dość niespodziewanie na miejscu 5tym. Niespodziewanie, bo oczekiwania co do jej startu były wyższe. Delegacja z Azerbaijanu wynosiła ponad 90 osób, gdy dla porównania nasza polska to 9 osób. Najgorszy wynik tego kraju, to miejsce 8. Nieźle. Ale historia ich występów, to dopiero 3 lata. W tym roku to ich czwarty start. Teraz za sterami eurowizyjnego samolotu zasiądzie duet, Ell i Nikki z utworem "Running scared". Początkowo podobno Ci artyści zgłosili się osobno, ale specjalnie na cele konkursu połączono ich w duet.
 


Jestem ciekaw, cóż nasze "eurowizyjne mocarstwo" zaprezentuje w tym roku. Zaczyna się całkiem nieźle. Coś czuję, że i w tym roku walczyć będą o zwycięstwo. To mocny utwór, jeśli nie jeden z najmocniejszych jak do tej pory. Kojarzy mi się z podróżą po wybrzeżach Malty. Mijam wzgórza i kotliny, za oknami rozpędzonego samochodu cudowny widok na morze, słońce odbijające się w jego tafli. To jest wyśmienita mleczna pianka w delikatnej czekoladzie. Lepsza niż ptasie mleczko! Nie jest za słodka, jest wprost wymarzonym deserem na każdy dzień. Tego szukałem! TAK! Mogę jeść i jeść bez końca. Uwielbiam! Jak dla mnie utwór "Running scared" jest do tej pory technicznie najlepiej zrealizowanym nagraniem. Ale czy wygra? Nie wiem. Wciąż zostało 16 utworów, ale aż żal mi przechodzić do kolejnego.

Nigar Jamal urodziła się w 1980 roku, Eldar Gasimov aż 9 lat później. Nigar w 1996 roku wzięła udział w popularnym festiwalu "Pohre", Eldar udzielał się festiwalo zarówno w Azerbejdżanie, jak i w Rosji. Nigar w 2005 roku wyszła za mąż i wyprowadziła się do Wielkiej Brytanii, z kolei Eldar uczył się śpiewu mieszkając w Niemczech. Aktualnie Nigar czuje się mieszkanką zarówno Londynu, jak i Baku. Eldar doskonale zna niemiecki i aktualnie studiuje slawistykę w Baku. Połączyła ich rywalizacja o wygraną w preselekcjach azerskich 2011. Jednak jak się okazało, telewizja azerbejdżańska postanowiła stworzyć z nich duet. 

MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 28
LITWA
Mrozinkowy kącik po wyjątkowo udanej uczcie azerskiej, wybiera się do sąsiadów naszych, prawie zza płotu. Dwudziesty ósmy smak. Ciekawi mnie czy 12 punktów w tym roku powędruje na Litwę. Jeśli tak, to możemy być pewni skandalu politycznego. I w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, przecież inne kraje tak robią. Ale czy od Litwy wtedy dostaniemy 12 punktów?!


 
Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak zdrowie. ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił. Evelina Sashenko, Polka, którą straciliśmy na rzecz Litwy. Dziewczyna niezwykle utalentowana, czarująca i bardzo ciepła. Poznaliśmy się jakiś tydzień temu i uważam, że może zaczarować polską publiczność. Patrząc też na szeroką promocję Eveliny w polskich mediach zastanawiam się, dlaczego wciąż mamy problem, żeby promować naszych rodzimych wykonawców, a gdy oni reprezentują inny kraj, to z chęcią ich przyjmujemy? Ale to temat rzeka i już kilkakrotnie podkreślałem, że dopóki nie zmieni się w Polsce ludzi, którzy zajmują się aktualnie Eurowizją (a raczej nie zajmują), to nie mamy szans na to, by ten konkurs wrócił na okładki gazet.
 


Ale teraz czas na życie Eveliny. Bo utwór zaśpiewany po angielsku o wdzięcznym francuskim tytule "C’est ma vie", przez Polkę reprezentującą Litwę to kompozycja zawierająca w sobie wszystko to, co chwyta za serce. Emocje, siłę, piękną melodię, wielki i przeszywający głos Eveliny, ale też klasę. To jest utwór, który wygrałby Eurowizję w latach 90tych. W smaku jest podobny do migdałowego puddingu z wykwintnej francuskiej restauracji. "C’est ma vie" zabrzmiałoby idealnie z orkiestrą, ale niestety lata 90te minęły bezpowrotnie. O awans do finału trochę się obawiam, bo choć Evelina jest wyjątkowa, to publika może tego nie docenić.

Evelina Sasenko jest młodsza od redaktora Dziennika Eurowizyjnego o…2 dni 🙂 Urodziła się w polsko-ukraińskiej rodzinie. Zaczęła śpiewać w wieku 6 lat i bardzo szybko zdecydowała się na debiut sceniczny – podczas jednego z festiwali litewskiej muzyki dziecięcej. Aktualnie wokalistka studiuje grę na fortepianie, śpiewa często po francusku, koncertuje zarówno na Litwie, jak i w Polsce, Niemczech i Belgii. W preselekcjach litewskich zadebiutowała rok temu, zajęła 3. miejsce. 

52 komentarze

 1. dlaczego nikt nie słyszy ze laska z azerbejdzanu nie umie spiewac. na zywo bedzie wyla jak koza… ta piosenka jest dobra do radia po calym tym kosmicznym aranzu i komputerowo zrobionych chorkach, ale na zywo ją poloza… przynajmniej mam taka nadzieje hehe 😛

  Polubienie

 2. OGAE ALBANIA dało na 10 pkt.
  Mam wrażenie, że ludzie z Albanii lubią
  Polskę w 2009 roku w półfinale dali nam 6 pkt.

  Polubienie

 3. ale w finale 11 😉 ale wprowadzili w błąd bo to chyba jest to co w tabelce gdzie wygrały Węgry,tylko to nazwali ze głosy Jury

  Polubienie

 4. Jak nie wejdziemy do Finału to organizuję zbiorowe wieszanie xD ktoś się pisze? Może wtedy nas zauważą ^^ 😛

  Polubienie

 5. mam znajomego powiem mu,powiesicie sie razem xD choc watpie byscie dali radę,bo bedziemy w finale xD

  Polubienie

 6. Widać, że polskie „media” troszkę się zainteresowały Magdą 🙂 Na facebooku profil muzzo.pl puścił wzmiankę, że jesteśmy oceniani „wysoko” 🙂

  Polubienie

 7. Poszukałem w programach kilku zagranicznych stacji pozycji związanych z esc. I tak na kanale słoweńskim SLOTV2 w piątek o 19 godzinny program w, którym zostaną pokazane fragmenty 14 teledysków, a następnie te piosenki będą oceniane przez ekspertów. Program będzie się składał z trzech części. Natomiast na niemieckim ARD od 2 maja o 17.50 program TOP10. Potrwa on 10 minut. Każdy odcinek będzie przedstawiał wybraną gwiazdę eurowizji z przeszłości np. Lordi.

  Polubienie

 8. Co do Magdy Tul to jest dobrze.
  Wczoraj jak byłem w sklepie to akurat puszczone było „jestem”… Może jakieś większe stacje zainteresowane będą tą piosenką. 😉

  Polubienie

 9. @Misiek z poprzedniej notki:

  Ja myślę, że Estonia na pewno wejdzie do finału. Ja bym się martwił raczej o Węgry i Wielką Brytanię. Owszem, te utwory są dopracowane technicznie i aranżacyjnie, ale to są utwory radiowe, a nie sceniczne ! Nawet fajnie się ich słucha, ale gorzej z oglądaniem.

  Jak tak patrzę na YT to Kati chyba nie jest na tyle dobrą wokalistką aby jej prezentacja była dynamiczna i świeża, dziewczyna by się po prostu zasapała, a ta piosenka bez ciekawego show po prostu ginie – jak „Horehronie”. Dobry utwór, ale trochę nudny, no i Kristina nie pokazała w tym utworze żadnych emocji. No a Blue… w „What about my dreams” przynajmniej refren jest mocny, a Blue jest nudne do granic. To jest moje zdanie.

  Polubienie

 10. Mam nadzieję że w tym roku Eurowizję wygra znowu Lena 🙂 Ma najlepszą piosenkę.

  Berlin 2012

  Polubienie

 11. UWAGA ! Na Hotbirdzie pojawiła się stacja prosto z San Marino ! Miejmy nadzieję, że emitują 2 półfinał ESC. Oto dane:

  HOT BIRD 8 (13°E)
  tp. 72 (12,149 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

  ID: SMtv San Marino
  PID V: 310
  PID A: 311 (ita)
  PID PCR: 310
  SID: 7253
  PID PMT: 87
  Provider: EUTELSAT
  Kodowanie: brak

  Polubienie

 12. ja poczekam na live, wegry maja podpicowana wersje – chor w refrenie itd ciekawe co zrobia na livie, azerbejdzan to juz na maksa maja podrasowana komputerowo piosenke, slychac w niej cale tabuny glosow a na ESC. Ja sie ciesze, ze madgy utwor w wersji mp3 robi gorsze wrazenie niz wystep live, ktory jest o niebo lepszy.

  na marginesie, sa gdzies aktualne zdjecia sceny, bo cos ich w tym roku malo, na eurovision.de sa ale z ubieglego tygodnia jak ekran LED nie byl skonczony

  Polubienie

 13. Hmm… dziwne, ale wydaje mi się, że Polska ma już 33 punkty, a nie 32 (chyba nie policzono Macedonii), ale cóż…

  Polubienie

 14. No Kati fatalna jest na żywo ale wiadomo że pewnie będzie sie starała zrobia to najlepiej jak potrafi. No zobaczymy. A niech faworyci paprają swoją piosenke ;D Ja nie mam nic przeciwko 😀 To tylko korzyść dla nas :))

  Polubienie

 15. Co wy gadacie?
  Jak Magdzie nie wyszła końcówka w Amstrdamie to mówiliście ze nagłośnienie a tu jakiś amatorskie nagranie (również może być słabe nagłośnienie) Kate zaszła daleko w X Factor więc powinna umieć śpiewać

  Polubienie

 16. spiewac pewnie umie, mnie chodzilo raczej o ten chóralny spiew w koncowym refrenie, to juz nie zabrzmi na zywo tak fajnie jak mp3…….. zreszta zawsze co roku jest tak, ze wiele piosenek beznadziejnie brzmiacych w formacie mp3 na zywo brzmia rewelacyjnie i na odwrot. W tym roku mysle, ze zawioda sie fani azerbejdzanu

  Polubienie

 17. to jest dobre wykonanie?? dla mnie najwyzej srednie, co nie oznacza, ze wypadnie fatalnie, bo nie wypadnie

  Polubienie

 18. Ale to jest amatorska kamera podczas jakiegoś zwykłego koncertu. Na esc będzie wszystko najlepsze wiec wypadnie dobrze

  Polubienie

 19. No moim zdaniem Kati Wolf ma kawał wokalu, jak dojdzie do tego najlepsze eurowizyjne nagłośnienie, wielka scena, chórki z prawdziwego zdarzenia i 3 miesięczne przygotowania to wyjdzie bardzo dobrze. Ma babka kawał wokalu, bardzo dobry utwór, więc zasługuje na TOP 10 finału.

  Polubienie

 20. wiadomo, ze zle nie bedzie bo piosenka bardzo dobra, sam jestem ciekaw jak bedzie brzmial na tym super sprzecie w hali- podklad, wokal, chorek naszej magdy- wierze, ze bedzie fajnie, bo bit piosenka ma niezly

  Polubienie

 21. Spoko 😀 Do eurowizji na bank wokal węgierki będzie lepszy w końcu porządnie sie to tego przygotuje zresztą jak wszyscy reprezentanci. Ja tam jej źle nie życzę i już wole żeby wygrała ona a nie szwecja czy francja 😉

  Polubienie

 22. Chyba wygra ktoś z tych państw – Węgry,Francja,Szwecja,Wielka Brytania,Estonia,Szwecja,Bośnia i Azerbejdżan.

  Polubienie

 23. Ogólnie tegoroczna eurowizja a w szczególności głosowanie finałowe będzie bardzo emocjonujące. W tym roku nie ma jednego faworyta. Myślę że piosenki z top 10 tegorocznych rankingów i tych wszystkich przewidywań mogą powalczyć o zwycięstwo jeżeli dobrze wypadną na scenie 🙂

  Polubienie

 24. OGAE 2011 :

  01. Hungary 174
  02. France 171
  03. United Kingdom 162
  04. Sweden 159
  05. Estonia 118
  06. Bosnia and Herzegovina 82
  07. Azerbaijan 80
  08. Denmark 38
  09. POLAND 33
  10. Germany 31
  11. Russia 28
  12. Norway 25
  13. Romania 22
  14. Austria 21
  15. Israel 18
  16. Italy 14
  17. Slovenia 14
  18. Switzerland 13
  19. Greece 13
  20. Turkey 12
  21. Ireland 9
  22. Croatia 8
  23. Cyprus 4
  24. Bulgaria 4
  25. Finland 4
  26. Spain 4
  27. Ukraine 4
  28. Serbia 3
  29. Iceland 2
  30. Latvia 2
  31. Netherlands 2
  32. Georgia 1
  33. San Marino 1
  34. Albania 0
  35. Armenia 0
  36. Belarus 0
  37. Belgium 0
  38. FYR Macedonia 0
  39. Lithuania 0
  40. Malta 0
  41. Moldova 0
  42. Portugal 0
  43. Slovakia 0

  Polubienie

 25. Rosja i tak jest nieoficjalnym krajem BIG 6, bo ma gwarantowane miejsce w finale dzięki byłym republikom radzieckim.

  Polubienie

 26. Klemek fajna wzmianka o Ewelinie 😀

  To ja Ci powiem, że jestem od Ciebie młodszy o 1 dzień i 6 lat 😀

  Polubienie

 27. no na przykład ja jestem młodszy nie o sześć lat, ale tylko o trzy lata i pięćdziesiąt trzy dni co za zbieg okoliczności

  Polubienie

 28. Izrael zagłosował 8 dla Białorusi xD szok co za głosy
  ISRAEL
  12 to Hungary
  10 to United Kingdom
  08 to Belarus
  07 to France
  06 to Sweden
  05 to Bosnia & Herz.
  04 to Norway
  03 to Denmark
  02 to Estonia
  01 to Germany

  Polubienie

 29. Jakie oddziały ogae nie przyznały jeszcze punktów? Moze coś jeszcze dla Polski 🙂

  Polubienie

 30. a miałem nadzieję, że Polska będzie w BIG 6, przecież byliśmy zieloną wyspą Europy 😀

  Polubienie

 31. Nie zagłosował jeszcze drugi niemiecki oddział 😀 TO tam gdzie byliśmy tak wysoko i nagle spadliśmy xD hahah
  Jeszcze Liban nie głosował[a mi się wydawało,że to nie Europa xD]swoją drogą niezłe te oddziały hehe

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: